Kurzemes Vārds

18:44 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Katram sava sēta, protams, tuvāka
Juris Grasmanis, Aizputes domes priekšsēdētājs

Jaunajam reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram būs nepieciešams izdarīt daudz darbu. Zalāna kungs ir labs pašvaldības vadītājs. Viņam ir liela pieredze, kas saistīta ar pašvaldības darbu. Tādēļ varu tikai apsveikt, ka viņš pieņēmis šādu izaicinājumu.

Protams, mēnesi strādāt par ministru nav nopietni. Taču tas ir nopietnāk, nekā visu šo mēnesi likt pienākumus pildīt Spurdziņa kungam. Turklāt – ja Zalāna kungs iestrādāsies un patiks arī jaunajai valdībai, viņš amatu varētu pildīt arī turpmāk. Es ceru, ka tā arī notiks. Gribētu vienu stabilu reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru, lai nav tā, ka ik pēc laika nāk cits un ar jaunām idejām.

Saistībā ar reģionālo reformu domāju, ka globāli jaunu ideju gan nebūs. Notiks tikai konkretizēšana, kā to labāk veikt.

Liepājas rajona pārstāvji ir tikušies ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas darba grupu, kas strādā pie reformas. Tā izstrādājusi programmu, kas attiecas arī uz citām ministrijām. Lielākā problēma pašlaik ir rajona funkciju pārņemšana pēc Rajona padomju likvidācijas. Sevišķi daudz šai ziņā ir jāstrādā ar Satiksmes un Izglītības un zinātnes ministriju. Tās ir problemātiskas ministrijas, kas uz jautājumiem iesniegušas vismazāk atbilžu.

Runājot par to, vai jaunais ministrs un bijušais Kuldīgas galva nevilks deķīti uz savu pusi, tad, protams, katram sava sēta tuvāka. Taču man patīk, ka attīstās gan Kuldīga, gan Liepāja. Arī sadarbība ar Kuldīgas slimnīcu mums izveidojusies laba. Un, ja būtu kāds no Rēzeknes – vai viņš deķīti nevilktu uz savu pusi?