Kurzemes Vārds

19:10 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 10. novembrī

1927.
Viesnīcā "Kronštate", Jūras ielā, naktī izceļas strīds starp viesnīcas īpašnieku Birkhānu un viesi Vjačeslavu Vernicki. Strīds pārtop kautiņā. Viesnīcas īpašniekam asiņo acs. Sadzirdot kliedzienus, atsteidzas policisti, kuriem izdodas uzbrucēju sasiet un arestēt. Birkhānam acs savainota tik smagi, ka viņam jādodas uz slimnīcu.

1937.
3.iecirkņa policija naktī uz ielas aiztur Kirilu Cuhnovu. Viņš ir akls ceļojošs muzikants bez noteiktas dzīvesvietas. Liepājā viņš ieradies no Ludzas apriņķa. Pie viņa atrod revolveri ar trim patronām. Noskaidro, ka ar to viņš vairākkārt draudējis. Revolveri konfiscē, bet Cuhnovu soda administratīvi ar septiņām dienām arestā vai 20 latu lielu naudassodu.

Pēcpusdienā Liepājas katoļu kapos, Kaiju ielā, pulcējas vairāki tūkstoši katoļticīgo, lai dziļā godbijībā pieminētu savus mūžībā aizgājušos tuviniekus. Vakara krēslā kapsētā zaigo simtiem svecīšu. Aizlūgumu notur dekāns J.Velkme ar savu palīgu L.Vārnu.

Sarkanais Krusts ar 1.novembri atvēris pie Jaunliepājas Veselības kopšanas punkta, Tirgus ielā 31, zobārstniecības kabinetu, kas darbojas trešdienās no pulksten 15.30 līdz 17.30 un sestdienās – no 14 līdz 16.

1947.
Pēc Oktobra svētku svinībām Liepājas skolas saņem atzinīgus vārdus par pašdarbības kolektīvu sniegtajiem priekšnesumiem. Plašu svētku programmu Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskā teātra aktiera Bumbiera vadībā sagatavojusi Liepājas Pedagoģiskā skola. Tā iestudējusi montāžu "Pretim nākotnei". Skolā izveidoti arī trīs kori, kurus vada skolotāji Freija un Grīnbergs. Bet Liepājas Latviešu vidusskola svētkiem bija iestudējusi montāžu "Latvju tautas brīvības cīņas", kurā piedalās ap 50 skolēnu. Mūzikas vidusskola diriģenta Dreimaņa vadībā sagatavojusi Mediņa "Jauniešu dziesmu", Vītola "Rudeni" un Barisona "Latviju".