05:36 Ceturtdiena, 21. novembris

Futbolistiem atvaļinājums beidzies
Ints Grasis

Vakar pirmo reizi pēc atvaļinājuma kopā sanāca "Liepājas metalurga" galvenās komandas futbolisti, kas aizvadīja pirmo treniņu jaunā galvenā trenera Jurija Andrejeva vadībā.

Uz pirmo sapulci un nodarbību ieradās visi, izņemot dienvidamerikāņus – Fereiru un Toresu, kuri komandai pievienosies 3.janvārī, Rubīnu, kurš atgriezies "Spartak" nometnē, Bleideli, kurš centīsies iekļūt kādā no Krievijas klubiem, bet, ja tas neizdosies, labprāt paliktu spēlēt mūsu klubā.

Treniņā bija arī visi četri futbolisti, ar kuriem mūsu klubam beidzies līgums – Zirnis, Soloņicins, Ivanovs un Karlsons. Diemžēl pagaidām neko konkrētu par viņu spēlēšanu Liepājā pateikt nevar, jo jauni līgumi ar "Liepājas metalurgu" vēl nav parakstīti. Taču, kā "Kurzemes Vārdam" izteicās J.Andrejevs, piedāvājums no kluba puses ir izteikts, proti, ir vēlēšanās ar šiem futbolistiem sadarbību turpināt.

Pašlaik uz galveno komandu ir izsaukti pieci Viktora Lukina trenētie dublieru komandas spēlētāji – Nils Sitenkovs, Toms Mežs, Jevgēņijs Golovins, kā arī Vācijas piektajā, pēc spēka, līgā uzspēlējušie Dmitrijs Mihailovs un Raivo Kalniņš, savukārt Vladimirs Kamešs jau ir pilntiesīgs virslīgas komandas uzbrucējs.

Komandā ir jau pabijuši (nesen Liepāju atstāja četri kaļiņingradieši) un ik pa laikam ierodas kāds pārbaudāmais spēlētājs, taču pagaidām ir pāragri runāt par kāda jauna futbolista iekļaušanos komandā.

Līdz 3.janvārim futbolisti trenēsies, tā teikt, svētku režīmā, jo pagaidām neesot ko forsēt – līdz sezonai vēl laika daudz. 14.janvārī paredzēts doties uz pirmo treniņnometni Kiprā.

Pusceļa uzdevums volejbolistiem paveikts
Andris Sudmalis

Ar zaudējumu izbraukumā pret SK "Aizkraukle" Latvijas Amatieru līgas pirmo posmu ir pabeiguši Liepājas komandas "Vega 1" volejbolisti.

Liepājnieki, kam šī ir pirmā sezona kādā no trim Latvijas čempionāta līgām, uz Aizkraukli devās bez vairākiem pamatsastāva vīriem, līdz ar to pie liela spēles laika atkal tika mūsu Kompleksās sporta skolas jaunieši. Kā pastāstīja komandas treneris Gints Juriks, pirmo setu mūsējie uzvarēja pārliecinoši, bet otrajā setā parādījās kļūdas uzbrukumā, bija problēmas arī ar servēm, un tas ļāva laukuma saimniekiem izlīdzināt spēli un uzvarēt divus setus pēc kārtas. Tuvāk mača galotnei saņēmās arī liepājnieki, un cīņas liktenis izšķīrās piektajā setā. Tā sākumā izvirzījusies vadībā, seta lielāko daļu komanda "Vega 1" atradās iedzinēju lomā, un, lai arī vēl izdevās pievilkt līdz 13:14, visā spēlē uzvaru ar 3:2 (13:25, 25:20, 25:22, 20:25, 15:13) svinēja mājinieki.

