Kurzemes Vārds

00:47 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aizturēts malumednieks

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 8.decembrī ap pulksten vieniem dienā Sakas novadā, saimniecības "Meldrāji" pļavā atrastas nelikumīgi nomedītas aļņa govs ķermeņa daļas. Policija noskaidrojusi un aizturējusi iespējamo malumednieku. Tas ir kāds 1946.gadā dzimis vīrietis, kas dzīvo "Meldrājos". Pie viņa atrasta ne tikai aļņa gaļa, vīrietim konfiscēts arī ierocis ar optisko tēmēkli. Uzsākts kriminālprocess, turpinās izmeklēšana.

Skurbulī uzbrūk taksometram

9.decembrī drīz pēc deviņiem vakarā Brīvības ielā 1970.gadā dzimušais Andris kunga prātā uz ielas salauzis taksometra "Toyota Avensis" priekšējās durvis, kā arī iesitis pa seju mašīnas vadītājam, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

Mēģina aiznest pakešlogu

Svētdien pusstundu pirms pusnakts Ganību ielā aizturēti 1975.gadā dzimusī Zane, 1970.gadā dzimušais Mareks un 1971.gadā dzimušais Arnis, kuri no SIA "Būvnieks" teritorijas bija iznesuši pakešloga rūti. Sargs nozagto logu nogādājis atpakaļ.

Ielaužas angārā

Valsts policija saņēmusi iesniegumu, ka laikā no 1.novembra līdz 8.decembrim Cīravas pagastā, Toselē, apzagts kāds angārs. Ļaundari, uzlaužot durvis, iekļuvuši angārā un nozaguši dažādas tehnikas iekārtas: zāģus, slīpmašīnas, urbjmašīnas, elektromotorus u.c. Policijā uzsākts kriminālprocess.

Meklē aculieciniekus

Valsts policija lūdz atsaukties vairāku satiksmes negadījumu aculieciniekus.

7.decembrī ap pulksten 13.30 Liepājā, K.Ukstiņa ielā 5a, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu transportlīdzekli uzbraucis automašīnai "VW Passat".

Jau rakstījām, ka 7.decembrī ap astoņiem vakarā pagaidām nenoskaidrots vadītājs Liepājas rajonā Rīgas – Liepājas autoceļa 182.kilometrā uzbraucis 1936.gadā dzimušam vīrietim, kurš dzērumā tumšā diennakts laikā bez gaismu atstarojošiem elementiem atradies uz brauktuves. Cietušais nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā, kur konstatēts, ka viņam smagi ievainotas kājas. Policija norāda, ka tas ļauj secināt, ka uzbraukusi smagā automašīna. Turklāt tas ir jau otrs gadījums, kad šis vīrietis dzērumā tumšā diennakts laikā atradies uz šosejas. Aptuveni pirms divām nedēļām Ceļu policijas darbinieki viņu no brauktuves novākuši.

9.decembrī ap puspieciem dienā Liepājā pie viesnīcas "Līva", Lielajā ielā, pagaidām nenoskaidrots vadītājs uzbraucis stāvošai automašīnai "Honda Civic" un no notikuma vietas aizbraucis.

Visos gadījumos policija notikušā apstākļu precīzai noskaidrošanai aicina atsaukties aculieciniekus vai pašus vadītājus. Zvanīt pa tālruni 3404631 vai 3404502 vai vērsties personīgi policijā.

Divreiz dienā – atskurbtuvē

Pagājušās nedēļas nogalē Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās pārmēru stipra skurbuļa izgulēšanai ievietoti 16 vīrieši un 3 sievietes. Turklāt viens no vīriešiem – 1965.gadā dzimušais Agris paspējis vienā diennaktī atskurbtuvē pabūt divas reizes, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Pirmo reizi viņš atskurbtuvē gulējis 8.decembrī no pulksten 17.20 līdz 1. Tūlīt pēc iziešanas no atskurbtuves, jau divos naktī, vīrietis atkal tajā nogādāts. Šoreiz viņš atskurbis līdz sešiem rītā, kad nogādāts Valsts policijā, jo nav izcietis administratīvo arestu (5 diennaktis).

Spārda paziņu un demolē kaimiņmāju
Ita Cērmane

Nelāga svētdienas pēcpusdiena izvērtās Nākotnes ielā. Kāds vīrietis, kunga prātā ieradies pie savas bijušās civilsievas, vispirms uzklupa bērniem. Kad tie aizbēga, jēgu pārdzērušais smagi piekāva savu paziņu, bet pēc tam, bruņojies ar lāpstu, izdemolēja kaimiņmāju.

Jezga sākās nedaudz pēc trijiem dienā. Kad Nākotnes ielā ieradās "Kurzemes Vārds", agresors ārdījās pa kaimiņu mājas kāpņu telpu, bet izbijušies bērni slēpās aiz stūra.

Sieviete, ar kuru agresīvais kungs iepriekš dzīvojis civillaulībā, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka jau aptuveni pusgadu Raivo dzīvojot citur, taču sadzēries reizēm ierodoties un uzvedoties agresīvi. Tā bijis arī šoreiz. Kopā ar kādu savu paziņu viņi svētdien no rīta esot bijuši haltūrēt. Pēcpusdienā kāda automašīna viņus jau skurbulī atvedusi un izlaidusi pie mājas. Raivo kopā ar draugu gribējuši turpināt dzeršanu sievietes mājoklī, taču viņa to neesot atļāvusi.

