Kurzemes Vārds

06:16 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Ar autoru visās galvenajās lomās

Pagājušajā piektdienā Centrālās zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē notika rakstnieka Edvīna Tauriņa 70 gadu jubilejai veltīts literārs sarīkojums. To ievadīja tikko no tipogrāfijas iznākušā romāna "Tauriņa spārni" atvēršana. Fragmentu no psiholoģiski sarežģīti iecerētā sacerējuma lasīja aktieris Aivars Kalnarājs. Vakara turpinājumā skatītāju uzmanību piesaistīja jubilāra lugas "FNF" pirmizrāde, kurā kopā ar skatuves māksliniekiem Ilgu Martinsoni, Jāni Dreiblatu, Aivaru Kalnarāju, Jāni Kuplo un mākslinieku Aldi Kļaviņu galveno lomu spēlēja pats sarīkojuma vaininieks. Oriģinālām asprātībām un metaforām bagātīgi piebārstītais viencēliens stāstīja par cilvēkiem, kuri, sapulcējušies pie klāta galda nozīmīgā mūža jubilejā, atceras savu dzīvi. Taču īstas saskaņas un vienprātības ludziņas varoņiem pietrūkst, katrs penterē savu, jo vienas un tās pašas norises un pārdzīvoto tie vērtē atšķirīgi, bet dienas dažkārt aizritējušas tik nesaturīgi, ka pat biogrāfijā nav ko ierakstīt. Vienīgi mīlestība un tās vīzija vēl spēj aizgrābt draugus...

Pēc tam Edvīna Tauriņa miniatūras lasīja arī aktieris Edgars Pujāts, bet dziesmas ar jubilāra vārdiem un Ainas Uldriķes mūziku dziedāja Inga Sjokāne un komponista Valda Aivara vadītais vīru koris "Dziedonis". Starp balvām un ziedu klēpjiem, ko saņēma jubilārs, bija arī Latvijas Rakstnieku savienības apsveikums.

Arī Andris Ērglis dosies uz Kubu

Svētdienas vakarā beidzās "LNT" šovs "Divas zvaigznes". Pēc žūrijas vērtējuma un skatītāju balsojuma par uzvarētāju tika nosaukta "LNT" seja Māris Grigalis un Rīgas Krievu drāmas teātra aktrise Veronika Plotņikova. Otrajā vietā ierindojās Liepājas mākslinieks Andris Ērglis ar savu šova partneri Mariju jeb reklāmas "Zelta zivtiņa" seju Martu Selecku. Trešajā vietā palika jaunā dziedātāja Elli U un frizieris Pērs. Visas trīs zvaigznes – V.Plotņikova, A.Ērglis un Elli U balvā ieguva ekskluzīvus un dārgus "Violet" mikrofonus. M.Grigalis un V.Plotņikova balvā saņēma arī ceļojumu uz Kubu četrām personām. Šo balvu televīzijas tiešraidē uzvarētāji solīja dalīt ar saviem jauniegūtajiem draugiem un konkurentiem šova laikā – Andri Ērgli un Mariju.

Mākslas skolas filiāles audzēkņu darbu pirmā skate
Indra Imbovica

Ar šo gadu 15.vidusskolā pēc tās direktora Ginta Ročāna iniciatīvas darbu sākusi Liepājas Mākslas vidusskolas Bērnu mākslas skolas filiāle.

Filiālē pašlaik mācās 25 audzēkņi. Tie ir bērni gan no 15.vidusskolas, gan citām skolām, kuri dzīvo tajā mikrorajonā. Ar viņiem strādā divas skolotājas – mākslinieces Inta Vītoliņa un Ilze Eniņa. Audzēkņi apgūst pilnu Mākslas skolas izglītības programmu: zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, darbu ar dažādiem materiāliem, veidošanu un tādu mācību priekšmetu kā mākslas valoda praksi un teoriju.

Pēc pusgada darba filiāles audzēkņi rādīja savus kvalifikācijas darbus izstādē – pa trim katrā mācību priekšmetā, kurus vērtēja žūrija: Mākslas vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Ieva Lasmane, metodiķe Andra Zvirbule un Bērnu mākslas skolas vadītāja Maira Markuševska. Pedagogi bija patīkami pārsteigti par talantīgo bērnu sniegumu. Izstāde, kas iekārtota 15.vidusskolas gaiteņos, apskatāma vēl tikai šonedēļ. Trīs audzēkņu – Lindas Rozes, Karlīnes Liepiņas un Edgara Vespera – darbi tika izraudzīti dalībai mākslas skolu valsts konkursam "Dārzs" cerībā, ka kāds no tiem tiks arī pieņemts.

