Kurzemes Vārds

11:15 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Brauc dzērumā

28.novembrī ap pulksten 14 policija aizturējusi kārtējo dzērājšoferi. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 1955.gadā dzimušais Vladimirs automašīnu "Volvo" Priekulē pa Ķieģeļu ielu vadījis kunga prātā. Alkometrs vīrieša izelpā uzrādījis 2,64 promiles. Turklāt Vladimirs spēkratu stūrējis bez autovadītāja apliecības un mašīnai nav veikta OCTA.

Bet ap pulksten trijiem naktī Liepājā kāds šoferis, iespējams, iereibis, izraisījis satiksmes negadījumu. Pa Pulvera ielu ar mikroautobusu "Fiat Ducato" braucis 1982.gadā dzimis vīrietis. Viņš nebija pareizi izvēlējies ātrumu un iebraucis žogā. Jaunajam vīrietim nav vadītāja apliecības. Negadījumā cietis pats braucējs, kas nogādāts Reģionālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši sistu brūci galvā un ķermeņa sasitumus. Medicīnas iestādē noteiks arī to, vai auto nav stūrēts reibumā.

Izēd pagrabu

27.novembrī ap trijiem dienā Raiņa ielā kāda sirmgalve konstatējusi, ka atslēgtas pagraba durvis un no tā pazudušas 38 burkas ar dažādu ievārījumu un marinējumiem.

Neizdodas aiznest armatūru

27.novembrī ap deviņiem vakarā Brīvības ielā no akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" velmētavas ceha 1977. un 1965. gadā dzimuši vīrieši iznesuši aptuveni 30 kilogramu armatūras. Guvums jau bijis pārmests pāri žogam, kur viņus aizturējuši apsardzes darbinieki.

Sadur sevi

28.novembrī ap puspieciem no rīta no Viršu ielas 9./11.nama uz Liepājas Reģionālo slimnīcu nogādāts 1977.gadā dzimis vīrietis, kuram mediķi konstatējuši virspusēju durtu brūci krūškurvī un reibumu. Policija noskaidrojusi, ka dzērumā viņš ar nazi iedūris sev pats. Vīrietis smagas traumas nav guvis, no stacionāra jau izrakstīts un ārstējas ambulatori.

Atkal pieviļ ziemas ceļš

28.novembrī ziemas ceļš atkal pārsteidzis braucējus nesagatavojušos. Viens no negadījumiem noticis Liepājā. Stundu pirms pusnakts pa Tramvajtiltu virzienā uz Rīgas ielu automašīnu "Mazda MX3" stūrējis kāds 20 gadu vecs vadītājs. Krustojumā ar Jauno ostmalu viņš nebija izvēlējies laika un ceļa apstākļiem piemērotu ātrumu, kādēļ taranējis luksoforu. Cietušo nav.

Klaidonis izraisa ugunsgrēku

27.novembrī ap pusdeviņiem no rīta pilsētas centru pieskandināja ugunsdzēsēju sirēnas. Glābēji bija saņēmuši izsaukumu uz Lielo ielu 1, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs. Ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamās mājas kāpņu telpā – zem kāpnēm dega sadzīves atkritumi piecu kvadrātmetru platībā. Glābēji piecu minūšu laikā liesmas likvidējuši. Noskaidrots, ka degšanas iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni – gružus patrepē aizdedzinājis kāds klaidonis, kas tur bija radis patvērumu. Pats vaininieks no nelaimes vietas pamanījies aizbēgt.

Atņem bērnu

27.novembrī dažas minūtes pēc pulksten 10 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz O.Kalpaka ielu, kur kādā dzīvoklī risinājušās ģimenes nesaskaņas, informēja Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Sindija Kirkovalde. Dzīvokļa iemītnieces bijušais vīrs (dzimis 1968.gadā) sievieti fiziski iespaidojis un paņēmis pie sevis viņas vienu gadu un 11 mēnešu veco bērnu. Sieviete pateikusi, kur vīrietis dzīvo. Pēc pārrunām ar likumsargiem viņš bērnu atdevis mātei. Sievietei policisti ieteikuši vērsties Valsts policijā ar iesniegumu, ko viņa arī izdarījusi.

Atsavina kandžu

27.novembrī ap pulksten pieciem dienā Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki, pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola tirdzniecību un glabāšanu, konstatējuši, ka 1959.gadā dzimusī Jeļena savā dzīvoklī Pāvilostas ielā glabā ļergu. Dzīvokļa gaitenī atrasti apmēram četri litri kandžas. Dzira konfiscēta, uzsākta lietvedība par nelegālā alkohola glabāšanu.

Kārtējais cietušais gājējs

28.novembra pēcpusdienā Brīvības ielā pie tirdzniecības centra "Rietumu centrs" notika kārtējais satiksmes negadījums, kurā cietis gājējs. Automašīnas "SAAB" vadītājs, stūrējot spēkratu pa Brīvības ielu Jaunās ostmalas virzienā, uz gājēju pārejas notrieca sirmgalvi. Cietusī ievietota Liepājas Reģionālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā.

Pēdējo nedēļu laikā cietis ievērojams skaits gājēju. Bijuši gan negadījumi, kad gājējs tiek notriekts uz pārejas, gan gadījums, kad piedzēries gājējs nostreipuļo no ietves un pakrīt zem braucoša auto. CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste skaidro, ka negadījumiem, kad cieš gājēji, var būt trīs iemesli. Pirmkārt, gājējs var tikt notriekts, ja tumšajā diennakts laikā tas pa neapgaismotu ielu vai ceļu pārvietojas bez atstarojošiem elementiem. Otrkārt, negadījumu var izraisīt šoferis ar pārmēru lielu braukšanas ātrumu. Treškārt, negadījums var notikt pašu gājēju vainas dēļ – netiek ievēroti satiksmes noteikumi, un gājējs ielu šķērso tam neparedzētā vietā. Ir arī gadījumi, kad braucoša auto priekšā no ielas malā novietotu spēkratu aizsega izskrien bērns vai kad noteikumus uz ielas neievēro streipuļojošs, iereibis gājējs.

Divas jaunas sievietes gūst apdegumus

Trešdien ap diviem pēcpusdienā ugunsgrēks izcēlies Ganību ielā 191. "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka otrā stāva dzīvokļa virtuvē no gāzes plīts liesmas, iespējams, aizdedzies ķīmisks šķidrums, no kura liesmas pārsviedušās uz gāzes skaitītāju, un sākusi degt gāze. Glābējiem, operatīvi rīkojoties, izdevās uguni savaldīt un eksploziju novērst. Latvijas gāzes speciālisti noslēguši gāzes vadu.

Ugunsnelaimē cietušas divas aptuveni 20 gadu vecas sievietes. Viņas guvušas apdegumus un nogādātas Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Glābēji uzskata, ka aizdegšanās iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni. Taču to vēl izmeklēs Valsts policija.