Kurzemes Vārds

02:23 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vēl viens pielikums, šoreiz – literārais

Doma papildināt "Kurzemes Vārdu" ar kādu vai kādiem pielikumiem brieda jau agrāk, taču, kad pirms pāris gadiem šāda iespēja pirmo reizi radās, atklāti sakot, nebija pārliecības, ka tas kļūs par jaunu soli laikraksta attīstības ceļā. Ka pielikums gūs gan dažādu organizāciju, dienestu, uzņēmumu piekrišanu, kuri vēlēsies tos izdot, gan lasītāju atsaucību, kuri varēs dziļāk ieskatīties norisēs dažādās nozarēs.

Tagad ir mēneši, kad šādu pielikumu skaits sasniedz sešus un pat septiņus, un strauji papildinājies tematu loks, kādas šie pielikumi ietver – kultūru un nekustamā īpašuma jautājumus, autolietas un izglītību, teātri un ielu stāvokli, siltumapgādi un sportu, norises Liepājas rajonā un tajā vai citā mūsu pilsētas uzņēmumā.

Šodien pirmo reizi tiem pievienojas literāri publicistisks pielikums "…Vārds", ko gatavo Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas biedri un kas vismaz savā debijas reizē ir apjomīgākais no visiem citiem. Uzsveru – to gatavo literāti paši un tikai no viņiem pašiem arī būs atkarīgs, kādu interesi "…Vārds" radīs un kādu mērķi sasniegs. Vai pielikumā dominēs literāri darbi, vai tajā būs arī tik nepieciešamie literāro procesu vērtējumi. Vai plašāk būs pārstāvēti rakstnieki un dzejnieki ar stabilu vārdu literatūras pasaulē, vai arī "…Vārds" kļūs par izdevumu, kur sevi pieteikt un parādīt jauniem autoriem. Vai pielikuma tonis būs monotons, vai arī tajā sadursies viedokļi, šķiļot dzirkstis un virzot procesus. Vai tas paliks vienas literātu grupas izdevums, vai arī kļūs par tādu, kas vieno sašķēlušos rakstniekus un dzejniekus. Galu galā arī tas, vai "…Vārds" paliks tikai literāri publicistisks pielikums, vai arī ar laiku ietvers mākslu, mūziku.

Jā, "…Vārda" loma un nozīme būs atkarīga vienīgi no literātu pašu izdomas, uzņēmības, radītprieka, arī pacietības, kamēr "Kurzemes Vārds" ir tikai piedāvājis savu palīdzību izdevuma tapšanā un izplatīšanā. "Kurzemes Vārds" vienmēr par savu pienākumu uzskatījis popularizēt literatūru, gan publicējot laikrakstā literārās lappuses, gan piedaloties rakstnieku Egona Līva un Olafa Gūtmaņa kopoto rakstu tapšanā, gan izdodot piecu autoru grāmatu "Ar sakņu sajūtu vējā", un arī šoreiz uzskatījām, ka Liepājas un rajona literātiem ir nepieciešams savs izdevums, kurā uzrunāt plašu auditoriju. Jo literārās norises mūspusē ir pietiekami daudzkrāsainas, lai ar tām būtu vērts iepazīstināt "Kurzemes Vārda" lasītājus.

Andžils Remess