Kurzemes Vārds

03:22 Otrdiena, 13. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Sērija pārtrūka Daugavpilī
Andris Sudmalis

Vakar Daugavpilī "Liepājas metalurgs" aizvadīja no 11.novembra pārcelto spēli pret vietējo komandu "Latgali" un, piedzīvojot pārliecinošu zaudējumu, pārtrauca savu desmit uzvarēto spēļu sēriju.

"Liepājas metalurgs" – "Latgale" 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
"Liepājas metalurgs": vārtsargs – Žabotinskis (no 22.minūtes – Stiģis); pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – Koreškovs, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Lelens, Pliskausks, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Gubins, uzbrucēji – Mamonovs, Kuļibaba, Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargi – R.Borisenko, Čirkovs, uzbrucēji – P.Borisenko, Mihailovs, Grāvītis.

Latgalieši līdz vakardienai bija viena no tām trim komandām, kas liepājniekiem šosezon pratusi sagādāt zaudējumu, bet vakar kļuva par pirmo vienību, kas metalurgus ir pieveikusi divreiz.

Decembra sākumā "Latgale" Latvijas čempionāta kopvērtējumā nokritusi uz komandas ambīcijām neatbilstoši zemo priekšpēdējo vietu, tiesa gan, pirms vakardienas bija aizvadījusi piecas spēles mazāk nekā viņu sīvākie konkurenti – Igaunijas lielie dimanti. Varbūt tieši tas bija iemesls, lai laukuma saimniekiem motivācijas cīņai pret turnīra līderiem netrūktu, un metalurgi pirmajā trešdaļā dabūja nelielu pērienu.

Jau ceturtajā minūtē laukuma saimnieki izvirzījās vadībā dažas sekundes pēc tam, kad no noraidīto soliņa laukumā atgriezās Kniksts, bet septītās minūtes sākumā daugavpilieši savu pārsvaru dubultoja.

Lai cerētu uz panākumu, bija vēlams, lai mūsējie otro trešdaļu sāktu ar ofensīvu un vismaz vienu vārtu guvumu, tomēr veiksme uzbrukumā turpināja smaidīt vienīgi laukuma saimniekiem. Jau otrās trešdaļas otrajā minūtē mājinieki panāca 3:0, piespiežot liepājnieku galveno treneri Vladimiru Goluboviču pieprasīt pusminūtes pārtraukumu, kā arī vārtos nomainīt Žabotinski pret Stiģi. Diemžēl arī viņš ilgi sausā nenoturējās. Pa divām soda minūtēm nopelnīja Koreškovs un Kuļibaba, bez tam Koreškovs vēl arī izvicināja dūres ar "Latgales" aizsargu Dudašu, par ko abi kaušļi tika aizsūtīti uz ģērbtuvēm, bet mājinieki, izmantojot skaitlisko vairākumu, panāca 4:0.

Pēdējā trešdaļā mūsējo vārtus ielidoja vēl divas ripas, bet goda vārtus metalurgu labā guva Mamonovs. Tādējādi mūsējie piedzīvoja šosezon ceturto un vispārliecinošāko zaudējumu. Metalurgu menedžeris Mihails Vasiļonoks pastāstīja, ka zaudējums bijis pelnīts, jo daugavpilieši izskatījās visnotaļ pārliecinoši, bet mūsējiem labu momentu visā spēlē bijis maz. Labākā spēle nebija arī Žabotinskim, kurš iepriekšējos mačos ne reizi vien ir glābis savējos. Savu iespaidu atstājis arī pēdējos gados neierasti garais izbraukums – no Liepājas mūsējie izbrauca piektdien, bet vēl jau "Liepājas metalurgu" trešdien Rīgā gaida tikšanās ar valsts čempioniem – komandas "Rīga 2000" hokejistiem, un mājup mūsēji dosies tikai pēc šī mača.

Tostarp ir paziņoti Latvijas izlases kandidāti divām pārbaudes spēlēm pret Krievijas Superlīgas klubu Maskavas "Dinamo", kas decembra vidū norisināsies Rīgā un Ogrē. Šajā sarakstā iekļauti arī divi "Liepājas metalurga" pārstāvji: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis un uzbrucējs Vladimirs Mamonovs.

