Kurzemes Vārds

13:05 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Volejbolisti sarūpē saldo ēdienu
Andris Sudmalis

Par spīti zaudējumam savā laukumā "Inčukalna/LU" volejbolistiem ar 1:3 (21:25, 20:25, 25:23, 23:25) Latvijas kausa izcīņas 1.kārtas atbildes spēlē Liepājas volejbola komanda "Vega 1" ir iekļuvusi turnīra ceturtdaļfinālā, kurā tiksies ar vienu no vadošajiem mūsu valsts klubiem – "Lāse R".

Pirmajā spēlē, kas norisinājās pagājušajā nedēļā, liepājnieki viesos uzvarēja "Inčukalna/LU" volejbolistus ar 3:1, turklāt punktu pārsvars uzvarētajos setos mūsējiem bija gana pārliecinošs, lai nopietni pretendētu uz pirmās kārtas pārvarēšanu.

Spēli savā laukumā mūsu volejbolisti uzsāka pārliecinoši – pirmajā setā vienubrīd "Vega 1" atradās vadībā ar 13:4, bet tad, iespējams, prātā iezagās doma, ka lieta jau darīta. Komandas saspēle nedaudz aizlūza, ne visi spēlētāji parādīja savu labāko sniegumu, izpaudās arī pamatsastāva trīs vīru veselības problēmas. Tas ļāva komandai "Inčukalns/LU" lauzt cīņas gaitu, un ar nelielu pārsvaru uzvarēt gan pirmo, gan arī otro setu. Trešajā jau labāki bija mūsējie, kas faktiski garantēja uzvaru divu spēļu summā, un ceturtajā setā laukumā pabija gandrīz visi mūsu komandas jaunie spēlētāji.

Tādējādi kausa izcīņas ceturtdaļfinālā mūsējo pretinieki būs "Schenker" līgas dalībniece, Raimonda Vildes trenētā komanda "Lāse R".

Jautāts, ko "Vega 1" gaida no spēlēm pret pērnā gada "Schenker" līgas 2.vietas ieguvējiem, komandas pārstāvis Salvis Kurtišs vispirms uzsvēra iespēju Liepājas jaunajiem volejbolistiem gūt pieredzi cīņā pret Latvijas augstākā līmeņa spēlētājiem. Katrā ziņā ar motivāciju šajos mačos liepājniekiem problēmu nebūs, drīzāk komandai "Lāse R" varētu būt problēmas ar noskaņošanos. Liepājnieki cer divās spēlēs aizķert kādu setu, bet uz ko vairāk, objektīvi vērtējot, mūsējiem nav lielu izredžu.

Kausa izcīņas ceturtdaļfināla pirmā spēle 14.novembrī pulksten 20 notiks Liepājā, "H Sports" zālē Brīvības ielā 117.

Mūsējie palīdz izlasei
Miks Kuncītis

Šveicē sācies pasaules U–19 čempionāts florbolā, kurā Latvijas izlase ar trim liepājniekiem – Sandi Vilsonu, Kārli Dārznieku un Jāni Jaunzemu – sastāvā vispirms zaudēja Zviedrijai – 2:8, bet vēlāk pārliecinoši ar 13:4 pārspēja Slovākiju.

Atklāšanas spēle Latvijas izlasei neko labu nesolīja – pretī stājās iepriekšējā pasaules čempionāta uzvarētāji zviedri. Fakts, ka Zviedrijas valstsvienības trenera redzeslokā gatavošanās posmā bija 350 jauno florbolistu, vien liecina par šī sporta veida popularitāti Skandināvijā. Izredžu latviešiem pārspēt šo galvas tiesu pārāko komandu nebija, un to apliecināja arī mača sākums, kad jau 14 sekundē bumbiņa pirmo reizi ielidoja Latvijas izlases sargātajā cietoksnī. Lai arī nedaudz vēlāk tika panākts izlīdzinājums, spēles turpinājumā zviedri parādīja, kurš ir noteicējs šajā spēlē. Patīkamā ziņa šajā mačā bija tā, ka abos vārtu guvumos piedalījās liepājnieki – pretinieku vārtsargu pārspēja Jānis Jaunzems, bet ar rezultatīvu piespēli izcēlās Kārlis Dārznieks.

Otrajā mačā jau favorītu lomā iejutās mūsu florbolisti, un, lai arī sākums izvērtās visai saspringts, otrā perioda vidū iniciatīva pilnībā piederēja latviešiem, kas rezultātā svinēja pārliecinošu uzvaru. Arī šajā mačā rezultativitātes punktus guva mūsējie – ar diviem vārtu guvumiem izcēlās jau pieminētais Jaunzems, kurš, starp citu, tikai pēdējā brīdī tika iekļauts izlases sastāvā, bet Kārlis Dārznieks izdarīja divas rezultatīvas piespēles.

Pēdējā apakšgrupas spēlē Latvijas izlase tiksies ar Čehijas florbolistiem, kuriem mūsējie pirms diviem gadiem zaudēja cīņā par bronzu.


Par vēlu, Ben!
Ints Grasis

Vakar Baltijas līgas pirmajā finālspēlē viesos "Liepājas metalurga" futbolisti pieveica "Ventspili" un ielika labus pamatus uzvarai divu spēļu summā.