Sumina zemessargus

Piektdien Bārtas pagasta Kultūras namā notika Zemessardzes 44.kājnieku bataljona 16.gadadienai veltīts svinīgs sarīkojums, kura laikā apbalvoja labākos bataljona zemessargus un profesionālā dienesta karavīrus, informēja 1.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Jansone. 44.kājnieku bataljons atrodas 1.Zemessardzes novada atbildības teritorijā, Liepājā. 2002.gada jūlijā tas tika apvienots ar 47.kājnieku bataljonu, kas bija Liepājas rajona bataljons. Pēc apvienošanas 44. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Liepāja un rajons.

Ciemos ar jauku iestudējumu un mazām dāvaniņām

Pie Veco ļaužu dzīvojamās mājas iemītniekiem ciemojās Bērnu un jauniešu centra pulciņu dalībnieki. Teātra studija "Karlsona bagāža" bija iestudējusi izrādi "Karlsona Ziemassvētki", bet lietišķās mākslas pulciņu dalībnieki sagatavojuši nelielas, mīļas dāvaniņas no māla un no papīra. Izrāde skatītājiem ļoti patika, viņi ar lielu interesi skatījās Karlsona un Brālīša izdarībās. Bērnu un jauniešu centra bērni pie vecajiem ļaudīm ciemojās arī iepriekšējos Ziemassvētkos, un šādās reizēs emocionālu pārdzīvojumu gūst ne tikai mājinieki, bet arī viesi, kuri cītīgi gatavojuši gan nelielas dāvaniņas, gan ludziņu.

NVO Ziemassvētki "Ostmalā"

Šodien pulksten 17 tirdzniecības centrā "Ostmala" savu gatavību Ziemassvētku svinībām demonstrēs Liepājas nevalsts organizācijas. Interesenti varēs iegādāties šo organizāciju biedru darinājumus, rotājumus, kas tapuši jaunrades darbnīcās, arī visai lietišķas un sadzīvē derīgas lietas. Liepājas Novada fonds nāk klajā ar īpašu piedāvājumu – savu tuvinieku apsveikšanai iegādāties bērnu zīmētas Ziemassvētku apsveikuma kartītes, par tām iegūtie līdzekļi tiks nevalsts organizācijām, kuras palīdz bērniem ar īpašām vajadzībām iekļauties dzīvē. Kartītes iespējams pasūtīt arī pa e–pastu [email protected]. NVO Ziemassvētku pasākumā "Ostmalā" paredzētas arī atrakcijas, priekšnesumi. Īpaši liepājniekus vēlas uzrunāt Nīcas dziedātājas un līnijdejotājas, kuru priekšnesums sāksies pulksten 18.

Dāvina koncertu Vecliepājas sētniekiem

20.decembrī pulksten 15 Liepājas muzejs sadarbībā ar namu pārvaldi "Vecliepāja" dāvinās sētniekiem Ziemassvētku koncertu muzejā. Sētniekiem katru dienu jārūpējas par pilsētas tīrību un jāstrādā neatkarīgi no laika apstākļiem, īpaši grūts ir šis darbs lapkriša laikā un ziemā. Koncertā ar speciāli sagatavotu Ziemassvētku programmu uzstāsies Nīcas ansamblis "Sentiments", deju grupa "Nīcrozes" un Nīcas etnogrāfiskais ansamblis. Koncertam būs divas daļas. Pirmā būs veltīta Ziemassvētku noskaņām, bet otrā daļa veidota romantiskās noskaņās – skanēs dziesmas par mīlestību un draudzību, kā arī būs dejas. Nīcas etnogrāfiskais ansamblis savukārt sagatavojis dziesmas par jūru. Namu pārvalde "Vecliepāja" koncerta pārtraukumā sētniekiem sarūpējusi Ziemassvētku cienastu.

Zaudē galveno investoru

Mūsu pilsētā plānotais vērienīgais Baltijas jūras atpūtas parks "Baltic Sea Park Development" zaudējis galveno investoru, apstiprinājis Liepājas Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Dome, iespējams, šonedēļ lems par zemes nomas līguma laušanu ar SIA "Baltic Sea Park Development".

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš Dānijā ticies ar starptautiska mēroga investīciju fonda "Baltic Property Trust" vadītājiem, kas pavēstījuši, ka nolēmuši apturēt tālākas diskusijas par investīcijām projektā. Projekta attīstītāji gan vēl gaidot atbildi no bankas Dānijā par kredīta piešķiršanu atpūtas parka celtniecībai.