Kurzemes Vārds

12:18 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Vai Liepājā viesosies komanda "Lāse R"?
Andris Sudmalis

Pirmajā Latvijas Amatieru volejbola līgas spēlē savā laukumā piedzīvojusi zaudējumu, divās nākamajās cīņās izbraukumā Liepājas komanda "Vega 1" ir izcīnījusi uzvaras.

Vispirms Amatieru līgā liepājnieki Rīgā tikās ar komandu "RTU –UPS". Pirmo setu liepājnieki zaudēja ar 20:25, bet, veicot izmaiņas sastāvā un sakārtojot spēli uzbrukumā, mūsējie prata svaru kausus nosvērt savā labā un nākamajos setos uzvarēja attiecīgi ar 25:18, 25:23 un vēlreiz ar 25:18, visā mačā izrādoties pārāki ar 3:1.

Trešdien "Vega 1" debitēja arī Latvijas kausa izcīņā, izbraukumā tiekoties ar komandas "Inčukalns/LU" volejbolistiem, kas spēlē vienu līgu augstāk – Latvijas Nacionālajā līgā. Pirmajā setā atkal pārāki bija laukuma saimnieki, bet trijos nākamajos labāki bija "Vega 1" vīri un jaunieši, otro reizi pēc kārtas uzvarot ar rezultātu 3:1 (24:26, 25:13, 25:22, 25:15). Komandas pārstāvis Salvis Kurtišs pastāstīja, ka gan spēku samērs laukumā, gan pārsvars mazajos punktos šķiet pietiekami pārliecinošs, lai cerētu arī uz panākumu divu spēļu summā. Atbildes mačs 7.novembrī norisināsies "H Sports" zālē Liepājā, un šī pāra uzvarētājs tiksies ar "Schenker" līgas komandu "Lāse R".

Savukārt Amatieru līgā sestdien pulksten 13 "Vega 1" savā laukumā "H Sports" zālē uzņems "Mārupes" volejbolistus.


"Liepājas papīram" pirmā uzvara
Miks Kuncītis

Latvijas Basketbola amatieru līgas sezonu ar uzvaru uzsākuši "Liepājas papīra" basketbolisti, kas savā laukumā ar 78:70 pārspēja Ventspils komandu "Variants".

"Liepājas papīra" treneris Indulis Možeiks pastāstīja, ka būtiskas pārmaiņas komandā nav notikušas – sastāvu papildinājuši vairāki jauniešu līgās spēlējošie basketbolisti, kā arī pagājušās sezonas "Liepājas lauvu" komandas kapteinis Mārtiņš Luiks. Komandas kodols palicis nemainīgs – vadošās lomas arī jaunajā sezonā spēlēs Edgars Sviklis, kā arī Latvijas Basketbola līgā uzspēlējušie Artūrs Freimanis, Mārtiņš Kripševics, Kristaps Frīdenbergs un Mārcis Ķenavs. "Šiem basketbolistiem tā ir ļoti laba spēļu prakse, jo vismaz pagaidām viņi nespēj izkarot vietu lielajā komandā. Vienībai "Liepājas papīrs" īpaši mērķi šajā sezonā nav izvirzīti – galvenais ir cīnīties par uzvaru katrā mačā, un tad jau pavasarī būs skaidrs, cik konkurētspējīgi ir jaunie liepājnieki.

Vakar mačā pret krietni vairāk pieredzējušajiem ventspilniekiem mūsu komandas treneris ļāva spēlēt visiem, un, lai arī spēles gaitā laukuma saimnieki bija nonākuši zaudētāju lomā, pēc trenera teiktā, noteikti bija jāizcīna uzvara, un mūsu basketbolisti to arī izdarīja. Rezultatīvākais "Liepājas papīra" rindās bija Mārcis Ķenavs ar 18 gūtiem punktiem, bet Artūra Freimaņa kontā 16.

Nākamo spēli mūsējie aizvadīs šosestdien pulksten 17, kad izbraukumā spēkosies ar "Baldones" basketbolistiem.


Sezonu sāk Ventspilī
Andris Sudmalis

Pirmās sacensības pēc vasaras pārtraukuma bija Liepājas Vingrošanas sporta skolas sporta vingrotājām, kas piedalījās jaunās sezonas atklāšanas mačos Ventspilī.

