Kurzemes Vārds

17:03 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Stilīga pasaka pieaugušajiem

Ja bērns vai jaunākais brālis vai māsiņa ierosina doties uz piedzīvojumu filmu "Zvaigžņu putekļi", kuru vēl nedēļu iespējams noskatīties kinoteātrī "Balle", noteikti nepretojies un dodies līdzi. Iespējams, gūsi vēl lielāku baudījumu nekā jaunākās paaudzes pārstāvis. Jo "Zvaigžņu putekļi" ir pasaka pieaugušajiem. Labs humors, dinamiska darbība, pārdomāts vides atspoguļojums. Filmā risinātas attiecības, attēlotas situācijas, ar kādām ļaudis saskaras ne tikai pasakās, bet arī dzīvē. Darbs sevī ierauj un izmet ārā tikai tad, kad sākas filmas beigu titri.

Nenoliedzami viens no filmas veiksmes akmeņiem ir spilgtie tēli – māsas raganas, ciema daiļava, kas kāro pēc bagāta precinieka, pirāts, kuru vairāk saista viss maigais, sievišķais, ne vīrišķais spēks un brutalitāte, varas kāri brāļi, kuri gatavi cits citu novākt no ceļa, jauni, zinātkāri un patiesu jūtu meklējoši vīrieši un meitene, kura vēl tic īstai mīlestībai. Droši vien katrs (ja vien uzdrošināsies) varēs atpazīt sevi kādā no daudzajiem filmas tēliem.

Taču diezin vai izdotos radīt tik pārliecinošus, kolorītus personāžus, ja tajos neiejustos ļoti prasmīgi, talantīgi aktieri, no kuriem vairāki saņēmusi prestižas kino balvas. Lielisks mirstošā karaļa lomā ir Pīters OTūls. Kaut neglīta un ļauna, tomēr vēl joprojām valdzinoša ir Mišelas Feiferes atveidotā ragana. Neaizmirstamus brīžus, gaisa kuģa kajītē vienatnē dejojot sievietes drānās un ar uzzīmētu sirsniņu uz vaiga, kino mīļiem sagādā Roberts de Niro kapteiņa Šekspīra lomā. No profesionāļiem neatpaliek arī jaunie – aktrise Sjenna Millere vīzdegunīgās, naudas un slavas kārās Viktorijas lomā, Čarlijs Koks, kurš filmā no neveikla nūģa pārtop iznesīgā princī un, protams, filmas "Romeo un Džuljeta" zvaigzne Klēra Deinsa, kura savā jaunākajā darbā atveido īstu zvaigzni, kura nokritusi uz zemes.

Rudens un ziema ir pasaku laiks. Cilvēki vēlas redzēt kaut ko gaišu, vēlas noticēt, ka uz pasaules mīt spēki, kas spēj uzveikt tumsu, vēlas sajust sev apkārt burvību un piedzīvot brīnumu. To zina arī filmu veidotāji, kas aukstajos mēnešos steidz piedāvāt pasaku filmas, kuras noskatīties var doties visa ģimene. Iespējams, "Zvaigžņu putekļi" ir labākā šīs sezonas filma. Bet kas zina, brīnumi taču notiek...


Kvarteta "Euphonia" koncerts ziemeļnieku rāmajās noskaņās

Svētdien, 4.novembrī, pulksten 18 Liepājas muzejā notiks stīgu kvarteta "Euphonia" koncerts "Intīmās vēstules", kura programma veidota ziemeļnieku rāmajās noskaņās – smalka, filigrāna un viegli ēteriska, informē Liepājas muzeja speciālisti.

Koncertā skanēs norvēģu tautiskā romantiskā metra Edvarda Grīga nepabeigtais skaņdarbs Fa mažorā, somu mūsdienu tonālās mūzikas ražīgā pārstāvja Aulisa Sallinena pazīstamākais skaņdarbs "Daži Hintriki Peltoniemi sēru marša aspekti" un dažas daļas no Jana Sibēliusa skaņdarba "Intīmās balsis". Programmas nagla – pirmoreiz "Euphonia" repertuārā Latvijas komponista skaņdarbs – latviešu dzīvā klasiķa Pētera Vaska 2.stīgu kvartetu "Vasaras dziedājumi".

"Euphonia" ir viens no Latvijas labākajiem stīgu kvartetiem ar stabilu un mērķtiecīgu darbību. Tajā spēlē Gidona Krēmera orķestra "Kremerata Baltica" grupu koncertmeistari Eva Bindere, Andrejs Goļikovs, Danīls Grišins un Pēteris Čirkšis.

Koncertu finansiāli atbalstīta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts kultūrkapitāla fonds.


"Putnu balle" svinības atklās Liepājā

Par godu savai piektajai dzimšanas dienai populārā jauniešu grupa "Putnu balle" dosies koncertturnejā pa Latviju. Tās atklāšanas koncerts notiks rīt pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā.

Jau piecus gadus Latvijas estrādes plašajā dziedātājputnu korī savu balsu gammu ir izcīnījusi grupa "Putnu balle", kurā darbojas seši jauni un talantīgi dziedātāji: Paula Ķiete, Līva Kalniņa, Kristiāna Stirāne, Elvijs Bušs, Kārlis Būmeistars un Valters Frīdenbergs. Viņu koncerti visā Latvijā ir īpaši gaidīti un plaši apmeklēti.

Piecu gadu pastāvēšanas laikā "Putnu balle" piedalījusies dažādos koncertos un muzikālos projektos gan Latvijā, gan citur Eiropā. Grupas pirmais albums "Sapņu pārdevējs" ieguva Platīna disku, kā arī izpelnījās neviltotu interesi Latvijā un ārpus tās robežām, albuma turnejas laikā kultūras nami un klubi bija pārpildīti un bija nepieciešams rīkot papildu koncertus.

"Putnu balles" izpildītā un eksliepājnieka Mārtiņa Freimaņa sacerētā dziesma "Spārni un vējš" no Latvijas Radioteātra raidlugas "Spārni" 2005.gadā ieguva Latvijas mūzikas ierakstu kompānijas "Gada balvu" nominācijā "Radiohīts".

2005.gadā grupas dalībnieki Valters un Kaža piedalījās "Eirovīzijas" dziesmu konkursā Kijevā, kur ar M.Freimaņa dziesmu "The War is not Over" izcīnīja augsto 5.vietu. 2006.gada decembrī arēnā "Rīga" un Liepājā notika ""Putnu balles" Ziemassvētku balle", kurā grupa kopā ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem izspēlēja senu pasaku mūsdienīgā risinājumā. 2007.gada pavasarī "Putnu ballei" iznāca jauns albums "Mr.Andersen nemelo", kas uzreiz kļuva par ļoti pieprasītu Latvijas mūzikas tirgū. Šajā albumā ir ne tikai M.Freimaņa, bet arī grupas dalībnieku Valtera un Kārļa dziesmas.

Rītdien koncertā būs dzirdamas dziesmas no visu piecu gadu radošā repertuāra.