Kurzemes Vārds

06:32 Piektdiena, 6. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ziemassvētku tirdziņš vējā un lietū

Indra Imbovica

Lai nu kas, bet lietus un it īpaši vējš liepājniekus jau sen vairs nebaida. Pagājušajā sestdienā tādā nelaikā, kad saimnieks, kā saka, pat savu suni ārā neraida, Rožu laukumā sasaucās Salaveči un savus darinājumus Ziemassvētku tirdziņā piedāvāja amatnieki.

No nemitīgā lietus un vēja brāzieniem savus darinājumus daļa amatnieku bija paslēpuši aizvēnī, teltīs. Bet, piemēram, vistālākie ciemiņi – smiltēnieši – savas skaistās keramikas krūzes un citus darinājumus piedāvāja zem klajas debess. Tālumnieki nesūdzējās, tikai secināja – Liepāja jau esot tikpat kā lielpilsēta, pircēju vairāk nekā cerēts, tādēļ bijis vērts mašīnā sakraut tādu daudzumu tik trauslu preci un vest cauri Latvijai. Un kā gan citādi, ja katrs varēja sameklēt krāšņu krūzīti ar savu vārdu.

Bet Liepājas amatnieki piedāvāja filigrānus pinumus, kas gluži vai no tālienes izstaroja siltu mājas sajūtu. Bagātā klāstā bija nopērkama arī bižutērija gan no sudraba un pusdārgakmeņiem, gan dzintara, stikla pērlītēm un dažāda cita materiāla: krellītes, aproces, piespraudes, auskari, kuloni.

Tirdziņa apmeklētāju skatieni pievērsās arī skaistajiem Adventes vainagiem, kas sacentās savā izdomā un materiālu bagātībā. Tos vērts iegādāties ne tikai tāpēc, ka priekšā vēl divas Adventes svētdienas, bet arī tādēļ, ka vainadziņi ikvienā mājā jauku svētku noskaņu var radīt paši par sevi.

Ziemassvētku tirdziņš Rožu laukumā darbosies arī nākamo sestdienu, vienīgi jācer, ka laika apstākļi būs labvēlīgāki, lai bērni varētu izbaudīt arī priekus piparkūku namiņos.