Starptautiskajās sacensībās, kurās piedalījās 61 dalībniece no Liepājas, Ventspils, Rīgas, Klaipēdas un Viļņas, Liepāju pārstāvēja treneru Irinas Daņilovas, Larisas Roslovas, Tatjanas Jurenko un Tatjanas Lukašukas audzēknes.

Labākos panākumus liepājnieces guva 3.sporta klases vērtējumā, kurā par uzvarētāju kļuva Maija Gertsone, bet 2.vietā ierindojās Agnese Ribakova.

Visjaunāko sportistu konkurencē 2.vietu izcīnīja Sonora Seile. Pirmajā sporta klasē labākā no mūsējām bija Renāte Riekstiņa, kas ierindojās 6.vietā, bet 2.sporta klases vērtējumā tāds pats sasniegums Inesei Sinkinai.


Ko pašlaik dara…
Basketbolists MAREKS JUREVIČUS

BK "Liepājas lauvas" uzbrukuma līderis Mareks Jurevičus arī jaunās sezonas sākumā demonstrē ļoti rezultatīvu un skatītājiem baudāmu basketbolu. Ne velti pēc pērnās sezonas par Liepājas Basketbola skolas audzēkni interesējās visi Latvijas vadošie klubi, tiesa, liepājnieks izlēma palikt tepat un savu izvēli nenožēlo.

– Droši vien pēc pagājušās spēles noskaņojums nav pārāk patīkams.
– Laikam būtu dīvaini, ja teiktu, ka garastāvoklis ir labs pēc šādi zaudētām spēlēm ("Liepājas lauvas" izbraukumā piekāpās 2.divīzijas pastarīšiem – "Triobet/Dalkia" basketbolistiem).

– Kādi bija zaudējuma galvenie cēloņi?
– Galvenokārt jau nespējām tikt galā ar aizsardzību – sākumā sedzām cilvēks cilvēku, taču šāda taktika neattaisnojās, pēc tam mēģinājām zonas aizsardzību un presingu, kas arī vēlamo rezultātu nedeva. Nevarētu teikt, ka tikai spēle aizsardzībā bija pie vainas, arī uzbrukumā darbojāmies vāji.

– Vai šajā gadījumā var runāt arī par pretinieku nenovērtēšu?
– Es tā nedomāju, jo jau iepriekš bijām guvuši labu mācību un zinājām, ka, spēlējot viesos pret igauņiem, nebūs viegli. Tiesneši, protams, Tallinā darbojās savā stilā, taču ar to rēķinājāmies un jebkurā gadījumā mums bija viņi jāuzvar. Jā, mēs bijām favorīti, tomēr arī pretinieku komandā ir daudz jaunu, talantīgu spēlētāju ar savām ambīcijām.

– Jau sestdien spēle savā laukumā pret "VEF/Rīga". Kā notiek gatavošanās šim mačam, kurā noteikti gribēsiet revanšēties?
– Šodien sāksim gatavoties. Tā kā pirmoreiz muļķīgi izlaidām uzvaru no rokām, šai cīņai spēlētājiem papildu motivācija nebūs vajadzīga. Treniņos strādāsim ļoti nopietni, lai divreiz uz viena un tā paša grābekļa neuzkāptu. Protams, nebūs viegli un ir jūtams spēlētāju trūkums, it sevišķi jau Kosuškina, taču nav tā, ka mēs arī ar šādiem spēlētāju resursiem nevarētu rīdziniekus pieveikt.

– Pagājušajā vasarā daudz tika runāts par to, ka tu varētu pamest Liepāju. Kādēļ tomēr izlēmi palikt?
– Jā, interesi par mani izrādīja vairāki klubi, taču neviens no piedāvājumiem nebija īsti konkrēts, varbūt vienīgi "Ventspils" man pievērsa pastiprinātu uzmanību un gribēja noslēgt ar Liepājas klubu vienošanos, tomēr beigās šīs pārrunas līdz līguma slēgšanai nenonāca. Vismaz pagaidām neuzskatu, ka esmu kļūdījies, palikdams tepat Liepājā, jo esmu taču vēl jauns un man noteikti vēl būs iespējas sevi apliecināt.