Kurzemes Vārds

13:44 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tiesa

Viens dedzina, otrs nēsā atrastu ieroci
Inga Liepiņa

Eduardu Vaideru Liepājas tiesā tiesāja par nevērīgu rīkošanos ar uguni, neuzmanības dēļ iznīcinot svešu mantu. 20.augusta vakarā E.Vaiders bija paņēmis uz krūts. Iespējams, ja nebūtu dzerts, vīrs saprastu, ka smēķēt siena šķūnī nav prāta darbs. Taču nekāda skaidrā spriešana nesanāca. Bārtas pagasta māju "Viesuļi 17" šķūnī izcēlās ugunsgrēks. Cik tur vajag, lai no degošas cigaretes dzirkstele iekristu salmos! Daļēji nodega G.Kumpim piederošais siena šķūnis, sadega A.Ceriņam piederošie 230 siena ruļļi, kā arī A.Štēram īpašumā esošie 13 siena ruļļi. Izmeklēšanas laikā noskaidroja, ka E.Vaiders iznīcinājis mantu 620 latu vērtībā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā valsts apsūdzētājs ar E.Vaideru noslēdza vienošanos. Tiesa uzskatīja, ka tā atbilst Kriminālprocesa likuma un Krimināllikuma normām, un vienošanos apstiprināja. E.Vaideru atzina par vainīgu mantas iznīcināšanā un sodīja ar brīvības atņemšanu uz 6 mēnešiem. Sodu piesprieda nosacīti ar pārbaudes laiku uz 6 mēnešiem.

Andreja Gricina krimināllietā fiksēts, ka viņš 12.kalibra IŽ–58M modeļa divstobru medību bisi atradis kādā šķūnī Grobiņas pagastā, Centra ielā. Atradumu viņš nevis nogādāja policijā, bet glabāja savā dzīvoklī. 7.jūnijā vīrietis ar atrasto ieroci devās uz mežu. Tādējādi izdarīts smags noziegums, kura pazīmes paredzētas 233.panta 2.daļā, proti, par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas. Arī šajā krimināllietā prokurors un apsūdzētais noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu – brīvības atņemšanu uz vienu gadu un 6 mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu. Tiesa vienošanos apstiprināja.