Kurzemes Vārds

06:06 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 18. decembrī

1927.
Paziņojums: "Paziņoju vispārībai, ka Liepājas pilsētas valdes sabiedrisko darbu administrācija, sākot ar šā gada 20.decembri, izvedīs spridzināšanas darbus Aspazijas birzī, spridzinot betona bluķus sabiedrisko darbu vajadzībām. Liepājas prefekts Šteinerts."

1937.
Pārdrošo okeāna braucēju – liepājnieka Plēsuma un ventspilnieka Sproģa–Rebeļa – piemērs pamudinājis arī divus citus uzņēmīgus Liepājas jūrniekus – Robertu Miezīti un Andreju Romānu – pašdarinātā jahtā doties tālā pasaules ceļojumā pāri jūrām un okeāniem. Kopīgiem spēkiem viņi uzbūvējuši tālam braucienam piemērotu 10 tonnu tilpuma jūras jahtu. Tajā viņi centīsies veikt 80 tūkstošus kilometru garu ceļojumu, lai pēc trim gadiem nokļūtu Tokijas olimpiādē. Ceļā uz Tokiju viņi nodomājuši apmeklēt lielākās latviešu izveidotās kolonijas Argentīnā, Brazīlijā un Panamā.

Zemkopības ministrs J.Birznieks atļāvis nodibināt piecas jaunas patērētāju biedrības, reģistrējot statūtus Apgabaltiesā, starp tām ir arī Liepājas patērētāju biedrība "Centība".

Kara invalīdu biedrība sākusi pārdot pirmās Ziemassvētku eglītes. Par divas pēdas garu eglīti tagad prasa 50 santīmu, bet lielās maksā pat no 5 līdz 7 latiem. Šogad eglītes mežā grūti iegūstamas – sniegs pāri ceļiem, bet zeme nav sasalusi.

1947.
Liepājas pilsētas Komunālo pakalpojumu trests lielu vērību veltī frizētavu darba uzlabošanai un to skaita palielināšanai. Tresta pārziņā 1945.gada otrajā pusē bija tikai divas nelielas frizētavas, bet tagad to skaits trīskāršojies.

Latvijas PSR Arhitektūras pārvaldes labākie arhitekti pašlaik izstrādā Liepājas centrālās daļas apbūves projektu. To paredzēts pabeigt nākamā gada sākumā. Pēc tam sāksies pilsētas centra izbūves darbi.