Kurzemes Vārds

20:22 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Esam gatavi politiskai atbildībai
Andris Grīnis, partijas "Jaunais laiks" Liepājas nodaļas priekšsēdētājs

Uzskatu, ka manai partijai, partijai "Jaunais laiks" ir pienācis brīdis iesaistīties valsts vadīšanā.
Kāpēc? Ir tāds jēdziens kā politiskā atbildība. Situācija, kas patlaban ir valstī, politiskā nestabilitāte, sabiedrības neapmierinātība ar dzīves līmeņa pasliktināšanos un inflācijas palielināšanos, cilvēku neticība, ka valstī kas var mainīties, īpaši neticība vecākās paaudzes, pensionāru vidū, liek partijai "Jaunais laiks" uzņemties politisko atbildību, lai samilzušās problēmas beidzot sāktu risināt. Esot opozīcijā, tas nav iespējams. Būtiski ko mainīt iespējams, tikai strādājot valdībā. Tā vārdā arī mums jācenšas sastrādāties ar tām politiskajām partijām, kas veidos jauno valdību. Politisko partiju spektrs ir tāds, kāds ir, izvēle nav liela. Bet, ja tās prioritātes, ko mūsu partija izvirza, tiks ņemtas vērā, ir jāstrādā. Mēs, to darot, neatkāpsimies no prasības valstī stingri ievērot tiesiskumu, nodrošināt KNAB darbības neatkarību, steidzīgi veikt pasākumus, lai ievērojami samazinātu inflāciju. Noteikti jāveic arī uzlabojumi sociālajā sfērā. Visi runā par nākamā gada budžetu, kurā sociāli neaizsargātākie ļaudis ir apieti. Uzskatām, ka nav pareizi budžeta robus lāpīt uz pensionāru rēķina. Lai arī budžetu mainīt arī vairs nebūs īsti pareizi, ir noteikti jāmeklē risinājumi, kā uzlabot neaizsargātāko cilvēku dzīves līmeni. Spriežot pēc mūsu partijas pārstāvju pēdējās sarunas ar citām koalīciju veidojošām partijām, to pārstāvji atzinuši, ka šajās jomās lielu domstarpību nav. Atšķirības ir tikai viedokļos, kā atsevišķas lietas darāmas.

Esmu gandarīts, ka viens no premjera amata kandidātiem ir "Jaunā laika" pārstāvis Valdis Dombrovskis. Viņš ir ļoti erudīts, pieredzējis, lai šo darbu veiktu. Viņš ir Eiropas Parlamenta deputāts, tur darbojas Budžeta komitejā, Budžeta kontroles komitejā, kā arī Ekonomikas un monetārajā komitejā, bijis Latvijas finanšu ministrs, strādājis Latvijas bankā. Viņam pašlaik ir arī vislielākais atbalsts sabiedrībā. Tagad viss atkarīgs no Valsts prezidenta, vai viņu nominēs šim amatam vai ne. Uzskatu, ka arī līdzšinējo ministru vietā būtu jānāk citiem. Un tiem jābūt speciālistiem savā jomā, lai kaut ko spētu izdarīt valsts labā, ne tikai gādātu par savas partijas biedriem.

Ko Liepājai dos tas, ka "Jaunais laiks" būs valdībā? Tikai pozitīvas pārmaiņas. Mūsu partija vienmēr ir atbalstījusi pašvaldības, kas grib strādāt cilvēku labā.