Kurzemes Vārds

08:35 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pusaudze sadur jaunieti

30.oktobrī pusnaktī dzīvoklī Atmodas bulvārī kāda 15 gadu veca pusaudze, iespējams, iereibusi, konflikta laikā iedūrusi ar nazi krūšu apvidū 17 gadu vecam puisim, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Cietušais nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā, kur konstatēts, ka ievainojums, par laimi, nav nopietns. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Uz pārejas uzbrauc sievietei

31.oktobrī ap pulksten 17.30 Liepājā uz gājēju pārejas atkal notriekts cilvēks. Vadot automobili "Plymouth Grand Voyager" pa Ganību ielu, 1964.gadā dzimušais vadītājs pie 6.vidusskolas uzbraucis 25 gadus vecai gājējai, kura brauktuvi šķērsojusi pa pāreju. Šoferis viņu laikus neesot pamanījis. Cietusī nogādāta Reģionālajā slimnīcā, mediķi viņai konstatējuši kreisā pleca, deguna un galvas sasitumus. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 21.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret satiksmes drošību.

Dzērājšoferu dēļ cieš cilvēki

31.oktobrī reģistrēti divi gadījumi, kad transportlīdzekļi vadīti dzērumā. Vienā gadījumā dzērājšofera dēļ cietis cilvēks.

Neilgi pēc pulksten trijiem dienā 1969.gadā dzimušais Dzintars vadījis automašīnu "Mazda" Gaviezes pagastā pa vietējas nozīmes ceļu. Vīrietis nebija pareizi izvēlējies ātrumu un ietriecies kokā. Negadījumā cietis 14 gadu vecs pasažieris, kas nogādāts slimnīcā. Pēc negadījuma konstatēts, ka Dzintars auto stūrējis dzērumā – viņa izelpā alkometrs uzrādījis 3,03 promiles. Arī vadītāja apliecības Dzintaram nav – tā viņam jau atņemta par braukšanu dzērumā. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 21.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret satiksmes drošību.

Tajā pašā dienā ap pulksten 13 negadījumu izraisījis 1960.gadā dzimušais Vitalijs, kurš labā dūšā (2,07 promiles) braucis Liepājā pa Ganību ielu ar mopēdu "Hyosung SD 50". Viņš nobraucis no ceļa un ietriecies drošības nožogojumā. Šajā negadījumā cilvēki, par laimi, nav cietuši.

Grobiņā uzrok cilvēka kaulus

31.oktobrī ap pulksten trijiem dienā Grobiņā, Lielās un Bērzu ielas krustojumā, rakšanas darbu laikā atrasti cilvēka kaulu fragmenti. Atradums nogādāts uz Liepājas Tiesu medicīnisko ekspertīzi, policijā uzsākts kriminālprocess.

Bankā paliek bez maka

Oktobra pēdējā dienā Hipotēku bankā, Lielajā ielā 12, kāds apmeklētājs palicis bez sava naudasmaka, ko bija nolicis pie kases lodziņa. Tajā bijusi autovadītāja apliecība, reģistrācijas apliecība un nauda. Materiālais zaudējums – 500 latu.

Savāc pārdzērušos pusaudzi

31.oktobrī ap pusdesmitiem vakarā Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Grīzupes ielu 24. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka veikalā "I.T." atradies tik iereibis pusaudzis, ka nav varējis nosaukt savus personas datus, kā arī patstāvīgi pārvietoties. Viņš nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Atvieno gāzi un elektrību

30.oktobrī Pašvaldības policija kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, "Latvijas gāzes", "Latvenergo" un namu pārvalžu darbiniekiem pārbaudīja nelabvēlīgās vietas, kur iespējama paaugstināta ugunsbīstamība. Pārlūkotas 80 adreses un konstatēta virkne pārkāpumu. Četriem dzīvokļiem atvienota gāze sakarā ar parādu "Latvijas gāzei", bet vienam dzīvoklim atvienota elektrība, jo konstatēts nelegāls pieslēgums. No šķūnīšiem, vārtrūmēm, pagrabiem, siltumtrasēm un pamestām ēkām izraidītas 25 personas, kuras radīja ugunsbīstamību, dedzinot sveces, smēķējot un lietojot alkoholu. Divas no šīm personām nogādātas Valsts robežapsardzes Imigrācijas dienestā, bet trīs – Nakts patversmē, Flotes ielā 7. Bet ēku un trašu apsaimniekotāji brīdināti par ugunsbīstamo situāciju un aicināti sakārtot teritorijas, lai tajās nevarētu iemitināties klaidoņi. Bet 31.oktobrī Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai ievietoti septiņi vīrieši un divas sievietes, kas atrasti guļam uz ielas.

Aicina nededzināt gružkastes

31.oktobrī ugunsdzēsēji divas reizes saņēmuši izsaukumus uz Ezerkrasta mikrorajonu, kur bija aizdegušies atkritumu konteineri. Dažas minūtes pirms septiņiem vakarā ugunsgrēks bija izcēlies M.Ķempes ielā 11, bet ap pusdeviņiem vakarā – Daugavas ielā 1. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva norādīja, ka abos gadījumos deguši plastmasas konteineri, un atzina, ka, iespējams, notikusi ļaunprātība. Glābēji aicina iedzīvotājus būt uzmanīgākiem, jo, dedzinot gružkastes, ne tikai tiek radīti materiāli zaudējumi konteineru īpašniekiem, bet arī tērēta nodokļu maksātāju nauda, glābējiem steidzoties uz izsaukumiem.

Iesprūst krustojumā

1.novembrī Liepājā atkal noticis satiksmes negadījums, kurā iesaistītas vairākas automašīnas. "Kurzemes Vārds" ap pusdienlaiku autovilcieniņu novēroja Zemnieku un Esperanto ielas krustojumā. Četras vieglās automašīnas bija iesprūdušas, vēloties no Zemnieku ielas nogriezties Esperanto ielā. Ceļu policijā noskaidrojām, ka sadursmē gan bijuši iesaistīti divi transportlīdzekļi. Viens no vadītājiem neesot izvēlējies drošu distanci, kādēļ izraisījis avāriju. Cilvēki nav cietuši, un negadījumā iesaistītie parakstījuši saskaņoto paziņojumu.