Kurzemes Vārds

02:29 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Vai vēlaties strādnieku no Somijas?

Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles reģionālais EURES konsultants Andris Segliņš 21.novembrī dosies uz Turku pilsētu Somijā, kur norisināsies starptautisks darba gadatirgus. To organizē Universitāšu akadēmiskās personāla atlases aģentūra sadarbībā ar Turku Universitāti, Turku Profesionālo institūtu un Turku Nodarbinātības dienestu/EURES. Andris Segliņš šajā pasākumā pārstāvēs Latvijas darba devējus, informējot interesentus par darba iespējām Latvijā, kā arī visiem interesentiem tiks reklamētas Latvijas darba devēju vakances.

Turku reģions ir pazīstams kā universitāšu un studentu reģions, tāpēc pasākums sniedz iespēju dažādu nozaru uzņēmējiem satikties un iepazīties ar tūkstošiem somu studentu un augstskolu absolventu un izvēlēties potenciālos darbiniekus. Nepieciešamo speciālistu vakances Latvijas uzņēmējiem jāpiesaka EURES konsultantam. Papildu informācija par darba gadatirgu Somijā ir pieejama pie NVA Liepājas filiāles reģionālā EURES konsultanta un Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā www.nva.gov.lv/eures.

Par "Liepājas enerģijas" attīstību

Vakar SIA valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs sakarā ar uzņēmuma divu gada darbu bija sarīkojis preses konferenci. Tajā aktīvi piedalījās arī valdes locekļi Andris Štāls un Ingars Balčuns. Runāja par investīcijām, zudumu samazināšanu, jauniem klientiem, sadarbību ar namu pārvaldēm un Pilsētas domi, pāreju no zaudējumiem uz peļņu, iecerētajiem projektiem utt. Klātesošie uzdeva daudz aktuālu jautājumu. "Kurzemes Vārds" par minētajām problēmām pastāstīs kādā no tuvākajiem numuriem. Tikšanās ar žurnālistiem sākās ar paziņojumu, ka iepriekšējā vakarā notikusi avārija termoelektrocentrālē. Tomēr nakts gaitā tā novērsta, pārtraucot darbināt vienu un iedarbinot citu katlu. Tagad palīgvariantā ar pilnu jaudu tiek darbināta arī katlumāja Tukuma ielā.

Grib pirkt autobusus

Kā rāda Rīgas Fondu biržā saņemtais paziņojums, akciju sabiedrība "Liepājas Autobusu parks" izsludinājusi konkursu 13 jaunu mazlietotu autobusu iegādei. Plānots iegādāties 12 metru garus autobusus ar zemo grīdu pilsētas pasažieru pārvadājumiem. Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 10.decembrim. Liepājas Autobusu parks pirmajā pusgadā strādājis ar 2,154 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 25,6 procentiem vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā posmā. Tiešie ieņēmumi no pasažieru pārvadājumiem veidojuši 1,556 miljonus latu. Par 10,6 procentiem palielinājušās pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas, kur galvenā nozīme ir darba algas un valsts sociālo obligāto iemaksu pieaugumam, kā arī pamatlīdzekļu nolietojumam. Liepājas Autobusu parka peļņa sasniegusi 404228 latus, kas ir ievērojami vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajā pusgadā nopelnītie 50179 lati. Pirmajā pusgadā sabiedrība turpinājusi darbu pie ražošanas līdzekļu un iekārtu modernizācijas, darba organizācijas, īpaši akcentējot uzņēmuma sagatavošanos konkursam par tiesībām veikt pasažieru pārvadājumus.

Kotācijas gultnē

Kā zināms, tagad siltumenerģijas tarifs ir tieši atkarīgs no mazuta kotācijas pasaules biržās un tam pielīdzinātajām gāzes cenām. Šajās dienās Sabiedrisko pakalpojumu regulators apstiprinājis apkures tarifus, ņemot vērā nākotnē iespējamās situācijas. Tie ir septiņi starpvarianti mazuta tonnas cenai no 340 līdz 400 dolāriem. Pašlaik vēl atrodamies pie 330 dolāru atzīmes. "Liepājas enerģijā" sacīja, ka novembrī tarifs nemainīsies. Ja tāda nepieciešamība radīsies, tad par izmaiņām mēnesi pirms to ieviešanas ir jābrīdina patērētājs. Regulators uzdeva uzņēmumam par to informēt laikrakstā "Kurzemes Vārds".

