Kurzemes Vārds

20:23 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jūrā kanalizācijas notekūdeņi vairs netecēs

Daiga Lutere

Tagad Karostas notekūdeņi vairs neieplūdīs Baltijas jūrā. Iedarbināta jaunā kanalizācijas sūkņu stacija Nr.9, kas atrodas Atmodas bulvārī 19. Lai piedalītos sūkņu stacijas atklāšanas ceremonijā, vakar Karostā bija ieradušies daudzi lūgti viesi – gan uzņēmuma "Liepājas ūdens" darbinieki, gan Pilsētas domes un uzņēmuma "UPB" pārstāvji, gan vides ministrs R.Vējonis un citi ministrijas speciālisti.

SIA "Liepājas ūdens" valdes priekšsēdētājs Andis Dejus sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka līdz ar spiedvada izbūvi un jaunās sūkņu stacijas atklāšanu ir sperts nozīmīgs solis ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu darbības uzlabošanā Karostā. Tagad visi mikrorajona teritorijā savāktie notekūdeņi tiek pārsūknēti uz Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām. Līdz ar to slēgta notekūdeņu izlaide Baltijas jūrā, kas bija pēdējā Liepājas piekrastē, likvidētas divas notekūdeņu izlaides Karostas kanālā, pludmalē likvidēts piesārņojuma avots un nepatīkamās smakas, Karostas iedzīvotājiem nodrošināti kvalitatīvi ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumi u.c. Jaunais spiedvads, pa kuru tecēs Karostas notekūdeņi, ir 5,2 kilometrus garš, liela tā daļa izbūvēta pa Lībiešu ielu.

Uzņēmuma projekta īstenošanas grupas vadītāja Sandra Dejus saka: "Jau no 1994.gada, kad SIA "Liepājas ūdens" savā bilancē pārņēma Karostas ūdensapgādes un kanalizācijas saimniecību, tika risināti jautājumi par tās attīstību, modernizāciju. Kanalizācijas sūkņu stacijas Nr.9 būvdarbus sāka 10.aprīlī, un kopējās izmaksas ir 210 tūkstoši eiro. Būvdarbus saskaņā ar līgumu "Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu rekonstrukcija Karostā" veica būvuzņēmējs – akciju sabiedrība "UPB". Kopējās izmaksas, ko ieguldīs Karostas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas attīstībā ir 4,6 miljoni eiro."

Būvdarbi visos Karostas objektos jāpabeidz līdz nākamā gada augusta beigām.