Kurzemes Vārds

13:07 Otrdiena, 23. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uzsāk kriminālprocesu par draudiem skolotājai

Par gadījumu, kad 22.novembrī Liepājas 7.vidusskolā ieradās skolnieki alkohola reibumā un viens no viņiem draudēja skolotājai, sākts kriminālprocess, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 231.panta otrās daļas – par huligānismu.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka Valsts policija aizvadītajā nedēļā saņēmusi iesniegumus par skolēna draudiem uzbrukt skolotājai. Iesniegumu policijai uzrakstījusi gan 7.vidusskolas direktore, gan skolotāja, kurai izteikti draudi. Iesniegumos teikts, ka 22.novembrī ap pustrijiem pēcpusdienā 7.vidusskolā ieradušies divi nepilngadīgi, 1990. un 1991.gadā dzimuši, šīs skolas audzēkņi, kuri bijuši iereibuši. Viņi mētājuši mēbeles, necenzēti lamājušies, bet viens no puišiem draudējis nogalināt franču valodas skolotāju. Abi jaunieši mācās tā dēvētajā korekcijas klasē, un puisis, kurš izteicis draudus skolotājai, jau iepriekš bijis policijas redzeslokā.

Atsavina 15000 viltotu ierakstu

Valsts policijas Ekonomikas policijas pārvaldes darbinieki mūsu pilsētā konstatējuši tirdzniecību ar pirātiskajiem ierakstiem. Konfiscēti vairāk nekā 15000 viltotu mūzikas un filmu ierakstu disku, informēja VP Preses un sabiedrisko attiecību biroja pārstāve Kristīne Mežaraupe.

Ekonomikas policijas darbinieki novembrī veikuši pārbaudi Pētertirgū, kur kādā tirdzniecības vietā iegādājušies filmu DVD ar acīm redzamām kontrafakta eksemplāra pazīmēm. Turpmākās pārbaudes laikā policijas darbinieki kādas noliktavas telpās Siena ielā atrada un atsavināja 16872 vienības kompaktdiskus un DVD kompaktdiskus ar viltojuma pazīmēm. Konfiscētie diski neatbilda filmu izplatīšanas noteikumiem, kā arī minētajai precei nebija izcelsmi apliecinošu dokumentu.

Policija vēlāk noskaidrojusi, ka tirgū ir vismaz piecas šādas kontrafakto kompaktdisku izplatīšana vietas, kuras pieder dažādiem individuāliem komersantiem vai firmām, kas savu nelegālo produkciju uzglabā noliktavas telpās Siena ielā. Pēdējo gadu laikā Ekonomikas policijas darbiniekiem tā bijusi viena no vērienīgākajām CD un DVD atsavināšanām, atzina policijas pārstāve.

Laupītājs maskā iebrūk lauku veikalā

1.decembrī ap pulksten 17.30 Cīravas pagasta veikalā "Dzērve" iegājis vīrietis maskā un, piedraudot ar gāzes ieroci, nolaupījis kases aparātu, informēja Liepājas PRPP preses sekretāre Jolanta Knīse. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta 1.daļas – par laupīšanu.

Skurbulī un bez tiesībām

2.decembrī Liepājā aizturēti kārtējie divi dzērājšoferi bez tiesībām. Dažas minūtes pēc pulksten 23 pa Piltenes ielu automašīnu "Audi 100" stūrējis 1989.gadā dzimušais Gatis. Viņš pie stūres bija sēdies 1,05 promiļu reibumā, kā arī bez vadītāja apliecības. Pusstundu vēlāk 1,34 promiļu reibumā, braucot pa Brīvības ielu, pieķerts 1986.gadā dzimušais Aigars. Arī šim jaunajam cilvēkam nav bijusi vadītāja apliecība.

Aiztur alumīnija zagli

3.decembrī ap pustrijiem naktī Rubeņu ielā, pie SIA "LIZA A" žoga tika aizturēts 34 gadus vecs vīrietis, kurš no uzņēmuma teritorijas mēģināja nozagt alumīnija detaļas.

Stacionē piedzērušos pusaudzi

30.novembrī Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki, pārbaudot sarīkojumus Liepājas skolās, konstatēja, ka 6.vidusskolā kāda nepilngadīga meitene sarīkojuma laikā bija iereibusi, pastāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Pusaudze, kurai bija tikai 13 gadi, nebija spējīga patstāvīgi pārvietoties. Policisti meiteni nodeva mediķu aprūpē. Par notikušo tika informēti viņas vecāki.

Nepaceļ karogu

Pašvaldības policijas darbinieki 2.decembrī par karoga nepacelšanu pie ēkas sēru noformējumā noformējuši 41 konstatēšanas aktu.

Nosvilina "BMW"

1.decembrī dažas minūtes pirms trijiem naktī glābēji saņēma izsaukumu uz Radio un Pasta ielas krustojumu, kur bija aizdegusies automašīna "BMW 518". Izdega spēkrata salons. Tiek pieļauta iespēja, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Notikušo izmeklē Valsts policija.

Mūzikas centrs izraisa ugunsgrēku

Svētdien glābēji saņēma izsaukumu uz Viršu ielu 3, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī. Dega mūzikas centrs "Samsung", galdiņš zem tā, kā arī telefona aparāts. Aizdegšanās iemeslu noskaidro, taču nevarot izslēgt, ka ugunsnelaime izcēlusies elektroīssavienojuma dēļ. Glābēji aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un, izejot no mājas, sadzīves elektroiekārtas izslēgt.

Liepājnieki siro Ventspilī

Ventspilī par zādzībām no automašīnām aizturēti divi liepājnieki.

Ventspils Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Dzidra Šķute "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka naktī uz 29.novembri Pārventā Ventspils Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši divus jauniešus, kuri pastaigājušies pa ielu ar kannu un šļūteni rokās. To redzot, likumsargiem radušās aizdomas, ka viņi varētu no automašīnām zagt degvielu.

Kad jaunieši tika aizturēti un nogādāti Valsts policijā, atklājies, ka viņi Ventspilī iebraukuši no Liepājas. Turklāt apstiprinājušās policistu aizdomas, ka abi 1987.gadā dzimušie aizturētie Ventspilī pastrādājuši likumpārkāpumus – viņu vieglajā automašīnā atrastas divas magnetolas, kas, visticamāk, ir zagtas.

Ventspils policija uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzībām ar iekļūšanu. Kā drošības līdzeklis abiem liepājniekiem piemērota policijas uzraudzība. Jaunieši devušies atpakaļ uz Liepāju, lai atrādītos Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. Savukārt Ventspils policija pārbauda viņu iespējamo saistību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.