Kurzemes Vārds

23:42 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzikas ziņas

"Bildēs" iesaistās arī mūsējie

Šogad mūzikas un mākslas festivālam "Bildes", kas ik gadu pulcē daudzus māksliniekus un apvieno Latvijas džeza, roka, folka un citu žanru un stilu mūziķus, apritēs 22 gadi. Festivālā šogad, kā ierasti, piedalīsies arī liepājnieki. 28.novembrī Rīgas klubā "Četri balti krekli" koncertā "Džezs un blūzs" spēlēs Ainars Pūpols un grupa "¶ Blues", 6.decembrī Rīgas Kongresu namā jauno grupu kopprojektos ar "Bilžu" iepriekšējo gadu dalībniekiem spēlēs mūsu pilsētas grupa "Coming Soon" kopā ar Valdi Indrišonoku, eksliepājnieki Guntis Veits un Armands Alksnis sadarbosies ar projektu "IVA", Mārtiņš Fremanis uz skatuves kāps ar apvienību "MetaFora", savukārt grupa "No Title" festivālā saspēlēsies ar Valdi Skujiņu un Raivi Krūmu. 7.decembra koncertā, kurā uzstāsies "Bildēs" sevi jau pieteikušās, ne tik jaunās grupas, klausītājus priecēs arī apvienība "The Briefing", bet 8.decembrī koncertā bērniem savu talantu kopā ar citiem jaunās paaudzes māksliniekiem rādīs arī popgrupa "Tev un man" Igetas Gaiķes vadībā. "Bilžu" veterānu koncertā "Visa dzīve mums viens ceļojums" 8.decembrī Liepāju pārstāvēs "Līvi".

Koncertu laikā Rīgas Kongresu namā no 6. līdz 8. decembrim būs apskatāma izstāde "Čemodānu parāde" un fotoattēlu sērijas "Ar čemodāniem Austrijas Alpos" (foto – Valts Kleins, Jānis Deinats, Ansis Starks u.c.) projekcijas uz lielā ekrāna.


Sarīkojums dažādību cienošiem

14.novembrī jauniešu iniciatīvas projekts "Ārpus rāmjiem" beidz savu darbību un prezentē 2008.gada kalendāru. Rīgas klubā "Depo" ir aicināts pulcēties ikviens, kas interesējas par apkārt notiekošo, pastāv par dzīvi bez aizspriedumiem un ir par sabiedrības dažādību. Sarīkojumā spēlēs grupas "Butter in Fly", "Dziļā Nemaņā", "Relicseed", "Mango", kā arī Liepājas jaunā grupa "Coming Soon". Apmeklētājus izklaidēs improvizācijas teātra studija "Laiva".


"Ūdrītis & Kronbergs" atgriezies

Noskaņu gadalaikā, kad zelta rudens sāk padoties garo ziemas vakaru priekšā, ar dziesmu "Tūlīt sāksies" savu debiju mūzikā piesaka kāda ēteriska būtne vārdā Anna. Viņai palīdz ģitārroka veterāni – kolorītais eksliepājnieku duets "Ūdrītis & Kronbergs" ("U.K."), kuru atgriešanos mūzikas apritē gaidījuši daudzi.

Par sadarbību ar Annu dziesmas autors Rolands Ūdris stāsta: "Viss notika ļoti karmiski – mēs nejauši satikāmies, parunājām par dzīvi un kopējām interesēm un nolēmām izmēģināt šādu sadarbības variantu. Ar rezultātu esmu apmierināts!" Savu sajūsmu neslēpj arī Anna: "Liktenis mūs saveda kopā, viņi ir brīnišķīgi mūziķi!"

Dziesma "Tūlīt sāksies" ir labi zināms vecais stāsts par mīlestību, ko nevar apturēt. "Tā ir jūtu ķīmija, pēc kā mēs visi tiecamies un kam nespējam pretoties. Domāju, ka dziesmu ikviens var piemērot savai dzīves situācijai: kāds tajā saskatīs kaisli, kāds cits – iedvesmu saviem nākotnes panākumiem," stāsta Anna.

Par pašas nākotnes plāniem uz mūzikas skatuves Anna izsakās izvairīgi: "Noteikti vēlos dziedāt – radīt skaistu un baudāmu mūziku. Pašlaik strādāju pie jaunām dziesmām, bet mans pašmērķis nav albums, kas iemūžināts CD ripulī." Anna jau ierakstījusi pāris solo dziesmu un pāris kopdarbu, sadarbojoties ar citiem mūziķiem, bet ar albuma izdošanu nesteigsies. "Muzicēšana man sagādā prieku," atzīst gaišmatainā dziedātāja, kura pagaidām vēlas palikt inkognito.

Dziesma "Tūlīt sāksies" arī iezīmē mūzikas kosmonautu "U.K." jaunā albuma tapšanas aizsākumu. Dueta pirmais albums "KU", kas cilvēkiem atmiņā palicis ar dziesmu "Pekinā ir auksti", iznāca 2005.gadā un tika novērtēts kā absolūts svaigums latviešu mūzikā, saņemot "Gada balvu" kā labākais popmūzikas ieraksts.


