Kurzemes Vārds

18:33 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Neveiksmīgā otrā ceturtdaļa…
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Sieviešu basketbola līgā pirmo zaudējumu cietušas "Liepājas metalurga" basketbolistes, kas izbraukumā spraigā mača galotnē atzina "Avantis/Turība" komandas pārākumu – 83:78 (21:15, 7:27, 30:23, 20:18).

Kā zināms, sezonu starplaikā "Avantis/Turība" komandā notikušas nopietnas pārmaiņās – vienību atstājušas vairākas vadošās spēlētājas, galvenokārt jau šeit gribas minēt Elīnu Zīki un Latvijas izlases basketbolisti Santu Dreimani. Vismaz pagaidām Pētera Višņēvica vadītā komanda līdzvērtīgu aizvietojumu nav atradusi, tādēļ tagad varētu teikt, ka SK "Liepājas metalurgs" ir spēkos līdzīgs. Tiesa, atcerēsimies, ka mūsu basketbolistes šo komandu pārspējušas un cīnījušās līdzīgi arī pērn.

Par spēku samēru liecināja arī mača sākums, kurā liepājnieces līdz ar pirmajām minūtēm ieguva iniciatīvu un pārliecinošā darbība gan aizsardzībā, gan uzbrukumā atspoguļojās uz rezultāta tablo. Krasi spēles gaita izmainījās otrajā ceturtdaļā, kad mūsu meitenes it kā samulsa un salīdzinājumā ar pirmajām desmit minūtēm likās, ka laukumā ir cita "Liepājas metalurga" komanda. Līdz puslaika beigām viešņas zaudēja ne tikai iekrāto handikapu, bet arī nonāca iedzinēju lomā. Sāpīgākais bija tas, ka Liepājas basketbolistes spēja gūt tikai septiņus punktus un līdz ar neveiksmēm otrā laukuma pusē neizdevās nosargāt arī savu grozu. Prieks, ka pēc pārtraukuma metalurģes prata noskaņoties un nepadevās – īsā laikā izdevās panākt līdzsvaru spēlē, un minūti līdz tiesneša beigu svilpes mūsējām bija tikai viena punkta deficīts. Izraut uzvaru šoreiz neizdevās soda metienu neprecizitātes dēļ – mājinieces meta precīzi, bet liepājniecēm metiens nedaudz piekliboja un ar to rīdziniecēm pietika, lai gūtu panākumu visā mačā.

Rezultatīvākā "Liepājas metalurga" rindās bija Viktorija Nazarova ar 18 punktiem, Sabīne Niedola guva 17, bet Lauras Pelšes un Līgas Alilujevas kontā pa 12 punktiem.


Pieveic pirmā simtnieka sportistu
Andris Sudmalis

Šonedēļ Matīss Burģis otro nedēļu pēc kārtas piedalās pasaules "Pro Tour" sērijas turnīrā, kas norisinās Brēmenē, – "German Open". Liepājas galda tenisa audzēknim arī šoreiz neizdevās pārvarēt grupu turnīra kārtu, taču to kompensēja uzvara pār augsta līmeņa sāncensi.

Grobiņnieks sacensības uzsāka ar līdzdalību vīriešu vienspēļu turnīra kvalifikācijas jeb grupu turnīrā. Abi Matīsa pretinieki pasaules rangā atrodas augstāk par mūsu sportistu, bet vismaz vienā spēlē viņš varēja cerēt uz panākumu. Cerībām bija lemts piepildīties.

Pirmo maču Burģis aizvadīja pret bulgāru Todoru Jordanovu, kas pasaules rangā latvieti apsteidz par nepilnām 90 pozīcijām. Cīņa izvērsās līdzīga. Pirmajā setā bulgārs uzvarēja ar 11:5, bet pārējie četri seti pabeidzās ar vienādu rezultātu 11:9. Diemžēl Burģis uzvarēja tikai vienā no tiem, un visā mačā zaudēja ar 1:4.

Otrajā spēlē, kurā nācās tikties ar pasaules ranga 62.numuru, zviedru Fredriku Hakansonu, kas savos ziedu laikos bija pasaules elitē, mūsējam izredžu bija maz. Spraigs bija jau dueļa pirmais sets, kura galotnē ar 14:12 pārāks bija Matīss. Vēl pēc diviem aizvadītiem setiem grobiņnieks bija vadībā jau ar 3:0, un atlika tikai pielikt punktu skaistam panākumam, bet tad zviedrs saņēmās un arī uzvarēja trīs setos pēc kārtas. Izšķirošā septītā seta galotnē atkal sīvā cīņā pārāks bija Matīss. Uzvara ar 4:3 gan viņam neatstāja pat teorētiskas izredzes uz izkļūšanu no grupas, toties noteikti vajadzētu krietni papildināt personīgo punktu bagāžu pirms pasaules spēlētāju ranga jaunā saraksta publicēšanas. Pieaugušo turnīrā sekmīgi piedalījušies arī citi gados jauni sportisti, taču Matīsa uzvara pār pirmā simtnieka pārstāvi, ir jauno galda tenisistu spilgtākais panākums Brēmenē.

Arī U–21 vecuma grupas spēles Burģis iesāka ar zaudējumu 1:3 (11:5, 7:11, 8:11, 9:11) indietim Devešam Kariam.


Arī brīvajā cīņā medaļas sadalītas

Beidzies Liepājas atklātais čempionāts brīvajā cīņā, kurš nebija tik vērienīgs kā grieķu–romiešu cīņā, taču kopumā divās dienās uz paklāja izgāja vairāk nekā 50 dalībnieku ne tikai no mūsu pilsētas, bet arī no Jelgavas un Daugavpils. Kā pastāstīja viens no cīkstoņu treneriem Armands Čertjevs, vairāku pilsētu aicinātie sportisti nebija ieradušies, taču tādēļ cīņas nekļuva mazāk spraigas. Un uzvarētāji Andra Čertjeva piemiņai veltītā turnīrā tika noskaidroti – no mūsējiem par čempioniem kļuva Jānis Rērihs (līdz 66 kg), Jevgēņijs Dideļuks (līdz 74 kg), Arturs Sticenko (līdz 54 kg), Arturs Kamliks (līdz 63 kg), Raivis Zabors (līdz 38 kg) un Krišjānis Baltais (līdz 50 kg), bet meiteņu konkurencē uzvarēja Elīna Vecriņķe (līdz 49 kg) un Jekaterina Bibika (līdz 52 kg).