Kurzemes Vārds

13:53 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Vaiņodē sarīko "Kara spēles"

Ilze Lanka

Vaiņodes vidusskolā rīkotajās "Kara spēlēs" uzvarēja 12.klase, informēja skolas direktora vietniece audzināšanas darbā Māra Tamuža. Sacensības bija veltītas Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 89.gadadienai.

Sacensības trešdien skolā rīkoja Zemessardzes 44.kājnieku bataljona zemessargi, bet vadīja Jaunsardzes centra Kurzemes novada daļas vecākais referents Pēteris Rudzinskis.

"Šādas "Kara spēles" pie mums notiek jau otro gadu. Skolēniem ir interesanti pārbaudīt sevi komandas sastāvā nedaudz ekstrēmākās sacensībās," sacīja M.Tamuža. Audzēkņi sacentās ekipējuma uzvilkšanā, aptveres izlādēšanā un pielādēšanā ar mācību patronām, šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem, granātu mešanā mērķī, ievainotā transportēšanā, prettanku mīnu pārvietošanā, karavīru katliņu, kartes salikšanā un šķēršļu pārvarēšanā. Turklāt par katru kļūdu šaušanā un granātas mešanā audzēkņiem vajadzēja mērot soda apļus. Hronometra poga tika nospiesta tikai tad, kad pēdējais komandas dalībnieks bija novilcis un salicis ekipējumu, nostājies ierindā.

Bet tās komandas, kas tikai gaidīja savu kārtu, lai piedalītos sacensībās, varēja mēroties spēkiem tautas bumbas turnīrā.

Sacensības norisinājās dažādās vecuma grupās. Vislabākie rezultāti kopvērtējumā bija 12.klasei. Bet savā grupā uzvaru izcīnīja arī 8.a un 6.klase.

M.Tamuža piebilda, ka vēl notika ieroču demonstrēšana, ko vērot tika aicināti arī 1.–4.klašu skolēni un audzinātājas. Pedagoģe arī priecājās, ka laiks bija kā priekš sacensībām pasūtīts: "No rīta sniga tāds slapjš sniegs, pēc tam, kad sākās sacensības, spīdēja saule. Bet tad, kad "Kara spēles" beidzās, atkal bija slikts laiks."