Kurzemes Vārds

23:50 Piektdiena, 24. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Eksplodē iekārtā nonācis lādiņš

10.decembrī ap pulksten 16.30 Vaiņodes pagastā, grants karjerā "Vecbāta", SIA "Aizputes ceļinieks" piederošā grants drupinātājā iekļuvis lādiņš, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Tas uzsprādzis, kādēļ bojāta iekārta. Cilvēki, par laimi, nav cietuši.

Apmāna spēļu automātus

11.decembrī ap pustrijiem dienā Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz spēļu zāli "Jocker", Jūras ielā. Tur bija aizturēts 1983.gadā dzimis spēlmanis, kurš, izmantojot 1 lata monētām pielīdzinātus priekšmetus, izkrāpa no spēļu aparātiem naudu. Policijā uzsākts kriminālprocess.

Atņem telefonu

Otrdien ap pulksten 16 pie Liepājas 5.vidusskolas filiāles, Tirgus ielā 12, divi nepazīstami jaunieši izrāvuši 14 gadu vecam zēnam no rokām mobilo telefonu un aizskrējuši. Zēnam nodarīts 100 latu liels materiāls zaudējums.

Izveido autovilcieniņus

11.decembrī mūspusē notikuši divi satiksmes negadījumi, kuros sadūrušies pa trim transportlīdzekļiem. Viens no negadījumiem noticis pirms astoņiem no rīta Brīvības ielā. Automašīnas "VW Passat" šoferis nebija pareizi izvēlējies ātrumu un distanci, tādēļ sadūrās ar "Mercedes Benz E220", kas bija apstājies pie gājēju pārejas. Pēc sadursmes "MB" sadūrās ar vēl trešo spēkratu – priekšā stāvošu "VW Golf". Bet ap pulksten sešiem vakarā Lauku ielā, pie iebrauktuves 59.nama pagalmā, transportlīdzeklis "DAF 95" ar puspiekabi bija aizķēris stāvēšanai novietotu vieglo automašīnu "Opel Omega", kas pēc tam uzstūmusies citai stāvošai mašīnai "Opel Astra".

Sāk evakuēt nepareizi novietotus automobiļus

11.decembrī Pašvaldības policijas Transporta kontroles dienesta darbinieki pirmo reizi veikuši transportlīdzekļa evakuāciju uz speciālo stāvvietu Krūmu ielā, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Loku ielā 8 novietotā transportlīdzekļa īpašniekam 26.novembrī bija atstāta brīdinājuma uzlīme, ka mašīna atzīta par ilgstoši atstātu uz ceļa un tiks evakuēta, ja 15 dienu laikā (līdz 10.decembrim) netiks izmantota.

Tā kā spēkrata saimnieks uz brīdinājumu nereaģēja, auto nogādāts stāvlaukumā. Izdevumus, kas saistīti ar mašīnas piespiedu pārvietošanu uz speciālu stāvvietu un glabāšanu tajā, sedz transportlīdzekļa īpašnieks vai viņa pilnvarotā persona, un tie jāsedz pirms braucamā izņemšanas no speciālās stāvvietas.

Šogad Transporta kontroles dienests kopumā ir apzinājis 18 pamestus transportlīdzekļus. Pagaidām evakuēts viens no tiem.

Dzērumā no mājām izdzen bērnus

11.decembrī dažas minūtes pirms pulksten trijiem dienā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz autobusu galapieturu M.Ķempes ielā. Tur noskaidrots, ka kāda sieviete dzērumā izdzinusi no mājas savus nepilngadīgos bērnus – 1999. un 2000. gadā dzimušos zēnus. Policisti kopā ar bērniem devušies uz viņu dzīvesvietu. Zēnu māte – 1960.gadā dzimusī Aija bijusi tik iereibusi, ka nespēja parūpēties par saviem nepilngadīgajiem bērniem. Aijai sastādīts protokols par nepilngadīgo bērnu audzināšanas un izglītošanas pienākumu nepildīšanu. Bet zēni nogādāti Bērnu patversmē, Jūrmalas ielā 2. Ar ģimeni turpmāk strādās Bāriņtiesas darbinieki.

Klaidoņi nodedzina šķūni

11.decembrī ap pusčetriem dienā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Graudu ielu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka blakus 22.namam dedzis malkas šķūnis un tajā esošie gruži. Ugunsnelaimi bija pamanījuši un glābējus izsaukuši garāmgājēji. Noskaidrots, ka šķūni nodedzinājuši klaidoņi, kas tajā bija ierīkojuši mitekli.

Pie legāliem uzpircējiem vākus neatrod
Ita Cērmane

Iepriekš vairākkārt izskanējis, ka kanalizācijas un citu komunikāciju aku čuguna vākus garnadži nodod metāla uzpirkšanas punktos. "Kurzemes Vārds" pārliecinājās, ka vismaz tie metāla uzpirkšanas punkti, kam ir licences, vākus nepieņem.