Baltijas līgas 1.finālspēle.
"Ventspils" – "Liepājas metalurgs" 1:3 (0:2).
"Liepājas metalurgs"
– Spole, Ivanovs, Fereira, Kļava, Zirnis, Miceika, Soloņicins, Bleidelis, Rubīns (Surņins, 72.), Karlsons, Kamešs (Žuravļovs, 79.).
Vārtu guvēji: "Ventspils" – Grebis (75.); "Liepājas metalurgs" – Fereira (3.), Karlsons (38.), Soloņicins (78.).
Brīdinājumi: "Ventspils" – Dubenskis (37.); "Liepājas metalurgs" – Soloņicins (12.).

Grūti pateikt, vai pirotehnikas salūts pirms šīs spēles bija veltīts jaunajiem virslīgas čempioniem vai potenciālajiem Baltijas līgas uzvarētājiem, taču, sākoties spēlei, bija acīm redzami, ka liepājniekiem ir daudz vairāk motivācijas nekā mājiniekiem, kas, nedaudzo bezdarbnieku, pensionāru un no skolas pamukušo pusaudžu atbalstīti, darba dienas vidū pulksten 13 bija sanākuši Ventspils centrālajā futbola arēnā, nevis uz blakus esošā skolas laukuma mākslīgā seguma, kā sākotnēji bija pareģots.

Uzbrukuma smailē mūsu komandā bija izvirzīti Karlsons un Kamešs, aizsardzības līniju veidoja mūsu pamatčetrinieks, bet balsta pussarga postenī darbojās Miceika.

Ventiņi vēl nebija paguvuši īsti atjēgties, kad pēc Soloņicina stūra sitiena bumba soda laukumā atsitās pret zemi un Fereira ar galvu to prasmīgi pāradresēja vārtu tālajā stūrī, pārsteidzot gan aizsargus, gan Vaņinu. Ventspilnieki trenera Grigorčuka skarbos vārdus no tribīnes nedzirdēja (viņš no komandtiltiņa bija diskvalificēts par izdarībām iepriekšējā Baltijas līgas mačā) un turpināja spēlēt ar virslīgas zelta medaļām kaklā. Spēle bija līdzīga, taču viesi darbojās mērķtiecīgāk un aktīvāk, kaut gan bīstami momenti veidojās gan pie vieniem, gan pie otriem vārtiem. Divas reizes izcelties varēja jauniņais Kamešs, kuram, iespējams, rezultātu liedza sasniegt pārliecības trūkums par savu varējumu un treneru līdz šim mazā uzticība talantīgajam uzbrucējam. Vēl atmiņā palika spēcīgais un tikai nedaudz neprecīzais Miceikas tālšāviens. 36.minūtē Karlsons izdarīja to, ko mēs gaidījām jau labu laiciņu, – centrējums beidzās ar viņa precīzu sitienu kreisajā stūrī ar galvu.

Spēles otrajā daļā ventspilnieki centās uzbrukt jau ar pirmajām minūtēm, taču nevarētu teikt, ka viņi spēles grožus pārņēma savās rokās. Drīzāk izskatījās, ka spēles liktenis ir izšķirts, tomēr intrigu radīja uz maiņu iznākušais bijušais mūsu komandas džokers Kristaps Grebis, kas pēc centrējuma ar potīti novirzīja bumbu devītniekā – 1:2. Tiesa, Soloņicins nolēma paturpināt iepriekšējā mačā iesākto kreisās kājas un kreisā stūra mērķi – no 18 metriem raidītā bumba iezvanīja liepājnieku pārliecinošu uzvaru un ielika pamatakmeni Baltijas līgas pirmā čempionāta uzvarai.

Tikai prieka par to, paraugoties uz mūsu komandas potenciālu, ir gaužām maz. Baltijas līga vēl nav izkāpusi no bērna autiņiem. "Liepājas metalurgs" var uzvarēt jebkuru Baltijas un Latvijas komandu. Žēl, ka futbolisti trenera Benjamina Zelkēviča vadībā to nespēja virslīgas izšķirīgajās spēlēs un nenodrošināja paša galvenā uzdevuma izpildi otro sezonu pēc kārtas. Vakardienas uzvara nāca par vēlu, lai sasniegtu pirms sezonas izvirzītos mērķus.

Futbola sezona šonedēļ beigsies. Tiksimies Liepājas "Daugavas" stadionā svētdien pulksten 14.

Komentāri

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Pretinieki bija labi sagatavojušies spēlei, kontrolēja bumbu. Mums savukārt izdevās pretuzbrukumi. Varēja manīt, ka ventspilnieki nav pietiekami noskaņojušies. Mēs nedrīkstam būt pārliecināti par uzvaru divu spēļu summā.

"Ventspils" galvenais treneris Romāns Grigorčuks:
– Apsveicu metalurgus ar uzvaru. Ar komandas parādīto sniegumu neesmu apmierināts. Spēlējām vidēja līmeņa futbolu, un arī visa spēle bezrezultatīvi risinājās laukuma vidusdaļā. Aizsardzībā pieļāvām neiedomājamas kļūdas. Nenolaižam rokas un ceram uz pozitīvu rezultātu divu spēļu summā.