Vērtējot komandas sniegumu pirmajā posmā, G.Juriks izteica gandarījumu, ka turnīra pusceļā liepājnieki atrodas līgas augšdaļā – pirms sezonas mūsējie cerējuši nostiprināties vienīgi astoņniekā, kas garantētu iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Kā jau visām komandām, arī mūsējiem neizdodas izvairīties no savainojumiem, turklāt nedaudz pārrēķināti savi spēki. Startēšana Amatieru līgā, Latvijas kausa izcīņā, Liepājas rajona čempionātā, kā arī Latvijas jaunatnes čempionātā komandai ir izrādījusies pārāk liela slodze. Un lielā spēļu skaita dēļ vienība ir gandrīz palikusi bez treniņiem. Šajā ziņā situācijai vajadzētu mainīties otrajā posmā. Paredzēts, ka palielināsies treniņu skaits, līdz ar to vajadzētu uzlaboties spēlētāju savstarpējai sapratnei, jo pašlaik vēl pilnībā nav izdevies izveidot saliedētu kolektīvu.

Izdevās atspēlēties
Miks Kuncītis

Itālijas Basketbola čempionāta otrajā spēcīgākajā līgā uzvaru izcīnījis Jāņa Porziņģa Pistoijas klubs "Carmatic Pistoia", kas savā laukumā ar 82:70 pieveica komandu "Agricola Gloria".

Spēli pret vienu no līgas vājākajām komandām Liepājas basketbola audzēknis atkal uzsāka pamatsastāvā, taču šoreiz Porziņģim īpaši labi nevedās. Pirmajā puslaikā precīzāki izrādījās viesi, kas otrās ceturtdaļas beigās pat pamanījās panākt desmit punktu pārsvaru. Pēc pārtraukuma "Carmatic Pistoia" spēja atrast savu spēles pavedienu un lauzt mača gaitu. Jau trešās ceturtdaļas vidū Porziņģa klubs panāca izlīdzinājumu, bet vēlāk arī ieguva vadību, galarezultātā svinot sesto uzvaru sezonā. Liepājnieks laukumā pavadītajās 23 minūtēs realizēja vienu tālmetienu un divus sodiņus, kopā gūstot piecus punktus. Vēl mūsu basketbolista kontā četras atlēkušās bumbas. Pēc aizvadītām 12 spēlēm Porziņģa klubs ar izcīnītām sešām uzvarām ieņem astoto vietu 16 komandu konkurencē.

Nākamo maču "Caramtic Pistoia" aizvadīs svētdien, kad izbraukumā tiksies ar kluba "Fileni Jesi" basketbolistiem.

Sezonas noslēguma pasākumā godina liepājniekus

Rīgā, SIA "Domeniks" telpās norisinājās Latvijas Tenisa savienības gada noslēguma pasākums, kurā, kā jau gada nogalē pieņemts, tika sumināti šā sporta veida izcilnieki 2007.gadā.

Starp izcilniekiem iekļuva arī divi Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvji. Anastasija Sevastova jau gada pirmajā pusē WTA pasaules rangā apsteidza citu Latvijas tenisisti Līgu Dekmeijeri, un kļuva par mūsu valsts pirmo raketi dāmām, un likumsakarīgi, ka LTS gada noslēguma pasākumā tieši Anastasija Sevastova saņēma balvu kā 2007.gada labākā Latvijas tenisiste.

Līdz ar Nastju atzinību izpelnījās arī viņas pirmais treneris, ilggadējais tenisa skolotājs Edgars Ernestsonas, kas šogad svinēja savu 70.jubileju. Tenisa profesors kļuva tikai par trešo cilvēku, kas ir saņēmis Latvijas Tenisa savienības īpašo balvu "Par mūža ieguldījumu".

Cīkstoņi rūdās Panevēžā

Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi startējuši kārtējā starptautiskajā turnīrā grieķu–romiešu cīņā – šoreiz Panevēžā. Sacensībās, kurās piedalījās sportisti no piecām valstīm – Ukrainas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. No liepājniekiem sekmīgi startēja vienīgi Ernests Zemelis (līdz 42 kg), kurš, uzvarot visās trijās cīņās un finālā pieveicot Lietuvas sportistu, izcīnīja pirmo vietu. Pārējie mūsu cīkstoņi pie godalgām netika.