Kurzemes Vārds

08:46 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Ļoti pietrūkst sniega
Dagnis Drullis, aktīvā sporta inventāra veikala "Matti X" īpašnieks

Man, aktīvam ziemas sporta cienītājam, ļoti pietrūkst sniega. Bez tā ir skumīgi, bet atliek vien gaidīt, kā arī meklēt slēpošanas iespējas ārpus Liepājas. Labi, ka alternatīvu piedāvā slēpošanas trases Latvijā. Dažās ir sākuši pūst mākslīgo sniegu, līdz ar to dažas jau ir vaļā, bet dažās sniega sega vēl tiek veidota, un kalni pamazām tiek vērti vaļā.

Tiesa, slēpotāju izpratnē īstu kalnu pie mums nav – esošo pauguru ir maz, tie ir nelieli, ar īsiem nobraucieniem, kas lielākoties ir 300 līdz 400 metru gari. Nevar ne salīdzināt ar slēpošanas trasēm Eiropas kalnainajos reģionos, kur viens nobrauciens var būt 4 līdz 5 kilometrus garš. Arī iemācīties braukt ar kalnu slēpēm ir vienkāršāk garajās trasēs, kur ir vairāk iespēju pieslīpēt elementus, izmēģināt pagriezienus. Latvijā šajā ziņā ir bēdīgāk, jo pēc divām virāžām tu jau esi lejā. Lai gan apgūt pašus pamatus, saprast, ko nozīmē kalnu slēpošana, var arī Latvijas trasēs.

Piemēram, mūsu pusē daudzi slēpotāji sākuši ar nobraucieniem tepat Bernātos vai Jūrmalciemā, arī pats savulaik te braucu,. Bet, kad esi pabijis lielajos kalnos ar kārtīgiem pacēlējiem, tad šeit vairs tik ļoti negribas slēpot.

Protams, ja mums būtu vairāk sniega, tad iespēju doties uz mūsu kalniņiem arī garām nelaistu. Pašam vismīļākā Latvijā ir "Kaķīšu" trase Siguldā – tā ir stāvākā mūsu valstī. Strādājot veikalā, kas pārdod arī slēpošanas un snovošanas inventāru, zinu, ka daudz cilvēku dodas arī uz slēpošanas trasēm Kurzemē. Šādu cilvēku Liepājā varētu būt vairāki simti. Līdz ar to arī ziemas sporta veidu inventāra tirgotāji par klientu trūkumu gluži sūdzēties nevar – ir interese gan par slēpēm, gan par snovborda dēļiem, tos ir iespējams ne tikai iegādāties, bet arī īrēt. Protams, ja Liepājā būtu sniegs, tad arī interese par ziemas sporta inventāru būtu lielāka.

Taču kopumā jāsecina, ka sniega trūkums un trašu garums liek slēpot gribētājiem tiekties uz ārzemēm. Pats ar draugiem galvenokārt braucu uz Itāliju, bet šogad pirmo reizi taisāmies uz Austriju. Citi liepājnieku iecienīti galamērķi ir Slovākija, arī tuvākas valstis – Zviedrija un Norvēģija.