Kurzemes Vārds

05:32 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Mākslas vērtību harmonija

Latviešu biedrības nama galerijā liepājnieku uzmanību piesaistīja fotomākslinieces Irinas Tīres 70. jubilejai veltītā soloizstāde, kurā autore tiekusies atklāt mākslas darinājumu apbrīnojamo un negaistošo harmoniju. Iecere ir ļoti interesanta. Fotografējot Simfoniskā orķestra un citus mūsu pilsētas mūziķus pie Liepājā vēl atrodamajiem sava laika meistaru darinātajiem metālkalumiem, ir radīti neparasti fotodarbi, kuros senatne it kā savijas ar mūsdienām, apliecinot, ka īstas vērtības ir nezūdošas. Liepājas Tautas fotostudijas vadītājs Varis Sants uzskata, ka ekspozīcijas tapšanā ieguldīts liels darbs, jo fotogrāfei gada garumā bija ne tikai jāveido kompozīcijas un jāatrod labākie uzņemšanas rakursi, bet arī jāuzņemas organizatores loma un jāpierunā mūžam aizņemtie mākslinieki, lai viņi atrastu laiku, sameklētu tērpus, dotos uz fotogrāfes izraudzīto vietu un piedalītos uzņēmumu tapšanā. Izstādes slēgšanas sarīkojumā fotomāksliniece saņēma ziedus un dzirdēja daudz pateicības vārdu, taču vislielākais guvums ir tapušie darbi, kurus, iespējams, izdosies saglabāt, apkopjot grāmatā.

Atvadas pirms Āfrikas

Pavisam drīz jau otro reizi amizantajā rallijreidā Plimuta – Dakāra dosies piedzīvojuma meklētājas no Liepājas – Zane Laimiņa un Ieva Lāce. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šoreiz meitenes pirms garā ceļa 15.decembrī rīkos atvadu pasākumu.

Pērn tieši liepājnieces kļuva par pirmajām meitenēm no Latvijas, kas uzdrošinājās mest izaicinājumu Āfrikai. Tagad jau šajā alternatīvajā rallijā, kurā automašīnas vērtība nedrīkst pārsniegt 100 mārciņu, no mūsu valsts varētu startēt ap 20 ekipāžām, tostarp vēl viena no Liepājas. "Atvadu pasākumā aicināts piedalīties ikviens, arī pārējo ekipāžu dalībnieki no visas Latvijas. Liela daļa no viņiem ir arī atsaukušies un sestdien ieradīsies Liepājā, lai kopīgi nosvinētu vienu no pēdējām dienām Latvijā," stāsta Zane Laimiņa. Programma ir visai plaša – jau pulksten 14 no Liepājas robežas meitenes ar 1983.gada žiguli dosies parādē pa pilsētas centru, bet vēlāk brauks uz Karostas cietumu. Bet galvenā daļa paredzēta pulksten 21 Latvijas Pirmajā rokkafejnīcā, kur oficiālajā daļā notiks preses konference "Viena nakts Āfrikā", bet vēlāk ikviens bezmaksas pasākumā varēs iejusties grupas "Afroambient" ritmos, nobaudīt ceptu kamieļa gaļu vai arī pavērot uguns šovu. Tāpat ikviens varēs novērtēt meiteņu spēkratu. Vairāk informāciju par braucienu un pašām meitenēm var iegūt interneta mājaslapā www.blondietour.lv.

Cilvēks nav vientuļa sala

Liepājā sākusies ziedojumu akcija "Cilvēks NAV vientuļa sala", kuru īsteno biedrība "Radi vidi pats". Liepājnieki aicināti izmazgāt un notīrīt no putekļiem savas liekās mantas un ziedot tās Liepājas pilsētas un rajona sociālajām iestādēm un ģimenēm. Mantas var nodot Ganību ielā 36/38 un Vites ielā 101, iepriekš zvanot Agatai – 29868717. 14.decembrī laikā no pulksten 8 līdz 9 Ezerkrasta iedzīvotāji savus ziedojumu maisus varēs atstāt M.Ķempes ielā (visas ielas garumā pie laternu stabiem). 15.decembrī laikā no 9 līdz 10 – "Laumas" rajonā, O.Kalpaka un Krūmu ielā.

