Kurzemes Vārds

23:29 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aiztur bruņotu narkokurjeru

6.novembrī ap pulksten 18 Valsts policijas darbinieki Rožu ielā aizturējuši 1983.gadā dzimušo Ritvaru, pie kura atrastas 170 tabletes narkotiskas vielas extazy, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Jaunais vīrietis narkotikas glabājis lielā apmērā. Turklāt, veicot viņa automašīnas "VW Golf" kratīšanu, tajā atrasti trīs šaujamieroči, no kuriem viena ir kaujas pistole. Arī ieroči atsavināti. Policijā apstākļu noskaidrošanai uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.panta 2.daļas – par narkotisko vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu lielā apmērā.

Cieš avārijas izraisītājs

7.novembrī desmit minūtes pirms pulksten 12 satiksmes negadījums noticis Vaiņodē. 1976.gadā dzimis šoferis, stūrējot "Ford Transit" pa Raiņa ielu un veicot pagriezienu uz 36.nama pagalmu, nebija pārliecinājies par manevra drošību un izraisījis sadursmi ar pretī braucošo automašīnu "Opel Sintra". Sadursmē cietis pats forda vadītājs, viņš nogādāts Priekules slimnīcā ar galvas traumu.

Autobusā paliek bez maka un pases

Valsts policijā ar sūdzību vērsusies kāda kundze, kura otrdien ap diviem dienā 3.maršruta autobusā Ugāles ielā palikusi bez naudas maka un Krievijas Federācijas pilsoņa pases.

Aiznes lampu

Policija saņēmusi iesniegumu, ka no 6.novembra pievakares līdz 7.novembra pusdienlaikam no atpūtas centra "Libava" terases Vecajā ostmalā nozagts apgaismes ķermenis ar vara apvalku. Zaudējuma apmērus precizē.

Taranē ceļa zīmes

7.novembrī ap pulksten 11 automašīnas "Toyota" šoferis Grobiņā, braucot pa Vītolu ielu un krustojumā ar Lielo ielu nogriežoties pa kreisi, nebija pārliecinājies par manevra drošību un uzbraucis ceļa zīmēm.

Kaujas pie veikala

Valsts policijā ar iesniegumu vērsies kāds 41 gadu vecs vīrietis, kuram trešdien ap pulksten 22.30 Liepājā, pie veikala "Parks", izcēlies konflikts ar diviem nenoskaidrotiem vīriešiem. Svešinieki viņam nodarījuši miesas bojājumus.

Izdeg auto

7.novembrī pusstundu pirms pusnakts ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Peldu ielu 44. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka degusi automašīna "VW LT31". Tai izdegusi motortelpa, panelis un kabīne pusotra kvadrātmetra platībā. Glābēji pieļauj, ka ugunsnelaimes izcelšanās iemesls bijis īssavienojums auto elektrosistēmā, precīza aizdegšanās iemesla noskaidrošanai lietas materiāli nosūtīti Valsts policijai.

Pārkāpj noteikumus

8.novembrī ap pusdiviem naktī ugunsgrēks izcēlies privātmājā Ganību ielā – deguši sodrēji. Cilvēki nav cietuši, un ugunsdzēsējiem ātri izdevies liesmas likvidēt. Taču mājas saimniekam, iespējams, tiks sastādīts protokols, jo ugunsnelaime izcēlusies ugunsdrošības noteikumu neievērošanas dēļ – nav bijuši iztīrīti mājas dūmvadi.

Svilst Dārzu ielā

7.novembrī ap pulksten septiņiem vakarā ugunsdzēsēji šoruden jau kuru reizi saņēmuši izsaukumu uz Dārzu ielu 38. Neapsaimniekotajā jaunbūvē iepretī bērnudārzam "Sprīdītis" atkal degusi atkritumu kaudze piecu kvadrātmetru platībā. Notikusi vai nu ļaunprātīga gružu dedzināšana, vai arī ugunsnelaimi izraisījuši bezpajumtnieki. Lai to noskaidrotu, lieta tiks nodota Valsts policijai.

Turpina pārdot cigaretes pusaudžiem

7.novembrī Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki veikuši reidu pa Liepājas alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības vietām, lai pārbaudītu, kā tiek ievērots alkohola un tabakas izstrādājumu aprites likums. Konstatēts administratīvais pārkāpums SIA "Niktus" veikalā, Jūras ielā 3, kur pārdevēja – 1954.gadā dzimusī Ņina pārdevusi nepilngadīgai personai tabakas izstrādājumus, "Kurzemes Vārds" uzzināja Pašvaldības policijas preses dienestā. Pārdevējai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajam.

Uguns "Liepājas metalurgā"

Ceturtdien dažas minūtes pirms pulksten deviņiem no rīta ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Brīvības ielu 93. Kā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē noskaidroja "Kurzemes Vārds", ugunsgrēks bija izcēlies uzņēmuma "Liepājas metalurgs" teritorijā. Dedzis ceha ēkas jumts. Cilvēki nav cietuši, taču uguns apēdusi aptuveni 150 kvadrātmetrus jumta. Aizdegšanās iemeslu noskaidros Valsts policija. Glābēji pieļauj, ka ugunsgrēks izcēlies, neuzmanīgi rīkojoties ar atklātu uguni – metinot vai veicot kādus citus darbus.

Ūdens piegāde atjaunota

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka trešdien ap pulksten 17 avārija notika mūsu pilsētas ūdenssaimniecībā – pārplīsa ūdensvads Jūrmalas ielā. Tika sabojāts asfalta segums Jūrmalas ielā, bet apkaimes iedzīvotāji uz laiku palika bez ūdens.

Uzņēmuma "Liepājas ūdens" darbinieki strādāja operatīvi. Kā pastāstīja "Liepājas ūdens" operators Ilmārs Grīslis, bojājums tika likvidēts un pulksten 19.50 tika atjaunota ūdens piegāde.

Pēc I.Grīšļa teiktā avāriju likvidēja "Liepājas ūdens" darbinieki. Viņi paši saviem spēkiem arī sakārtos ielu tā, lai abās joslās varētu atjaunot satiksmi. Jaunu asfalta segumu ielas bojātajā posmā gan klāšot uzņēmuma "Aizputes ceļinieks" strādnieki.