Vakar "Samsung" premjerlīgas mājaslapā www.samsungliga.lv sākusies līdzjutēju balsošana, lai noteiktu Latvijas čempionāta komandas sastāvu 30.decembrī Minskā paredzētajai apvienotajai Latvijas un Baltkrievijas čempionātu "Zvaigžņu spēlei".

Pirmā abu čempionātu "Zvaigžņu spēle" norisinājās pērn Rīgas Sporta pilī un beidzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 11:11. Pirms gada vienīgais "Liepājas metalurga" pārstāvis Latvijas komandas sākumsastāvā bija aizsargs Edmunds Kniksts.

Ņemot vērā to, ka šosezon "Liepājas metalurgs" "Samsung" premjerlīgas kopvērtējumā atrodas 1.vietā, kā arī guvis visvairāk, bet ielaidis vismazāk vārtu, liepājnieku pārstāvniecībai šā gada zvaigžņu izlasē vajadzētu būt kuplākai. Lai gan viss, protams, ir atkarīgs no balsotāju aktivitātes. Balsojuma pirmajā dienā no metalurgiem pamatsastāvā bija iekļuvuši vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis un aizsargs Vents Feldmanis.


Ko šobrīd dara…
Futbolists GENĀDIJS SOLOŅICINS

"Liepājas metalurga" komandas kapteinim Genādijam Soloņicinam nākamā sezona varētu būt jau desmitā mūsu pilsētas klubā, taču pagaidām vēl nav skaidrības, vai nākamgad dažkārt pat par Liepājas Bekhemu sauktais Soloņicins līgumu pagarinās.

Cik skaidri pašlaik ir tavi nākotnes plāni futbolā?
– Ir bijušas sarunas ar jauno "Liepājas metalurga" treneri Juriju Andrejevu, kā arī ar kluba vadītājiem esmu runājis, tomēr pagaidām konkrēti kaut ko grūti pateikt. Līdz mēneša beigām vēl ir laiks izdarīt secinājumus un pieņemt lēmumu. Liela nozīme būs arī kluba nostājai un plāniem, kā veidot jauno komandu, jo vēl ar dažiem aizvadītās sezonas vadošajiem spēlētājiem vienošanās nav panākta.

Vai ir bijuši piedāvājumi arī no citiem klubiem?
– Jā, teju vai uzreiz pēc sezonas beigām man zvanīja "Ventspils" komandas pārstāvis un apjautājās, kādi ir mani nākotnes nodomi. Tiesa, jau tagad varu teikt, ka nevienā citā Latvijas klubā, izņemot metalurgu, nespēlēšu, jo sevi uzskatu par Liepājas patriotu. Šajā klubā pavadītie deviņi gadi tomēr ir daudz, un es uzskatu, ka šajā laikā sevi futbolam esmu atdevis visā pilnībā. Ja atstāšu Liepāju, tad spēlēšu ārpus valsts robežām.

Kā tu vērtē savu sniegumu aizvadītajā sezonā?
– Bija labākas un sliktākas spēles, tas lielā mērā bija atkarīgs no attiecīgajā momentā esošās sportiskās kondīcijas, kas sezonas gaitā piedzīvoja kritumus un kāpumus. Domāju, ka tajos brīžos, kad biju labā formā, nospēlēju labā līmeni. Pieskaitot izlases spēles un treniņus, grafiks bija ļoti saspringts, tādēļ sezonas gaitā vairākās pozīcijās mūsu komandai izteikti pietrūka aizvietotāju.

