Kurzemes Vārds

09:31 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondam" – gads

Līvija Leine

Notika kārtējais – ceturtais – labdarības koncerts, lai gūtu ienākumus Svētās Trīsvienības katedrāles atjaunošanai.

To vadīja vēsturnieks, valsts pieminekļu aizsardzības inspektors Gunārs Silakaktiņš, uzrunu sacīja Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers. Koncertu īpašu darīja tas, ka līdz ar to tika atzīmēta pirmā gadadiena, kopš nodibināts "Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds", un 249.gadadiena, kopš baznīca tika iesvētīta, tas notika 1758.gada 5.decembrī.

Bīskaps Pāvils Brūvers, sveikdams visus klātesošos baznīcas 249.gadadienā, uzsvēra, ka tā šo gadu gaitā ir gājusi caur dažādiem vējiem, bet visvairāk cietusi okupācijas gados, kad bija atstāta laika zobam sagraušanai. Bet nu darbu sācis tās atjaunošanas fonds, kas ir Dievam patīkams darbs. Jo dievnams ir vieta, kur ļaudis sastopas ar Dievu. Un, ja tas notiek tā, tad tā ir Dieva mīlestības zīme, žēlastības zīme visai draudzei, visai šai diecēzei. Viņš arī sacīja paldies, ka Dievs cilvēkus aicina piedalīties šajā svētīgajā darbā, ka mums dota iespēja to atkal uzcelt.

Pēc koncerta Gunārs Silakaktiņš atzina, ka fonda darbs ir cerīgs, taču līdz šim nav piepildījies tas, ko sabiedrība gaida. Nav pagaidām bijis konkrētu darbu, lai saglābtu dievnamu. Izņemot, protams, vairākus nopietnus pētījumus par tās stāvokli. Ir darbi, ko varētu veikt drīzumā, taču tiem naudas vēl nepietiek. 3.decembrī noslēdzies skiču projektu konkurss par baznīcas pamatu nostiprināšanu. Kad apkopos rezultātus, varēs izgatavot tehnisko projektu, meklēt finansējumu, arī Eiropas Savienībā.

Fonda vadītāja Anta Zālīte atzina, ka gads pagājis, sakārtojot dokumentus, veicot dievnama izpēti, izsludināti daudzi lieli projekti, piemēram, restaurācijas koncepcijas izstrāde, kas ir ļoti nozīmīgs dokuments, tas būs fondam kā rokasgrāmata, pēc kuras vadīties, kā plānot darbus. Projekts ir ļoti liels un apjomīgs. Parasti kultūrvēsturisko pieminekļu restaurācija norit haotiski, tieši tāpēc fonds uzskatījis, ka koncepcijas izstrāde ir ļoti svarīga, jo, pēc tās vadoties, notiks turpmākie darbi. Koncepciju paredzēts pabeigt nākamā gada sākumā. Joprojām tiek meklēts papildu finansējums. Branta sēnes, kas iemitinājusies ēkas pagrabā un grīdā, apkarošanai līdzekļus piešķīrusi Valsts kultūras pieminekļu inspekcija. Veiksmīgi norisinājies projekts, kas tiek veidots sadarbībā ar portālu "ziedot.lv", savākti 4300 latu vienas plēšas remontam. Darbu sāks pavasarī. Turpina darbu arī labdarības telefons 9006181, pa kuru piezvanot ikviens šā dievnama atjaunošanai var ziedot 1 latu.