Kurzemes Vārds

05:49 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 12. decembrī

1927.
Liepājā nodibināta jauna sabiedrība "Marss". Tās mērķis ir iegādāties ārzemēs kuģus un turpat laist tos kuģot. Jaunā sabiedrība Anglijā ieguvusi 500 reģ. tonnu tvaikoni, kas nosaukts sabiedrības vārdā "Marss". Tilpumā tas ir lielākais pie Liepājas ostas reģistrētais tvaikonis. Tā tehniskais stāvoklis arī ir labs. Savu pirmo braucienu no Anglijas līdz Zviedrijai ar oļu kravu tas paveicis teicami. Liepājniekiem patlaban pieder trīs kuģi: "Laimons", "Vulkan" un "Marss". Divi pirmie ir mazi, aprīkoti ar vāju tehniku.

Sals, kas pieturas jau vairākas dienas, grāvjos un dīķos jau paspējis sasaldēt ap pēdu dziļu ledu. Vakar to sākuši sagatavot un ievest viesnīcu un tamlīdzīgu iestāžu ledus pagrabos.

Sv.Annas draudzes mācītāja Dr.V.Sandera tēvs, kā raksta Rīgas laikraksti, savā dzimšanas dienā 8.janvārī došoties laulībā ar kādu ap 40 gadu vecu šķirtu kundzi. Laulāšot profesors Maldonis Rīgas Jēzus draudzes baznīcā, kurā Jānis Sanders kalpo jau ap 10 gadu. Teoloģijas laukā viņš nostrādājis jau 44 gadus un savās draudzēs vienmēr ticis cienīts. 70.jubilejas priekšvakarā Sanderam "esot apnicis dzīvot vientuļam, bet, tā kā viņš jūtoties vienmēr jauns, svaigs un spēcīgs, tad nodomājis doties laulībā".

1937.
Saskaņā ar Liepājas pilsētas Sanitārās nodaļas darbības pārskatu ar lipīgām slimībām 1.novembrī slimoja 69 cilvēki. Izplatītākā slimība bijusi šarlaks – 36 slimnieki, ar garo klepu sasirguši 20, ar plaušu tuberkulozi – 10, vēl bijuši daži saslimšanas gadījumi ar vēdertīfu, cūciņām, vējbakām, gripu. Ar bērnu trieku novembrī sasirguši divi.

1947.
Liepājas pirtis nespēj pienācīgi apmierināt pilsētas iedzīvotāju vajadzības, tādēļ to darba uzlabošanai un jaunu atvēršanai Komunālo pakalpojumu tresta vadītāji veltī lielu uzmanību. Par pirts izbūvi Ukstiņa ielā tas noslēdzis līgumu ar celtniecības un montāžas tresta Liepājas kantori.

Pilsētas Labierīcību kantorim beigusies rudens darbu sezona. Amatnieki un strādnieki patlaban rosīgi gatavojas ziemai: dārzniecībās Imanta Sudmaļa ielā 22, 38, 50, Baznīcas ielā 7/9, Cietokšņa ielā 1 tiek uzpostas siltumnīcas – iestikloti logi, salabotas apkures ierīces. Šajās dienās uzsākta arī apstādījumu sakārtošana. Ietvju malās augošajiem kokiem apzāģē zarus. Vairākos pilsētas rajonos atjauno un salabo apgaismošanas ierīces. Piemēram, Brīvības ielā no Jaunās ostmalas līdz Dzelzceļnieku ielai uzstādītas 11 jaunas laternas.