Kurzemes Vārds

02:40 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dzērājšoferis bēg no policijas

25.novembrī ap pusčetriem naktī automašīnas "Nissan Patrol" vadītājs,1986.gadā dzimušais Ruslans, braucot pa Brīvības ielu uz Parka ielas pusi, nav pakļāvies policijas vairākkārtējai prasībai apstāties. Bēgot viņš iebraucis grāvī Raiņa parkā, pēc tam turpinājis bēgt kājām, līdz aizturēts. Izrādījies, ka bēgšanai bijis pamats. Auto nav veikta ne tehniskā apskate, ne apdrošināšana, kā arī tas stūrēts alkohola reibumā un bez vadītāja apliecības, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Tiesības Ruslanam jau reiz atņemtas par braukšanu reibumā. Viņš nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā precīzai alkohola koncentrācijas noteikšanai.

Aizdegas garāža

24.novembrī desmit minūtes pirms pulksten trijiem dienā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Ģenerāļa Baloža ielu 15. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka tur bija aizdegusies kāda garāža. Izdegusi tās siena un jumts piecu kvadrātmetru platībā. Ugunsnelaimes izcelšanās iemesls vēl jānoskaidro.

Uguns atklāj ļergas ražotni

25.novembrī neilgi pēc pieciem no rīta ugunsgrēks izcēlies Grobiņas pagasta Mārsilos. Degusi saimniecības ēka 60 kvadrātmetru platībā. Cilvēki nav cietuši. Noskaidrots, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls bijis elektroīssavienojums, informēja VUGD Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs.

Ugunsnelaimes laikā konstatēts, ka ēkā atrodas nelegālā alkohola ražotne, pastāstīja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Saimniecības ēkā atrastas 29 mucas (katra 200 litru tilpuma) ar brāgu, 40 litru gatavās produkcijas, kā arī alkohola ražošanas un pārtvaicēšanas iekārtas. Sākta administratīvā lietvedība.

Apmaldās jaunietis

23.novembrī pāris minūtes pirms pulksten 18 Grobiņas ielā mūsu Pašvaldības policijas darbinieki pamanījuši kādu jaunieti, kurš jau vairākas stundas atradies šajā vietā, pastāstīja Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika. Pēc puiša izturēšanās likumsargi lēsuši, ka viņš, iespējams, apmaldījies, būdams šokā. Jaunietis nogādāts policijas iecirknī, bet pēc personas datu noskaidrošanas – dzīvesvietā. Tā kā no vecākiem neviens nav bijis mājās, sazvanīta puiša māte, kura ieradusies dēlam pakaļ uz policiju.

Krūmos atrod sabojātu opeli

23.novembrī dažas minūtes pēc desmitiem vakarā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši informāciju, ka krūmos Pulkveža Brieža ielā atrodas pamesta automašīna. Norādītajā vietā likumsargi atraduši automašīnu "Opel Omega" ar izsistu stiklu vadītāja pusē. Par atradumu informēti kolēģi no Valsts policijas, kā arī līdz Valsts policijas darbinieku ierašanās brīdim atradums pieskatīts.


Skolnieks sarīko grautiņu un draud nogalināt skolotāju
Daina Meistere

Vidusskolēni bija pārbijušies. Viņi atnāca uz redakciju, lai pastāstītu par skolā notikušo un lūgtu aizsardzību sev un franču valodas skolotājai.

Ceturtdienas pēcpusdienā viens no devītās klases zēniem 7.vidusskolā ielauzies mācību kabinetā, kurā tobrīd bijusi tikai jauniņā franču valodas skolotāja. Sācis draudēt viņu nogalināt, plēsis aizkarus, apgāzis skolas solu. Jaunā pedagoģe pārbijusies ne pa jokam, gribējusi aizbēgt, bet iebrucējs nav laidis. Izdzirdējis troksni, palīgā ieskrējis kāds puisis no 11.klases, kurš mēģinājis satrakojušos skolēnu savaldīt. Vēlāk puisis aizvests uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, ievietots Narkoloģijas nodaļā.

"Šodien ir pirmdiena, un viņš atkal ir skolā. Bet mūsu skolotājai ir bail, ka tik viņš savus draudus neizpilda. Mēs vēlamies aizstāvēt gan franču valodas skolotāju, kura tagad baidās pat pa skolas gaiteni staigāt, gan citus skolotājus. Ko lai mēs darām, kam lai lūdzam palīdzību, ja arī direktore neko nevar izdarīt?" jautāja satrauktie vidusskolēni.

7.vidusskolas direktore Inese Ferstere pirmdien atradās Rīgā, bet viņa bija informēta par notikušo. "Zēns mācās 9.d klasē, tā ir korekcijas klase," viņa pastāstīja. Ceturtdien pieci no 9.d klases audzēkņiem aizmukuši no stundām. Vēlāk noskaidrojies, ka pusaudži pulksten deviņos no rīta iegājuši veikalā "Fortuna", kur viņiem pārdots alus, ko izdzēruši kādā dzīvoklī. Tad nolēmuši atnākt uz skolu izlabot atzīmi ģeogrāfijā. Ģeogrāfijas skolotāja pamanījusi, ka skolēni ir dzēruši alkoholu. Kamēr meklēta palīdzība, viens no puišiem sarīkojis traci, kurā iesaistījis franču valodas skolotāju, kas viņu klasē neko nemāca.

"Šo gadījumu skolā pārrunājām, zēnus, kuri aizmuka no skolas, izsaucām uz administratīvās komisijas sēdi kopā ar vecākiem, trijiem no viņiem ir piemērots sods – izteikts rājiens. Bet par draudiem skolotājai mēs vērsāmies policijā, kur ieteica uzrakstīt iesniegumu," sacīja direktore. Viņa precizēja, ka 9.d klases skolniekam, kurš ārdījās un pārbiedēja apkārtējos, janvārī paliks 18 gadu, līdz tam laikam viņam obligāti ir jāmācās skolā un ka tā ir pēdējā iespēja viņam iegūt pamatskolas izglītību. Puisim ir problēmas ģimenē, viņu audzina vecmāmiņas. Ar korekcijas klases skolēniem ir strādājis un turpina strādāt sociālais pedagogs.

Direktore I.Ferstere ir panākusi vienošanos ar Pašvaldības policiju, ka tagad skolā dežūrēs policists ne vairs tikai līdz pulksten 14, bet būs otrā maiņa līdz pulksten 18.