Kurzemes Vārds

13:38 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vajadzīgs valsts atbalsts
Mārtiņs Ābols, Liepājas domes Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks

Laikā, kad inflācija sasniedz jaunus rekordus un runas par ekonomikas stabilizēšanas plāna ieviešanu ir ikdienas temats vairākumam uzņēmēju, daudzi cenšas noskaidrot, kādi tad būtu steidzamākie uzdevumi, kas jāveic valdībai. Manuprāt, galvenais uzdevums, neapšaubāmi, būtu ieviest tā dēvēto ekonomikas stabilizācijas plānu, kurā jau ir ietverti visi svarīgākie jautājumi.

Te prioritāte, par kuru ir jādomā, ir atbalsts eksportam. Daudzi vietējie ražotāji pašlaik sāk zaudēt konkurētspēju, tāpēc viņiem vajadzētu palīdzēt. To var izdarīt, uzlabojot eksporta veicināšanas politiku.

Lai arī Liepājā reģistrēto uzņēmumu rūpniecības produktu eksports rāda pozitīvu bilanci, tas ir, 2007.gada deviņos mēnešos rūpniecības produkcijas eksports palielinājās par 21,32 procentiem salīdzinājumā ar 2006.gada deviņiem mēnešiem, tomēr, runājot par turpmāko eksporta veicināšanu, gribētu sagaidīt skaidru un saprotamu valsts stratēģiju šajā jautājumā. Tas arī būtu stabils pamats uzņēmējiem plānot savu attīstību.

Pašlaik, neskatoties uz to, ka Latvijas preču eksporta pieaugums ir otrs lielākais Eiropas Savienībā un sasniedz 24 procentus, tas joprojām būtiski atpaliek no iekšējā patēriņa pieauguma. Tāpēc Latvijas eksporta veicināšana ir būtiska uzņēmēju un valsts konkurētspējas celšanai.

Cerības vieš tas, ka Ekonomikas ministrija izrādījusi apņemšanos veicināt Latvijas eksportu, par prioritāti izvirzot eksporta kredītu garantēšanu. Bez tam jāsniedz atbalsts uzņēmējiem, izmantojot ES struktūrfondu programmas, ir jāveicina inovāciju un jaunu produktu attīstība, ražotņu modernizācija, kā arī jāsekmē biznesa inkubatoru, klasteru attīstība.