Ziemassvētku karavāna Liepājā

Vakar, skaņai mūzikai skanot, Liepājā ieradās firmas "Coca– Cola" rīkotās labdarības akcijas "Ziemassvētku karavāna". Tikko trim sarkanām, spožām ugunīm rotātās mašīnas apstājās pie Draudzes centra Pīlādžu ielā, pretī izbira bariņš bērnu. Tie bija daudzbērnu ģimeņu biedrības "Dēkla" pārstāvji. Daudz nekautrēdamies viņi ņēma Ziemassvētku vecīti pie rokas un ieveda namā. Tur viņš kopā ar vairāk nekā simt bērniem un viņu vecākiem rotaļājās, mazliet padejoja, padziedāja un, protams, veica savu galveno funkciju: pasniedza dāvanas, kas bija sarūpētas labdarības akcijas laikā visā Latvijā. Liepājas daudzbērnu ģimeņu biedrības "Dēkla" valdes priekšsēdētāja Anita Vītola–Peneze atzina, ka šis pasākums ir ļoti jauks, bērnu actiņās mirdz prieks, bet sirsniņās siltums! Kādam tas ir sapnīša piepildījums, kādam jauks pārsteigums, kādam neaizmirstams piedzīvojums! Šis notikums ir tilts no labām sirdīm uz mīļām sirdīm! Vakar "Ziemassvētku karavāna" apciemoja daudzbērnu ģimeņu bērnus arī Laidu pagastā un Kuldīgā. Pavisam Kurzemē dāvanas saņēma 709 daudzbērnu ģimeņu bērni.

Spriedums būs pirmdien

Vakar Liepājas tiesā tiesnesis J.Darģis izskatīja krimināllietu, kurā par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu apsūdzēta nepilngadīgā Regīna Eglija, bet par iepriekš neapsolītu slēpšanu – Meldra Zeļenkēviča. Aizvadītā Jaungada naktī Ezera ielā tika sadurta meitene, kas no gūtajām traumām negadījuma vietā nomira. Konflikts bija izcēlies pēc tam, kad jauniešu kompānijā bija lietots alkohols. Abas tiesājamās savu vainu atzina. R.Eglija nemaz neesot gribējusi durt, tikai pabaidīt. Vakar tiesas procesā uzklausīja apsūdzētās, cietušo pusi, liecinieku, notika tiesu debates. Spriedumu pasludinās 17.decembrī.

Vizīte Ķīnā

Liepājas SEZ pārvaldes Mārketinga un investīciju daļas vadītājs Ivo Koliņš un projektu vadītājs Gunārs Kazeks devušies uz Ķīnu, lai šajās dienās piedalītos specializētā transporta forumā "SITL Asiza 2007". Tā kā Ķīna strauji attīstās, esot svarīgi izvērtēt iespējas un tirgu. Liepājas SEZ pārstāvji uz Ķīnu devušies Latvijas delegācijas sastāvā un arī šajā transporta forumā Latvijas pārstāvji savas iespējas prezentēs zem vienota zīmola "Tranzīts Latvija".

Helikonieši Ziemassvētku noskaņā

Turpinās literātu un radošo mūziķu kluba "Helikons" rīkotie sarīkojumi ciklā "Latviešu dzejas klasiķi", kuri notiek Ķuzes kafejnīcā. Rītvakar helikonieši pievērsīsies Ziemassvētkiem dzejā un mūzikā. Dzeju lasīs Jānis Auza, Ērika Birzkopa, Irma Markopa, kura vadīs pasākumu, muzicēs Andris Kristons, Edmunds Talalass, Linda. Viņi pēcpusdienu apmeklētājiem iespiedušies atmiņā no iepriekšējā sarīkojuma, kurš bija veltīts J.Ziemeļnieka 110 gadu atcerei un kurā piedalījās arī Aivars Zuzāns un Ilga Auza.

Lielbritānijas vēstnieks grib stiprināt sadarbību

Vakar iepazīšanās vizītē Liepājā ieradās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Ričards Mūns. Rīta pusē viņš tikās ar uzņēmuma "IG Latvia" pārstāvjiem, bet pēcpusdienā – ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, viņa vietnieku Gunāru Ansiņu, citām amatpersonām, kā arī noklausījās Liepājas pilsētas prezentāciju, informēja sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Lākutis.

R.Mūns pavēstīja, ka viens no viņa darbības galvenajiem mērķiem un uzdevumiem ir veicināt investīciju palielināšanos Latvijā no Lielbritānijas. "Dažu stundu laikā esot Liepājā, sapratu, ka šeit vēl ir liels potenciāls turpmākai attīstībai. Liepāja ir ļoti pievilcīga pilsēta, mēs esam gatavi sadarboties," uzsvēra Lielbritānijas vēstnieks. Uldis Sesks sarunas nobeigumā atzina, ka Liepāja ir gatava sadarboties ar jebkuru nozīmīgu investoru, kas sekmētu pilsētas izaugsmi un attīstību.