Kurzemes Vārds

04:55 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ar petardi traumē acis

Liepājā reģistrēts pirmais negadījums ar pirotehniku. Tas noticis 15.decembrī ap pulksten 18, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Raiņa un T.Breikša ielas krustojumā 12 gadu vecai meitenei nepazīstami jaunieši, metot aizdedzinātu petardi, trāpījuši sejā. Pusaudzei traumētas abas acis. Liepājas Reģionālajā slimnīcā mediķi meitenei konstatējuši acs ābolu kontūziju. Speciālisti vienīgi mierina, ka redzei briesmas nedraudot. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

Likumsargi aicina ar pirotehniskajiem izstrādājumiem un to lietošanu būt īpaši uzmanīgiem, kā arī ziņot, kad dažādu sprāgstošu izstrādājumu lietošana apdraud apkārtējo drošību.

Brauc skurbulī

15.decembrī ap pulksten 21.30 atkal aizturēts dzērājšoferis bez tiesībām. 1964.gadā dzimušais Zigurds 2,14 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas apliecības stūrējis automašīnu "Nissan Primera" Cīravas pagastā pa vietējās nozīmes ceļu.

Ielaužas garāžā

15.decembrī ap desmitiem no rīta konstatēts, ka Liepājā, Dunalkas ielā, nezināmi ļaundari iekļuvuši garāžā, atlaužot piekaramo atslēgu. Pazuduši elektriskie instrumenti – firmas "Bosch" perforators un elektriskā skrūvpistole.

Uzbrūk mersedesam

15.decembrī ap desmitiem no rīta konstatēts, ka Liepājā, Ziemeļu ielā, automašīnai "Mercedes Benz" sadurtas visas četras riepas un izsists aizmugures labās puses stikls.

Sadeg automašīna

15.decembrī ap pulksten 12 ugunsgrēks izcēlies Nīcas pagastā. Īpašumā "Ritmi" degusi saimniecības ēka – šķūnis. Ugunsgrēkā sadegusi arī automašīna "Ford Escort". Uguns izcelšanās iemeslu noskaidro.

Kaušļus izolē

16.decembrī dažas minūtes pirms astoņiem vakarā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Raiņa ielu 24, kur notiekot kautiņš. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka policijas darbiniekus sagaidījis vīrietis, kurš sūdzējies, ka esot piekauts. Pārlūkojot apkārtni, aizturēti divi iespējamie vainīgie – 1979. un 1976. gadā dzimuši vīrieši. Aizturētie bija agresīvi noskaņoti un izrādīja pretošanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Tā kā abi bija kunga prātā, tad nogādāti policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai. Pēc tam vīrieši nogādāti Valsts policijā apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Sarkanais gailis ciemojas Metalurgā

14.decembrī ap pusdeviņiem vakarā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz akciju sabiedrību "Liepājas metalurgs". Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ugunsgrēks bija izcēlies metālizstrādājumu ceha kodināšanas iecirknī. Pie sērskābes vannām deguši koka paliktņi 30 kvadrātmetru platībā. Cilvēki nav cietuši. Ugunsnelaimes izcelšanās iemesls vēl jānoskaidro, taču glābēji pieļauj, ka degšanu izraisījuši darbi ar atklātu liesmu.

Iesprūst tualetē

Komēdijas cienīgi notikumi 14.decembrī dažas minūtes pirms pulksten 18 risinājušies pašā Liepājas centrā. Ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Lielo ielu 16. Sabiedriskajā maksas tualetē bija iesprūdis vīrietis. Samaksājis naudiņu, kungs tualetē iegājis, bet ārā vairs nav varējis tikt, jo slēdzenes mehānisms sabojājies. Ugunsdzēsēji atlauzuši kabīnes durvis, tādējādi izlaižot iesprostoto brīvībā.

Spriedums – seši gadi cietumā

Vakar Liepājas tiesā tiesnesis Jozs Darģis spriedumu pasludināja Regīnai Eglijai, kas pagājušā Jaungada naktī Liepājā sadūra savu vienaudzi, jaunu meiteni. R.Eglijai piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 6 gadiem ar policijas kontroli uz vienu gadu. Otrai apsūdzētajai Meldrai Zeļenkēvičai tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Zeļenkēviča spriedumu nepārsūdzēs, bet Eglija to gatavojas pārsūdzēt. Eglija tika apsūdzēta par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bija par iemeslu cietušā nāvei, bet Zeļenkēviča par iepriekš neapsolītu slēpšanu. Prokurore Dace Siksna tiesu debatēs Egliju pieprasīja sodīt ar reālu cietumsodu uz pieciem gadiem, Zeļenkēviču ar 160 stundām piespiedu darba. Apsūdzētās cietušajiem samaksājušas 688 latus, kas bija pieteikti civilprasībā un galvenokārt ir bēru izdevumi un kapa vietas iekārtošanas izmaksas.

