Kurzemes Vārds

17:56 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Cieš negadījumos

Ceturtdien mūsu rajonā notikuši divi satiksmes negadījumi, kuros cietuši cilvēki, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

8.novembrī ap pulksten 11 automašīnas "Rover" 24 gadus vecā vadītāja, stūrējot spēkratu Nīcas pagastā pa Klaipēdas – Liepājas autoceļu, 28.kilometrā nebija pareizi izvēlējusies ātrumu, nobrauca no ceļa un apgāzās. Negadījumā cieta vadītāja un viņas trīs gadus vecais dēliņš. Abi nogādāti Reģionālajā slimnīcā.

Pēc pulksten sešiem vakarā automašīnas "Mazda 323F" 22 gadus vecais vadītājs, braucot pa Grobiņas – Bārtas – Rucavas autoceļu, uzbraucis uz ceļa apmales apturētai kravas automašīnai "ZIL", kam degusi riepa. Satiksmes negadījumā cietis pats vadītājs un viņa 19 gadu vecā pasažiere.

Zādzība skolā

Ceturtdien ap pulksten 11 Pirmajā ģimnāzijā, Ausekļa ielā, kāds 14 gadu vecs skolnieks palicis bez virsjakas, cimdiem un cepures. Apģērbs nozagts skolas garderobē. Nodarīts vairāk nekā 150 latu liels materiāls zaudējums. Policija uzsākusi kriminālprocesu un meklē vainīgo.

Uzlauž dzīvokli

Ceturtdien pēcpusdienā Peldu ielā kāda dzīvokļa saimnieks konstatējis, ka uzlauztas viņa mājokļa durvis un no tā nozagta digitālā fotokamera "Panasonic" 149 latu vērtībā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Nosvilst pašizgāzējs

8.novembrī ap vieniem dienā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Sakas novadu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka mežmalā pie mājām "Ausekļi" bija aizdedzies pašizgāzējs "GAZ–53". Izdegusi kravas automašīnas motortelpa un kabīne 4 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji uzskata, ka aizdegšanās iemesls bijis īssavienojums elektrosistēmā.

Iemidzina slimu lapsu

8.novembrī ap pulksten 11 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Ezermalas ielu 1a, kur bija pamanīta lapsa, kas nebaidās no cilvēkiem un pēc savas izturēšanās šķiet aizdomīga. Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja, ka likumsargi norādītajā vietā atraduši lapsu ar redzamām slimības pazīmēm. Dzīvnieks likvidēts un nodots SIA "EKO Kurzeme" darbiniekiem.

Notver huligānu

9.novembrī ap trijiem naktī Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Lielo ielu, kur pie viesnīcas "Līva" kāds vīrietis demolējot autobusu pieturu. Likumsargus sagaidījis Vladimirs, kurš bija izsaucis policiju. Viņš norādījis uz vīrieti, kas vēl aizvien rokā turējis koka dēli, kuru bija izlauzis no autobusu pieturas soliņa. Vladimirs paskaidroja, ka 1984.gadā dzimušais Osvalds izdemolējis pieturu. Notikušo bija redzējusi arī kāda sieviete, kura apstiprinājusi Vladimira stāstīto. Abi liecinieki un vainīgais nogādāts Valsts policijā.

Pieķer ļergas piegādātāju

Ceturtdien ap pulksten vieniem dienā Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki, pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola pārvietošanu, T.Breikša ielā aizturējuši vīrieti, kas somā nesis divas 5 litru tilpuma polimēra tilpnes ar apmēram 10 litriem bezkrāsaina šķidruma, kas pēc ārējām pazīmēm varētu būt kandža. 1966.gadā dzimušais Jānis nogādāts Pašvaldības policijā, viņam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Tā kā Jānis par šādu pārkāpumu aizturēts atkārtoti gada laikā, tad lietas materiāli nosūtīti Liepājas Policijas pārvaldei kriminālprocesa uzsākšanai.

Aizturēti mūzikas veikala apzadzēji

Policija notvērusi mūzikas veikala apzadzējus. Aizdomās par veikala "Trīs mūzas" apzagšanu aizturētas divas personas, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Tie ir kāds 1987.gadā dzimis vīrietis un 1991.gadā dzimis nepilngadīgais. Abi agrāk nav sodīti. Zādzība iepriekš plānota un veikta mantkārīgos nolūkos. Kriminālprocesa ietvaros izņemti lietiskie pierādījumi. Daļa nozagto mantu atdotas īpašniekiem, daļu zagļi paguvuši realizēt. Tuvākajā laikā plānots šo lietu nodot kriminālvajāšanas uzsākšanai.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka šā gada 16.oktobrī no rīta tika konstatēts, ka apzagts mūzikas instrumentu veikals "Trīs mūzas", F.Brīvzemnieka ielā. Veikalam bija izsists logs, un no tā nozagtas četras akustiskās ģitāras "Ibanez", viena akustiskā ģitāra "Yamaha", divas klasiskās ģitāras "Kirkland", elektriskās ģitāras "Ibanez", "Jackson", "Liberty", akustiskā basģitāra "Ibanez", sintezators "KORG PA 80", mikserpults "ALESIS MULTIMIX 8", radiomikrofons "SHURE 58D", lietots saksofons "Weltkilang", nodarot materiālo zaudējumu aptuveni 3000 latu apmērā. No veikala telpām bija izzagts arī kases aparāts un dažas sīkākas mantas, ko zagļi nebija aiznesuši sev līdzi – tās tika atrastas veikala pagalmā.