Pašvaldības amatpersonas vairākkārt paudušas aizdomas, ka apstāklī, kad aizvien veidojas jauni melnie caurumi, vainojami garnadži, kas iedzīvošanās nolūkos aku čuguna vākus nodod metāllūžņos. 11.decembra pēcpusdienā noformēts šogad vienīgais protokols par kanalizācijas akas detaļas nelikumīgu atrašanos metāla uzglabāšanas punktā. Pašvaldības policijas 2.iecirkņa darbinieki konstatēja, ka vienā no metāla uzglabāšanas punktiem starp metāllūžņiem atrodas kanalizācijas kontrolakas vāka čuguna pamatne, par kuru atbildīgā persona nevarēja uzrādīt iegādāšanās pavadzīmi. Atbildīgajai personai tika noformēts protokols.

Trešdien "Kurzemes Vārds" kopā ar Pašvaldības policijas darbiniekiem apsekoja metāla uzpirkšanas punktus. Nevienā no aptuveni desmit legālajiem pieņemšanas punktiem vāki vai to daļas netika atrastas. Lūžņu pieņēmēji visi kā viens apgalvo, ka, pieņemot metāllūžņus, skatās, lai tajos neatrastos aku vāki. Pieņēmēja Gaļina Benģuka Ģenerāļa Baloža ielā 1a un pieņēmēja Ludmila Zobņiceva Ziemupes ielā 24 kā vienā balsī stāsta, ka nepieņem ne vākus, ne sliedes un to fragmentus, jo nevēlas zaudēt darbu. L.Zobņiceva, kura šajā vietā strādā jau vairākus gadus, uzsver: "Man vākus vairs pat nepiedāvā, jo zina, ka neņemšu." Līdzīgu viedokli pauž arī uzņēmuma "Tolmet" metāllūžņu pieņēmēja Jeļena Pervova. Viņa skaidro, ka lūžņi šajā uzņēmumā tiek pieņemti tikai no juridiskām personām un aizdomīgas kravas netiek pieņemtas. Sieviete neslēpj, ka uzņēmumam reiz gadījušās problēmas: "Tie pārdesmit lati, ko varētu nopelnīt, pieņemot zagtus lūžņus, neatsver licenci, kas ir daudzkārt dārgāka."

Pašvaldības policijas 1.iecirkņa priekšnieks Gints Krēsla un 2.iecirkņa priekšnieks Aleksandrs Serovs pieļauj, ka vāku pazušanai pilsētā varētu būt divi iemesli. A.Serovs pauž aizdomas, ka vāki pārceļo no vienas akas uz citu, jo privātīpašniekiem ir izdevīgāk samaksāt pāris latu klaidonim par nozagtu vāku, nekā jaunu vāku par vairākiem desmitiem latu pirkt veikalā. Savukārt G.Krēsla pieļauj, ka daļa pazudušo vāku nonāk nelegālo metāla uzpircēju sētās un garāžās. Viņš atzīst, ka nelegālo lūžņu pieņemšanas punktu kontrole ir apgrūtināta, jo likuma kalpiem, lai veiktu privātīpašuma pārbaudi, nepieciešams orderis.

Protests pret Andri Saldoveru attaisnojošo spriedumu

Ģenerālprokuratūra iesniegusi kasācijas protestu par Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas spriedumu, ar kuru tika atcelts Kurzemes Apgabaltiesas spriedums par bijušā uzņēmuma "Kurzemes piens" faktiskā vadītāja Andra Saldovera notiesāšanu.

Ģenerālprokuratūras preses dienestā "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka protests iesniegts tādēļ, ka pēc prokurora domām tiesa, atceļot notiesājošo spriedumu, nav norādījusi rīcības motīvus, ignorējusi virkni faktu, ar kuriem pamatota apsūdzība, pirmās instances tiesas spriedums un kurus neapstrīd pat apsūdzētie. Kā uzskata prokurors, daļa pierādījumu spriedumā atspoguļoti tendenciozi, izceļot atsevišķas to daļas, bet citas nepieminot. Apsūdzība uzskata, ka ir pamats apšaubīt tiesas objektivitāti un tiesas spriedums ir nepamatots un nelikumīgs.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 31.oktobrī Augstākā tiesa pilnībā atcēla Kurzemes Apgabaltiesas 2006.gada 20.oktobra spriedumu atzīt bankrotējušā uzņēmuma amatpersonas Saldoveru un Sņiguru par vainīgiem un sodīt viņus attiecīgi ar nosacītu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un nosacītu brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem. Tāpat abām personām atcelta Kurzemes Apgabaltiesas iepriekš piemērotā mantas konfiskācija un liegums veikt uzņēmējdarbību noteiktā laika periodā.