Kurzemes Vārds

19:17 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Veļu laika pārdomas
Aizvadītās nedēļas notikumus izvērtē Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika

Pasaulē
Pārliecinājos, ka cilvēki iespaidojas no mēness fāzēm. Gadījums Somijā, kad jaunietis nošāva astoņus cilvēkus – savus skolasbiedrus, skolotāju un skolas direktoru, ir prātam neaptverams. Puisis esot bijis pārliecināts fašists, Hitlera ideju piekritējs. Somija ir trešā valsts pasaulē pēc ieroču daudzuma, rēķinot uz iedzīvotāju skaitu, bet tur šāds gadījums reģistrēts pirmo reizi. Tas mani šokēja. Šķiet, kaut kas tāds var notikt Amerikā, kur saimnieko kovboji, bet tepat, mums kaimiņos. Taču, izrādās, arī vēsie ziemeļnieki uz kaut ko tādu spējīgi. Baisi.

Latvijā
Mūsu valstī šās nedēļas notikums numur viens noteikti ir paziņojums, ka Aigars Kalvītis atkāpsies 5.decembrī. Kur teikts, ka viņš to patiešām darīs? Vismaz man šādas pārliecības nav, jo viņš cīnās par savu vietu. Kalvītis var palikt vai nepalikt, man šajā saistībā vairāk jādomā par to, kā viņa vietā justos es vai kāds no maniem paziņām. Turklāt nevar neatzīt, ka Kalvītis kā Ministru prezidents ir samērā daudz padarījis.

Otrs nedēļas akcents ir tas, ka, laikam kļūstot aukstākam, drēgnākam un mitrākam, Latvijā notikušas daudzas ugunsnelaimes, kurās cietuši un gājuši bojā cilvēki. Šausmīgs ir negadījums Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlās sestā stāva dzīvoklī Mežciemā. Bojā gāja māte ar diviem bērniem – brālīšiem. Viņi nosmaka. Visbriesmīgāk tas ir vecākajai meitai, kura izdzīvoja – viņa palika viena.

Man kā māmiņai bija skumji uzzināt, ka mirusi bērnu grāmatu autore Dzidra Rinkule–Zemzare. Tas ir liels zaudējums gan Latvijai, gan mums ikvienam.

Liepājā
Saasinājusies problēma ar gājēju drošību – notikuši vairāki negadījumi, kuros cietuši gājēji. Man un maniem tuviniekiem ir atstarotāji. Ceturtdienas vakarā, braucot mājās no Rīgas, uz šosejas redzēju vairākus velosipēdistus, kuriem nebija neviena atstarotāja. Nu, vajag to, kaut niecīgu! Savai drošībai. Otrkārt, gājējiem un braucējiem tomēr ir jārēķinās citam ar citu. Nav jēgas vieniem otrus lamāt. Jābūt savstarpējai cieņai un sapratnei. Taču diemžēl nereti jāatzīst, ka cieņa un sapratne zudusi ne tikai starp braucējiem un kājāmgājējiem, bet sabiedrībā kopumā.

Šonedēļ ejam uz Lāčplēša dienu jeb, kā to šogad sauc –Visu Latvijas karavīru dienu. Tā ir diena, kad jāatceras arī puiši, kas dienēja Afganistānā. Gan tie, kuri atgriezās, gan tie, kurus atveda cinka zārkos. Šis ir veļu mēnesis, un 11.novembris ir diena, kad pieminēt tos, kas gājuši bojā Latvijas labā. Tāpēc aicinu ikvienu svētdienas vakarā ielikt logā degošu svecīti. Skaļi jau skan mans aicinājums, bet es zinu, ka tieši tā rīkošos.