Kurzemes Vārds

12:26 Sestdiena, 29. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Dienas tēma

Eksporta veicināšanai būtiskākais – ražotņu modernizācija
Sarmīte Pelcmane

Ekonomikas ministrija uzskata, ka pašlaik Latvijā vissvarīgākais ir pavērst privātā kapitāla plūsmu par labu eksporta nozarēm. Tas ietilpst arī valdības izstrādātajā ekonomiskās situācijas stabilizācijas plānā. Liepāja, pateicoties vairākiem lieliem uzņēmumiem, tradicionāli ieņēmusi vadošo vietu lielāko eksporta apjomu ziņā visas valsts kontekstā. Kāda situācija mūsu pilsētā ir pašlaik, vai eksporta apjomi turpina palielināties un kas uzņēmējiem nepieciešams, lai tie kļūtu konkurētspējīgāki un varētu eksportēt savu produkciju vairāk?

Situācijas stabilizācijas vārdā

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Kaspars Gerhards skaidroja: "Ekonomiskās ilgtermiņa stabilitātes šā brīža politikas galvenais uzdevums ir nodrošināt privātā kapitāla plūsmu virzienu maiņu par labu uz eksportu vērstām nozarēm. Vienlaikus ne mazāk svarīgs ir politikas virziens, kas saistīts ar uzdevumu mainīt ekonomisko modeli no lēta darbaspēka priek