"Rīgas sargus" Liepājā rādīs tikai janvārī

11.novembrī, Lāčplēša dienā, Rīgas Kongresu namā un kinoteātrī "Rīga" notiks pēdējo gadu vērienīgākās Latvijas mākslas filmas "Rīgas sargi" pirmizrāde. Šajā dienā filmu sāks rādīt arī Ventspils un Valmieras kinoteātros. Dažas dienas vēlāk filmu demonstrēs Madonā, Cēsīs, Smiltenē, Viesītē, Daugavpilī un citviet Latvijā. Taču Liepājas vārds filmas izrādīšanas vietu sarakstā neparādās. Vai tiešām liepājniekiem ies secen režisora Aigara Graubas filma? Kinoteātra "Balle" direktore Evija Jonaite "Kurzemes Vārdam" skaidroja, ka nesen viņa sazinājusies ar Rīgas Kultūras aģentūru, kas saskaņā ar noslēgto vienošanos kļuvusi par "Rīgas sargu" vienīgo demonstrētāju Rīgā un izplatītāju Latvijā, un interesējusies par iespēju iznomāt filmu. Taču tad aģentūra neesot sniegusi nekādu atbildi, jo vēl nezinājusi, kad notiks filmas pirmizrāde un cik kopiju tai veidos. Pirms nedēļas aģentūra pati piedāvājusi Liepājas kinoteātrim filmu, bet tad jau bijis saplānots "Balles" repertuārs līdz pat nākamā gada sākumam. E.Jonaite saka, lai Liepājas kino cienītāji neuztraucas, jo "Rīgas sargi" mūsu pilsētai garām neies. Filmu kinoteātrī "Balle" varēs noskatīties no 4. līdz 24. janvārim. Jāpiebilst, ka biļetes uz šo filmu kinoteātrī "Balle" varēs iegādāties jau no nākamās nedēļas.

"Cīņas klubā" uzvar Ainars Virga

Šā gada populārāko dziesmu aptaujas "Latvijas Muzikālā līga" ceturtajā televīzijas šovā "Cīņas klubs" 31.oktobra vakarā LNT tiešraidē skatītāju balsojumā pirmo vietu ieguva Ainars Virga ar dziesmu "Ja tu mīli". Liepājnieka dziesma pārspēja grupu "Putnu balle", kas ar dziesmu "Labais āķis" palika otrajā vietā. "Es zinu, ka liepājnieki par mani balsoja. Paldies visiem!" īss savā komentārā ir Ainars Virga. Līdz ar uzvaru ceturtajā "Cīņas kluba" šovā Ainars Virga piebiedrojas iepriekšējo šovu uzvarētājiem eksliepājniekam Igo, grupām "R.A.P.", "Super Human" un "Dzelzs vilks" cīņā par 2007.gada populārākās dziesmas titulu, kas norisināsies "Latvijas Muzikālās līgas" superfinālā nākamā gada sākumā. Ainars Virga balvā saņēma plazmas televizoru no "Latvijas Muzikālās līgas" atbalstītāja "Pioneer" un iespēju piedalīties revanša cīņā pret "Putnu balli" boulinga zālē. Uzvarētājam tika arī tradicionālā "Cīņas kluba" čempiona josta.

Reprezentēs filmu par Liepājas teātra vēsturi

Otrdien, 6.novembrī, no pulksten 14 līdz 19 Liepājas teātrī notiks pirmizrāde filmai "Liepājas teātris", kurā tiks parādītas visas septiņas sērijas. Seriāls tapis ar Liepājas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tās autori ir filmas "Latvijas teātra vēsture" veidotāji – TV redaktore Mārīte Balode un Kultūras akadēmijas rektors profesors Jānis Siliņš. Seriāla autori izsekojuši Latvijas vecākā – Liepājas teātra darbam no pirmsākumiem līdz tūkstošgades mijai, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Edīte Tišheizere. Atsevišķa sērija veltīta teātra pirmajām desmitgadēm, vairākās sērijās atspoguļoti Nikolaja Mūrnieka, Irmgardes Mitrēvices, Oļģerta Krodera, Andreja Miglas radošās darbības gadi. Pēdējā sērija veltīta teātra jaunāko laiku vēsturei. Atmiņās un pārspriedumos par teātra vēsturi dalījušies vairāki desmiti aculiecinieku – gan bijušie un tagadējie aktieri, režisori, gan teātra zinātnieki. Izmantoti arī Latvijas televīzijas arhīva materiāli, izrāžu ieraksti, intervijas ar ievērojamiem, jau aizsaulē aizgājušiem skatuves māksliniekiem. Uz seriāla pirmizrādi Liepājā dosies arī daudzi viesi: tie, kas palīdzējuši tam tapt, tostarp E.Smiļģa Teātra muzeja darbinieki, arī nākamie Liepājas teātra aktieri, aktiermākslas studenti no Klaipēdas Universitātes. Ielūgumus var saņemt Liepājas Kultūras pārvaldē. Seriālu varēs redzēt LTV 1.programmā ar 9.decembri.