Tagad pie galvenā trenera stūres sēdies Andrejevs, ar kuru jau tev nācies strādāt izlasē…
– Pirmkārt, īsti negribētos teikt, ka iepriekšējais galvenais treneris bija slikts, jo viņa laikā tika izcīnītas arī lielas uzvaras. Otrkārt, domājams, vairāk vai mazāk līdzvainīgi šās sezonas neveiksmēs ir visi ar klubu saistītie cilvēki. Tas vien, ka Andrejevs vadījis izlasi, ir ievērības cienīgs fakts. Jaunā trenera veiksme galvenokārt būs atkarīga no izvēlētā spēlētāju sastāva, kas pagājušajā sezonā nebija tas labākais, jo, kā jau iepriekš minēju, daudziem futbolistiem iespēju robežās visas spēles bija jāaizvada gandrīz bez maiņām. Tas nevarēja neatstāt iespaidu uz spēlētāju sportisko formu.

Vai ir izdevies arī atpūsties?
– Pēdējā laikā regulāri starpsezonu posmu izmantoju, lai dotos īsā ceļojumā, tikko kopā ar Denisu Ivanovu un Pāvelu Surņinu atgriezāmies no Šarmelšeihas.


Marina Kisluhina atkāpjas no līderpozīcijām
Andris Sudmalis

Rīgā aizvadītas vienas no sezonas pēdējām nozīmīgajām Latvijas mākslas vingrošanas sacensībām – Latvijas kausa izcīņa, kā arī Latvijas čempionāts atsevišķos vingrojumu veidos.

Latvijas kausa izcīņā augstvērtīgākos rezultātus uzrādīja Diāna Kelehsašvili, kas uzvarēja starptautisko junioru klasē. Vēl vienu 1.vietu junioru vērtējumā liepājnieces izcīnīja grupu vingrojumā. Labi panākumi Liepājas Vingrošanas sporta skolas pārstāvēm arī nacionālo senioru klasē – pirmā bija Tamāra Bakuradze, bet Diāna Stepičeva izcīnīja 3.vietu.

Tikai 3.vieta starptautisko senioru vērtējumā šoreiz arī elitārākās klases pārstāvei Marinai Kisluhinai. Tiesa, kā jau vingrošanā ierasts, neiztika bez tiesnešu palīdzības. Proti, 2.vietas ieguvējas trenere vienlaikus bija arī sacensību galvenā tiesnese, un viņa neņēma vērā savas audzēknes pieļauto kļūdu.

Latvijas čempionātā atsevišķos veidos Marinai vislabāk veicās vingrojumā ar vālītēm – 1.vieta, vingrojumā ar lenti liepājniece izcīnīja 2.vietu, bet vingrojumā ar apli ierindojās 3.vietā.

Šonedēļ Rīgā tiks lemts par nākamā gada Latvijas izlases sastāvu, un var droši prognozēt, ka M.Kisluhina vairs nebūs mūsu valstsvienības pirmais numurs, bet šo pozīciju, visticamāk, ieņems rīdziniece Jana Isakova. Sportistes trenere Tatjana Ņikitina par to gan īpaši neskumst, jo tāpēc viņas audzēknei ies secen vienīgi līdzdalība starptautiskās "Grand Prix" sacensībās, jo ne Eiropas, ne Pasaules čempionāti nākamgad nenotiks. Savukārt vairāk laika Marina varēs veltīt veselības uzlabošanai, kā arī vidusskolas absolvēšanai.


Liepājniekiem sezona Šauļos beigusies
Andris Sudmalis

Futbola sezona beigusies arī Lietuvā, kur augstākās līgas klubā "Šiauliai" spēlēja divi Liepājas futbola audzēkņi – vārtsargs Ingus Lukovičs un aizsargs Intars Kirhners.

Taisnības labad jāsaka, ka I.Kirhners Latvijas futbola līdzjutējiem labāk ir palicis atmiņā, spēlējot visās pozīcijās, izņemot vārtos un aizsardzībā. Tomēr pēc aizbraukšanas no "Jūrmalas", Intars sāka spēlēt Šauļu komandā, kur tobrīd trūka malējā aizsarga, un universālais Kirhners adaptējās arī šajā pozīcijā. Turklāt pielāgojās ļoti sekmīgi. Ar deviņiem gūtajiem vārtiem latviešu leģionārs kļuva par savas komandas otro rezultatīvāko spēlētāju, bet visā līgā šajā rādītājā atrodas 17.pozīcijā. Lielākā daļa gūto vārtu (5) gan ir no 11 metru atzīmes, bet ar šā standarta izpildi komandā pirms Kirhnera ierašanās bija nopietnas problēmas, jo garām mērķim lidoja piecas pendeles pēc kārtas.

