Kurzemes Vārds

02:17 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

No kā atkarīga abonēšanas cena

Tā ir parasta lieta, ka vislielākā interese par to vai citu preses izdevumu cilvēkiem ir abonēšanas kampaņas laikā. Jo nav vairs tie laiki, kad laikrakstus un žurnālus varēja atļauties abonēt tik lielā skaitā, ka pastniekiem daždien nācās ar grūtībām tos iedabūt pastkastītēs. Tagad jāizvēlas, un, kaut arī katrā pilsētā vai novadā priekšroka tiek dota attiecīgā reģiona avīzei, potenciālie abonētāji tomēr vēlas gan izzināt, ko jaunu sagaidīt no izdevuma, gan ieteikt, kādu to vēlas redzēt.

Pats par sevi saprotams, ka visvairāk jautājumu un ieteikumu ir par abonēšanas cenu, un vēl jo vairāk tad, kad sakarā ar piegādes tarifu paaugstināšanu abonēšanas cenas nākamajam gadam kāpj, kā tas notiek arī "Kurzemes Vārdam".

Visbiežāk dzirdamie ieteikumi ir tādi: mums nav vajadzīgas daudzās lappuses ar reklāmu un pielikumiem, samaziniet laikraksta apjomu, un lētākas būs arī abonēšanas cenas. Lai saprastu, ka tāpēc vien tās lētākas nebūtu, neliels, varbūt pat pārāk vienkāršots ieskats procesā, kā laikraksta apjoms un reklāma iespaido abonēšanas cenas.

Abonēšanas cenu veidošanā viss ir savstarpēji saistīts. Jo lielāks laikraksta apjoms un tātad lielāka tematu dažādība, jo vairāk lasītāju. Jo vairāk lasītāju un tātad lielāka tirāža, jo vairāk reklāmdevēju. Un, jo vairāk reklāmdevēju, un tātad izdevējiem lielāki ieņēmumi, jo labākas iespējas abonēšanas cenu celt pēc iespējas nesāpīgāk lasītājiem.

Vienkārši aprēķini pierāda: ja "Kurzemes Vārdā" nebūtu reklāmas, par abonēšanu nāktos maksāt nevis 3,95 latus mēnesī, bet vairāk nekā 9 latus. Tā ir atbilde arī tiem, kuri ierosina "Kurzemes Vārdu" izdot divos variantos. Vienu – kā pašlaik, otru – uz pāris lapām, publicējot tikai pašu nepieciešamāko informāciju par Liepājas un novada norisēm, domājot, ka šāds samazināts izdevums maksās daudz lētāk. Tādu variantu izdot var, tikai jārēķinās, ka tas nebūs lētāks.

Tāpēc arī, mīļie lasītāji, dariet, ko gribat ar reklāmas lappusēm un citām, kas jūs neinteresē – metiet atkritumos, iekuriet krāsni, tikai apzinieties, ka galvenokārt to dēļ "Kurzemes Vārda" abonēšanas cenu kāpums ir reizes četras un pat piecas mazāks nekā vienam otram Rīgā iznākošam uz visu valsti orientētam laikrakstam.

Andžils Remess