Kurzemes Vārds

06:22 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Muca saspiež strādnieku

Liepājā noticis kārtējais negadījums darba vietā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka 10.decembrī ap pulksten 15.30 glābēji saņēmuši izsaukumu uz Feniksa ielu 1. Demontāžas darbu laikā aptuveni 10 tonnu tilpuma muca bija piespiedusi strādnieku. Glābēji, izmantojot hidraulikas iekārtu, tvertni atspieda un cilvēku atbrīvoja. Cietušo nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse papildināja, ka negadījums noticis SIA "Latvian match" katlumājā. 1956.gadā dzimis strādnieks tur demontējis ūdens boileri. Smagais boileris piespiedis vīrieti pie zemes. Cietušais nogādāts Reģionālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši sistu brūci kaklā un zodā, smadzeņu satricinājumu un labās kājas saspiedumu.

Policija izmeklē notikušo, par to informēta arī Darba inspekcija.

Parka izcirtēju – uz tiesas sola

27.septembrī Kazdangā, parka 9.kvartālā, tika konstatēta patvaļīga koku ciršana. Bija nocirsti un bojāti 26 koki ar kopējo krāju 39,20 kubikmetru. Otrreiz tādas pašas darbības konstatēja oktobra sākumā, kad turpat bija bojāti septiņi koki. Policijā uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 109.panta 2.daļas – par patvaļīgu koku ciršanu, iznīcināšanu vai bojāšanu valsts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā (parkā).

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka ciršanas darbu organizators peļņas nolūkā bijis kāds vietējais iedzīvotājs – 1985.gadā dzimušais Juris, pastāstīja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Viņš piecas kravas nocirsto vērtīgo koksni kā malku pārdevis Aizputes teritorijā. Jaunais vīrietis jau agrāk bijis policijas redzeslokā.

Kriminālprocesā apkopotie materiāli, pierādījumu bāze nodota prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai. 7.decembrī uzrādīta apsūdzība par jau minētajā pantā paredzēto nodarījumu, kā arī par Krimināllikuma 229.panta 1.daļā noteikto – par valsts aizsardzībā esoša kultūras pieminekļa iznīcināšanu vai bojāšanu. Peļņa, kas iegūta no pārdošanas, ir daudzkārt niecīgāka par to, kas būs jāatlīdzina pēc tiesas sprieduma, norāda J.Knīse.

Garnadži izēd pagrabu

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 8.decembrī ap pulksten diviem dienā konstatēta zādzība Aizputē, Austrumu ielā. Kāda kundze pamanījusi, ka nekaunīgi saldummīļi, uzlaužot pagraba durvis, no turienes aiznesuši 80 puslitra burkas ar ievārījumu, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

Slēdz šķūnī ierīkotu ļergas brūzi

10.decembrī ap pulksten 10.30 Liepājas Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja 2.nodaļas darbinieki sadarbībā ar Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbiniekiem T.Breikša ielā 7 konstatējuši, ka nekustamā īpašuma šķūnī atrodas nelegālā alkohola ražotne. Atsavināta ierīce alkohola ražošanai, vairāk nekā 141 litrs kandžas, ducis 200 litru tilpuma mucu ar brāgu, kā arī aptuveni 500 kilogramu cukura un 5 kilogrami rauga. Notiek izmeklēšana.

Pārlec braucošam auto

10.decembrī Liepājā notikuši divi satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti gājēji. Ap astoņiem vakarā automašīnas "Audi 100" šoferis, braucot pa Raiņa ielu, notriecis 1962.gadā dzimušu gājēju, kas dzērumā izstreipuļojis uz brauktuves auto priekšā. Par laimi, neviens nav cietis. Bet ap pulksten 22.30 kāds 1986.gadā dzimis vīrietis, skrienot šķērsojis Kūrmājas prospekta brauktuvi tam neparedzētā vietā tuvu braucošas automašīnas priekšā un pamanījies tai pārlēkt pāri. "Audi A4" bojāta virsbūve, citādi cietušo nav.

Aiznes gleznas

10.decembra pēcpusdienā nelūgti ciemiņi viesojušies Vaiņodes ielā. Tur atlauztas dzīvokļa sētas durvis, iekļūts mājoklī un no tā nozagtas trīs gleznas ar dabas ainavām un citas mantas. Policijā uzsākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

Izdedzina dzīvojamo māju

10.decembrī ap puspieciem dienā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Ģenerāļa Baloža ielu 4. VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva informēja, ka ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamajā mājā. Vienā no dzīvokļiem izdegusi vannasistabas un gaiteņa grīda un starpstāvu pārsegums, bojāti arī bēniņi un kāpņu telpa. Ugunsgrēka izcelšanās iemeslu noskaidros Valsts policija, glābēji pieļauj divas iespējamās aizdegšanās versijas – vai nu bērnu rotaļas ar uguni, vai arī ļaunprātīga dedzināšana.