Tiesa lietu skatīja bez pierādījumu pārbaudes. Abas apsūdzētās savu vainu atzina. Jau rakstījām, ka Jaungada naktī Liepājā, Ezera ielā, 17 gadu veca jauniete ar nazi iedūra vienaudzei, kura no gūtajām traumām negadījuma vietā nomira. Konflikts bija izcēlies pēc tam, kad jauniešu kompānijā lietots alkohols. Izmeklēšanā noskaidroja, ka uzbrucēja nogalinātajai meitenei iedūrusi sešas reizes. Viens dūriens, kas trāpījis krūškurvī, izrādījies nāvējošs. Pārējie dūrieni skāruši meitenes plecu, vaigu, zodu un deniņus.

Laupītājus sauks pie atbildības
Ita Cērmane

Valsts policijas darba prioritāte ir smago un sevišķi smago noziegumu atklāšana un novēršana. Kriminālpolicijai izdevies atklāt virkni no Liepājā pastrādātajām laupīšanām. Daļa no izmeklēšanas laikā apkopotajiem materiāliem jau nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, uzrādītas apsūdzības.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse norādīja, ka šogad mūsu pilsētā salīdzinājumā ar pērno gadu laupīšanu skaits samazinājies. Taču nereti ļaundari izvēlas samērā vieglu, taču ļoti cinisku ceļu – ar varu atņemt otra mantas, izraugoties neaizsargātus, par sevi vājākus upurus un piemērotāko brīdi.

27.jūlija pusdienlaikā kādā dzīvoklī Krūmu ielā fiziski tika ietekmēta 22 gadus veca sieviete. No viņas mājokļa pēc nelūgto ciemiņu aiziešanas pazuda mobilais tālrunis, sudraba un zelta ķēdītes, no maka bija paņemta nauda, dzīvokļa atslēgas. Policijas darbiniekiem abas viešņas, kas bēguļoja, izdevās aizturēt šā gada novembrī. Izmeklēšanā noskaidrots, ka abas jaunās sievietes – 1984.dzimušās Sarmīte un Aiga pie cietušās devušās, lai nokārtotu vecus rēķinus, taču patiesībā sievietes pastrādāja smagu noziegumu – laupīšanu.

15.septembrī 26 gadus vecam vīrietim Ģenerāļa Baloža un Pulkveža Brieža ielas krustojumā izcēlās konflikts ar mazpazīstamām un nepazīstamām personām. Konflikta laikā cietušajam tika novilkta ādas jaka, kurā atradās viņa personīgās mantas un nauda. Izmeklēšanās gaitā tika noskaidrotas divi aizdomās turamie – 1991.gadā dzimušie Andrejs un Sergejs.

Atklāta arī laupīšana, kas notika šā gada 25.oktobrī Ziemeļu ielā, netālu no 48.arodvidusskolas. Tur tika piekauts un aplaupīts 19 gadu vecs jaunietis. Par šo nodarījumu policija aizturējusi 1992.gadā dzimušo Vsevolodu un 1989.gadā dzimušo Juriju. Vecākais no abiem jau tuvākajā laikā bija plānojis pamest mūsu valsti, cerot, ka tādējādi viņu neatradīs un viņam izdosies izvairīties no soda.

Visos šajos gadījumos uzrādītas apsūdzības pēc Krimināllikuma 176.panta – par svešas kustamas mantas nolaupīšanu. Lietas nodotas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pašlaik Kriminālpolicijas darbinieki strādā, lai atklātu vēl vairākus laupīšanu gadījumus. Tie notikuši naksnīgajā Liepājas centrā un tā apkārtnē oktobrī un novembrī. Par upuriem izraudzīti pamatīgi iereibuši vīrieši, kuri devušies mājup pēc izklaides, kā arī neaizsargātas sievietes, kurām izrautas rokassomiņas. Policija aizturējusi četru personu grupu, kuras tur aizdomās par šo smago noziegumu pastrādāšanu. Pagaidām inkriminētas piecas epizodes. Viens no aizturētajiem jau bijis policijas redzeslokā, diviem piemērots apcietinājums. Vēl norit pirmstiesas izmeklēšana.