Lai priecātos ne tikai skatītāji

Bērnu un jauniešu studija "Tev un man" kopā ar savu vadītāju Igetu Gaiķi 24. un 25. novembrī rīkos nu jau 4.bērnu popgrupu festivālu "Visādi kukaiņi". Igeta uzsver, ka pats svarīgākais, lai festivāls būtu svētki pašiem dalībniekiem, jo pieredze rāda, ka vairums Latvijas bērnu sarīkojumu ir mokoši un garlaicīgi dalībniekiem. Tiek sagaidīta sava uzstāšanās un pēc tam par dalībniekiem nav nekādas daļas. "Tādēļ arī tiek rīkots festivāls, nevis konkurss," saka Igeta. Šis festivāls būs īpašs ar to, ka sestdienas vakarā bērni uzstāsies Sv.Trīsvienības baznīcā, izpildot baznīcas gaisotnei atbilstošu repertuāru. Pēc koncerta klubā "Fontaine Palace" notiks draudzības vakars dalībniekiem un skolotājiem.

Svētdien, 25.novembrī, notiks koncerts Liepājas teātrī. Popgrupa "Tev un man" atzīmēs 11.dzimšanas dienu kopā ar saviem draugiem – popgrupām no Tukuma, Jelgavas, Gulbenes, Rīgas un Liepājas. Dalībnieki izpildīs dziesmas, kas saistītas ar teātri: gan no izrādēm, gan īpaši pārdomājot skatuvisko tēlu, lai varētu izjust Liepājas teātra īpašo gaisotni, profesionālās gaismas un skaņu. Festivālā piedalīsies arī Liepājas Baleta un deju studija, Katoļu pamatskolas zvanu ansamblis, deju grupa "Panteras" un jauniešu grupa "Backfront".


Atkal klāt maušanas laiks

Nākamsestdien, 17.novembrī, mūzikas klubā "Pablo" notiks ilggadējā un jauniešu iecienītā jauno dziedoņu konkursa "Kā māku, tā maunu" pirmā kārta. Arī šosezon jaunos māksliniekus muzikāli pavadīs atraktīva mūziķu apvienība, kuru, kā allaž, pārstāvēs Učis (bungas), Mežs (bass), Johny (taustiņi) un Robots (ģitāra). Konkursa rīkotāji sola jautru un muzikālu žūriju.

Šosezon paredzētas trīs konkursa kārtas, no kurām paši interesantākie, pārliecinošākie un labākie tiks izvirzīti lielajam finālam.


Grupa "Tumsa" sapinusi vēl vienu videoklipu

30.oktobrī restorāns "Sarkans" ( Rīgā) no pulksten 15.30 bija slēdzis savas durvis ierastajiem apmeklētājiem. Tā pirmā stāva zāle bija pārvērsta par filmēšanas laukumu, kurā vienkopus rosījās 36 cilvēki. Viss notika kā īstā kino, tika izspēlētas kaislības, prieks, asaras, vienaldzība, laime, tā teikt, dzīve – ziņo liepājnieku grupas "Tumsa" mājaslapa. "Tumsas" dalībnieki ar draugiem un kolēģiem uz 16 stundām pārtapa par īstiem aktieriem, kuri ļāva sevi vadīt režisoram Kristapam Sreičam un operatoram Vilmāram Valterim. Klipā filmēties nācās pat žurnālistiem, kas bija nākuši tikai pavērot filmēšanas procesu. Viss notika kā dzīvē vai, precīzāk sakot, kā dziesmā "Satīties, sapīties".


"Muzikālās bankas" tops – liepājnieku piebārstīts

Liepājas mūziķi labus panākumus gūst šā gada roka un popdziesmu aptaujā "Muzikālā banka". Ir apkopots oktobra "Mēneša top 20". Pirmajā vietā – Andra Ērgļa un grupas "Cacao" dziesma "Ripoja akmens", ceturtajā vietā – "Detlef Zoo" piedāvātā dziesma "Skapī", sestajā vietā iebalsota grupas "Tumsa" un Ellas izpildītā dziesma "Satīties, sapīties", vienpadsmitajā vietā atrodas "Līvi" ar dziesmu "Mēs nešķirsimies", bet četrpadsmitajā vietā – Ainara Virgas darbs "Ja tu mīli".

Jāatgādina, ka "Muzikālā banka" aizsākās 2000.gada 1.jūnijā, kad Latvijas radio 2.programmas ēterā Normunds Rutulis un Baiba Palkavniece pieteica pirmo aptaujas dziesmu "Sitiet bungas" no grupas "Autobuss debesīs" repertuāra. Aptauja un tās regulārie raidījumi radio ēterā guva necerētus panākumus, jo klausītāji bija lieliski sapratuši veidotāju ideju – radīt tautas aptauju, kurā nav žūrijas vai ierakstu kompāniju ietekmes. "Muzikālā banka" auga plašumā, un 2002.gadā tās apbalvošanas ceremonija no Rīgas pārcēlās uz Ventspili ar tiešraidēm Latvijas TV. "SEB Muzikālā banka" Latvijas radio 2.programmā skan četras reizes nedēļā. 3.decembrī "SEB Muzikālajā bankā" sāksies lielais finālbalsojums, kurā iekļūs katra mēneša 15 vērtīgākās dziesmas. Fināla rezultātus noteiks tikai finālbalsojumā saņemtās balsis. Par dziesmām varēs nobalsot ar dažādām metodēm. Finālbalsojums beigsies 13.janvārī.