Autoru akadēmijā – par autoru darbiem

Šodien Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas telpās notiek autoru biedrības AKKA/LAA rīkotais Autoru akadēmijas seminārs "Autora darbs un tā specifika". Tas vienkopus pulcē Liepājas, Ventspils, Kuldīgas un Saldus rajona autorus, lai informētu par viņu tiesībām, runātu par autora darba specifiku, dalītos pieredzē un apmainītos ar informāciju, kā arī veidotu jaunus kontaktus, kas palīdz īstenot labas ieceres un popularizēt savus darbus plašākai auditorijai. Autoru akadēmijā ar savu pieredzi dalās dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, literāts Ēriks Hānbergs, komponists Ungars Savickis, AKKA/LAA izpilddirektore Inese Paklone, kā arī AKKA/LAA Publiskā patapinājuma nodaļas vadītājs Reinis Norkārkls. Semināru "Autora darbs un tā specifika" AKKA/LAA rīko sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļu, Centrālo zinātnisko bibliotēku un pilsētas Kultūras pārvaldi. Tā ir vienpadsmitā Autoru akadēmijas nodarbību reize. Iepriekšējie semināri bija veltīti tematiem "Autors populārajā mūzikā", "Literatūra un internets", "Autoru akadēmija vizuālo darbu autoriem" un citiemm.

Takas vietā top ietve

Komunālās pārvaldes ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka nākamnedēļ paredzēts pabeigt ietves posma bruģēšanu Lielās un Graudu ielas krustojumā. Tur kājāmgājējiem par pilsētas ielu uzturēšanai atvēlētajiem līdzekļiem izbūvē pusotru metru platu ceļu. Līdz šim šajā vietā bija tikai nepilnu pusmetru plata taka. Darbu veic SIA "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība".

Maksās dārgāk

Remontējot Kalpaka tilta dienvidu daļu, radušies neplānoti papildu izdevumi. Noņemot vecās krāsas kārtas, atklāts, ka tilta konstrukcijas ir vairāk bojātas, nekā iepriekš prognozēts. Lai arī veikta aptuveni puse no darba apjoma, jau pašlaik ir pārsniegtas plānotās rezerves. Satiksmes ministrija izsludinās jaunu sarunu procedūru par finansējumu. Papildu finansējums nevar pārsniegt 50 procentu no sākotnējās tāmes. Darbus veic SIA "Rīgas tilti", un apstiprinātās izmaksas pašlaik sasniedz 1971219, 99 eiro plus PVN.

Viesojas somi

Liepājas SEZ pārvaldē darba vizītē bija ieradušies Somijas kompānijas "Massory Oy" pārstāvji. Vizītes mērķis – iepazīties ar SEZ perspektīvajām teritorijām un pārrunāt nosacījumus un iespējas, lai šeit izveidotu ražotni. "Massory Oy" ir kompānija, kas nodarbojas ar investīciju projektu piesaisti un īstenošanu.

Apzina nemanāmo mantojumu

Visu svēto nakti gaidot, cirka studijas "Beztemata" dalībnieki darbojās Tirgoņu ielā, aicinot bērnus un pieaugušos iesaistīties sarīkojumā "Liepājas klusais, nemanāmais mantojums iziet ielās". Trīs dāmas, kuras sevi pasludināja par vecām zintniecēm, stāstīja dažādus nostāstus, kur Liepājā un tās apkārtnē klīst mistiskas personas un sastopamas neparastas parādības. Stāstījumos iesaistījās arī garāmgājēji, no kuriem daži bija maskās, sevišķi bērni zināja dažādas leģendas, kur spokojas un kur darbojas poltergeists. Kalpone visus cienāja ar pūpēžu tēju, kurai bija liela piekrišana, kaut arī visi tomēr neticēja, ka tā vārīta no pūpēžiem. Notika arī ķirbju konkurss, un jaunava Katrīna varēja pastāstīt, kāpēc tieši šī lielā oga kļuvusi par Visu svēto nakts simbolu.