Tad Raivo sadusmojies un klupis virsū bērniem. Kad tie, zeķēm vien kājās, izlēkuši pa istabas logu un aizbēguši, ķīviņš izcēlies starp abiem iereibušajiem vīriešiem. Pie mājas ārdurvīm Raivo nogāzis otru zemē, sitis un spēris kājām. Uzbrucējs pat paķēris lāpstu. Viens no kaimiņos dzīvojošajiem vīriem to pamanījis un atturējis Raivo. "Viņš gulošo būtu ar lāpstu saskaldījis, bija gluži kā traks," atceras kaimiņš. Tad Raivo ar visu lāpstu devās uz kaimiņu māju, kur ne tikai izsita vairākiem logiem stiklus, izlauza un sabojāja vairākas durvis, bet no sienas norāva un salauza arī pastkastītes.

Pašvaldības policijas darbinieki, kuri bija saņēmuši izsaukumu, ka Nākotnes ielā 8 kāds vīrietis ārdās un trenkā bērnus, Raivo savaldīja, uzliekot roku dzelžus un iesēdinot operatīvajā transportlīdzeklī. Kamēr ātrā palīdzība bija ceļā, likumsargi ar ožamo spirtu atmodināja piekauto vīrieti.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki piekauto un saspārdīto vīrieti nogādāja Reģionālajā slimnīcā. Savukārt sitēju policisti aizveda uz iecirkni. Pirmdien no rīta Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka 1978.gadā dzimušais Raivo vispirms ievietots atskurbtuvē dzēruma izgulēšanai, tad nogādāts Valsts policijā notikušā tālākai izmeklēšanai.

Apkārtējo māju iedzīvotāji pauž bažas, ka notikušais var atkārtoties, ja vien Raivo netiks iesēdināts aiz restēm. Viņi stāstīja, ka neesot pirmā reize, kad vīrietis, vella dziras apreibināts, sarīko grautiņu. Turklāt pēc īslaicīgās uzturēšanās atskurbtuvē viņš atgriežoties.


4 stundas vai 36 minūtes?

"Kurzemes Vārds" saņēma kāda kunga sūdzību, ka CSDD Liepājas rajona nodaļā, lai nomainītu auto tehnisko pasi, viņš rindā bijis spiests gaidīt četras stundas. Vīrietis pauda sašutumu, ka CSDD desmit gadu laikā nekas nav mainījies, ka, kaut arī automašīnu skaits strauji palielinās, strādā tikai divi darbinieki.

CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste skaidro: "Mūsu nodaļā novembra vidū tika pabeigta pilnveidot klientu apkalpošanas numuriņu rindu sistēma. Pirms veikt pakalpojumu samaksu, ir jāizņem kārtas numuriņš arī uz kasi, tādējādi dzīvās rindas sistēma ir nomainīta pret numuriņu sistēmu. Pēc pakalpojuma samaksas kasē kasiere klientam izsniedz tālāk kārtas numuriņu uz to pakalpojumu, ko klients vēlas saņemt. Uz pakalpojumu saņemšanu klients tiek iesaukts ar numuriņu un pēc sniegtā pakalpojuma CSDD izgatavotais dokuments (transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība vai transportlīdzekļa vadītāja apliecība) arī klientam tiek izsniegts, izsaucot viņa kārtas numuriņu. Tā kā sistēma ir datorizēta, tad katras dienas kārtas numuriņu izņemšanas laiki tiek fiksēti izveidotajā datu bāzē un arī dokumentu izsniegšanai izsaukto numuriņu laiki tiek fiksēti. Tas nozīmē, ka no tā brīža, kad klients ir izņēmis kārtas numuriņu uz kasi, lai samaksātu par pakalpojumu, un brīdi, kad kārtas numuriņš ir izsaukts uz tablo, lai klients jau saņemtu jauno CSDD izgatavoto dokumentu, ir fiksēts datu bāzē.

Apskatoties CSDD Liepājas rajona nodaļas 5.decembra darba dienu, iepriekš aprakstītajā datu bāzē konstatējām, ka ilgākais laiks, ko kāds klients no numuriņu izņemšanas laika uz kasi un jaunā dokumenta saņemšanas ir pavadījis, ir 36 minūtes," uzsver amatpersona. Un piebilst: "CSDD nopietni strādā pie tā, lai klienti tiktu apkalpoti ātri, jo pakalpojumu sniegšanā kvalitātes rādītājs lielā mērā ir laiks. Ir arī izstrādāts kvalitātes standarts, kur aprakstīti pakalpojumu sniegšanas laiki, un šajā gadījumā, transportlīdzekļu un mazizmēra kuģošanas līdzekļu reģistrācijai, agregātu numuru salīdzināšanas standarta laiks ir 15 minūtes, maksimāli pieļaujamais laiks – viena stunda, reģistrācijas standarta laiks ir 45 minūtes, maksimāli pieļaujamais laiks – viena stunda."

Tātad šā gada 5.decembrī visi klienti tikuši apkalpoti pat ātrāk par kvalitātes standartā noteikto standarta laiku.