Liepājnieks izpelnījies atzinību arī Lietuvas futbola speciālistu noteiktajā sezonas labāko spēlētāju sarakstā, kurā Intars, saņemot vienu pirmo un astoņas trešās vietas, ierindojās 9.vietā. Intaram ar Šauļu klubu ir spēkā līgums arī uz nākamo sezonu, bet jau tagad interese par viņu ir arī no citiem klubiem.

Otrs liepājnieks Ingus Lukovičs, kas Šauļos aizvadījis jau otro gadu, atzīst, ka viņam aizvadītā sezona iznākusi saraustīta, jo vieta komandas vārtos bija nepārtraukti jādala ar Lietuvas jauniešu izlases vārtsargu, kam bija nepieciešama spēļu prakse. Taču viņš ir apmierināts gan ar esošo klubu un piedāvātajiem apstākļiem, gan arī kluba vadītāji ar Ingus sniegumu, un abas puses ir vienojušās par līguma pagarināšanu vēl uz diviem gadiem. Parakstu likšana uz līguma ir paredzēta janvārī.


"Mans uzdevums ir izārstēties"
Andris Sudmalis

Aizvadītās nedēļas nogalē Kalgari trasē Kanādā notika pirmais pasaules kausa posms bobslejā, kurā vienīgais Latvijas četrinieks izcīnīja 5.vietu. Stūmēju sarakstā pagaidām nav atrodams liepājnieks Reinis Rozītis, kas Liepājā ārstē savainojumus, vienlaikus LPA apgūstot Sporta un deju skolotāja programmu, bet nākamā gada sākumā cer atgriezties izlasē.

Pavasarī Reinis sezonu pabeidza nedaudz agrāk par citiem Latvijas bobslejistiem, jo gūlās uz operāciju galda, lai savestu kārtībā ceļgalus. Domas par ķirurģisku iejaukšanos bija jau pirms 2006./2007.gada sezonas, taču pirmo startu tuvums lika rūpes par veselību atlikt. Martā šķita, ka tas bija pareizs lēmums, jo sezona Rozītim izdevās ārkārtīgi veiksmīga – kā nekā Pasaules kausa kopvērtējumā, stumjot Jāņa Miņina četrinieku, izcīnīta 4.vieta.

Gada nogalē Reinis atzīst, ka ceļgalu kaite ir izrādījusies komplicētāka, dažas problēmas laikus nav konstatētas, turklāt nākušas klāt arī citas nebūšanas. Oktobrī sportistam plīsis kājas muskulis, pēc kura viņš pilnībā izkritis no komandas aprites. Liepājnieks saka, ka vēl varējis pacīnīties par vietu izlasē, bet sapratis, ka nav vērts steigties. Arī viņa pāriniekam Aināram Podniekam ticis izoperēts menisks, un komandas treneri skaidrojuši, ka Reinim atgriezties izlasē būtu vieglāk kopā ar Aināru, nevis vienam pašam.

Vēl ietekmējis arī tas, ka uz pirmajiem mačiem, kas notiek Ziemeļamerikā, nolemts doties ar vienu četrinieku ekipāžu, tāpēc, summējot visas nebūšanas, nolemts savest kārtībā veselību.

Tas gan nenozīmē, ka šajā laikā ir pārtraukts treniņprocess, bet ar tas darīts ar citādākām slodzēm un uzsvariem. "Iespējams, ka ar pilnu slodzi vairs nekad nevarēšu trenēties, bet var būt, ka tas arī nebūs vajadzīgs. Pašlaik mans uzdevums ir izārstēties, lai janvārī atgrieztos Latvijas izlasē," stāsta Reinis.

Kas notiks, ja janvārī viņš tomēr netiks komandā? "Tad laikam būs jābeidz sportista karjera. Par veciem nopelniem komandā mani neviens neturēs," spriež bobslejists.