Kurzemes Vārds

10:46 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Re, kā gadījās

"Cik jauni mēs toreiz bijām!"

Pēc filmas "Parāds mīlestībā" noskatīšanās televīzijā rakstnieku Ēriku Kūli pārņēmušas divējādas izjūtas. Filma 1984.gadā veidota pēc viņa stāsta motīviem, viņš ir filmas scenārija autors kopā ar vēl vienu liepājnieku, rakstnieku Egonu Līvu. Ēriks Kūlis sacīja, ka tagad viņš dialogus rakstītu savādākus, jo esot saklausījis varoņu sarunās "daudz muļķību", un ka, ņemot vērā šodienas pieredzi, arī mīlestības ainas vajadzētu veidot spraigākas. Un tomēr pārņēmusi nostalģija: "Cik toreiz mēs jauni bijām un cik daudzi no liepājniekiem – gan aktieriem, gan metalurgiem ir redzami filmas kadros! Un kur nu vēl mūsu Liepājas ielas un skati pirms vairāk nekā divdesmit gadiem."


Adamsu ģimenes uzlidojums

Viesnīcai "Amrita" mainījušies īpašnieki, un jaunie saimnieki svētdienas vakarā bija ieradušies Liepājā apskatīt jauno īpašumu. Viesnīcas pircēji nav nekas cits, kā melnā humora ģēniji – Adamsu ģimene, kura tagad viesnīcā sola rīkot visādas briesmeklības.

Patiesība gan ir tā, ka zinoši cilvēki svētdien notikušajā Adamsu ģimenes uzstāšanās laikā noģida, ka viens no atraktīvākajiem šīs ģimenes locekļiem – Festers, ir rajonā un nu jau arī Liepājā labi pazīstamais izklaides un aktīvā tūrisma pasākumu organizētājs Jānis Gulbis. Tad nu viņš slepus pačukstēja, ka Adamsu plosīšanās patiesībā ir prelūdija Jaungada nakts pasākumiem, ko viņam ar kolēģiem uzticēts rīkot viesnīcā "Amrita". Un tad tur patiešām varēšot piedzīvot vienu otru briesmeklību.


Tik dēļ jums, daiļās dāmas, dēļ jums...

Liepāja – maza, runas – lielas. Vietējās aprindās viens no karstākajiem apspriežamajiem tematiem pašreiz ir par pilsētas galvas Ulda Seska izcilo dejotprasmi un atraktivitāti, kā absolventam piedaloties savas kādreizējās skolas – Liepājas Raiņa 6.vidusskolas – jubilejas salidojumā. Augstās amatpersonas gaitām ballē tikusi pievērsta pastiprināta uzmanība, tādējādi nepaslīdējis garām, cik aizrautīgi Pilsētas domes priekšsēdētājs dancinājis bijušās klasesbiedrenes un citas dāmas. Īpaši novērtēts, ka pilsētas galvenais stūresvīrs šoreiz nav neuzkrītoši aizslīdējis mājup jau pašā sarīkojuma sākumā, kā parasti to mēdz darīt, bet gan beidzot atraisījies un ļāvies salidojuma temperamentīgajiem ritmiem gandrīz līdz pirmajiem gaiļiem, tādējādi iesildoties Vairas Vīķes–Freibergas 70.dzimšanas dienas ballei, kurā nācās dancināt eksprezidenti.