Kurzemes Vārds

09:40 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Ziemassvētki atnes albumu

Mūzikas izdevniecības "Platforma Records" apgādā klajā nācis jau astotais Ziemassvētku oriģinālmūzikas albums, kam šogad dots nosaukums "Ziemas vakars snieg".

Albuma ierakstā piedalījies Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā un solisti Andris Ērglis, Ingus Ulmanis, Ingus Pētersons, Paula Ķiete, Kristīne Zadovska, Oskars Libers, kā arī virkne pazīstamu Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķu – Raimonds Ozols (vijole), Dita Krenberga (flauta) un daudzi citi.

Albumā dzirdamas Aigara Voitišķa, Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula, Inga Ulmaņa, Aigara Grāvera, Ievas Akurāteres un Armanda Cālīša sarakstītas dziesmas ar Aspazijas, Guntara Rača un Pētera Brūvera vārdiem.

Tāpat kā iepriekšējos trīs gadus, arī šogad albumu veidojis mūziķis Ingus Ulmanis kopā ar Gintu Solu. "Mēs saņēmām daudzas pateicības un labus vēlējumus, kas radīja mūsos prieku un vēlmi turpināt Ziemassvētkos cilvēkiem dāvāt to īpašo siltuma un kopības izjūtu," atklāj Ulmanis.

"Tā ir noskaņu burvība – mūzika, kurā spēlējas sniegpārslas, Ziemassvētku smarža, mīļie cilvēki, labestība un miers," albumu raksturo Ingus Ulmanis.


Bez liepājnieku dziesmām neiztikt tik un tā
Inita Gūtmane

Vienam labākā Ziemassvētku dāvana ir tā, kas skaistā papīrītī iesaiņota un ar svētku lenti pārsieta, kādam tā ir iespēja pabūt ģimenes lokā vai saņemt labu vārdu par gada laikā paveikto. Bet citam lielākā laime ir gada gaišākajos svētkos un gadumijā dzirdēt savu mīļāko mākslinieku, kura mūzika spēj iedvesmot un priecēt sirdi. "Kurzemes Vārds" apkopoja informāciju, kur un kādos koncertos svētku laikā uzstāsies Liepājas mūziķi un kas šajā laikā notiks pilsētas populārākajās izklaides vietās.

Televīzijā, hallēs un pilsētas laukumā

Latvijas popprincis jeb mūsu pašu Andris Ērglis šodien, rīt un 25.decembrī uzstāsies Rīgā, Ķīpsalas hallē, kur Ziemassvētku sajūtu varēs gūt klasiskās un modernās mūzikas apvienotā priekšnesumā "Ziemas vakars snieg". Tajā uzstāsies arī Rīgas Doma zēnu koris un zvaigžņots instrumentālais ansamblis diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kā arī daudzas Latvijas mūzikas zvaigznes, piemēram, Kristīne Zadovska, Ingus Pētersons, Ingus Ulmanis un Paula Ķiete. Koncertos piedalīsies arī Gints Sola, Raimonds Ozols, Aigars Voitišķis, Emīls Zilberts, Anrijs Grīnbergs, Kaspars Tobis, Ivo Krūskops, Dita Krenberga, kā arī citi Latvijā labi pazīstami mūziķi.

"Ikdienā mēs visi kaut kur skrienam, cīnāmies, esam aizņemti ar panākumu kalšanu un laimes meklējumiem un bieži vien par maz uzmanības veltām saviem mīļajiem. Man Ziemassvētki ir laiks, kad būt kopā ar savu ģimeni, jo no tās es saņemu lielāko prieku un mīlestību. No savas ģimenes es uzlādējos un esmu gatavs dalīties savā Ziemassvētku priekā arī ar citiem cilvēkiem. Tāpēc aicinu visus nākt uz Ziemassvētku koncertiem "Ziemas vakars snieg", jo esmu pārliecināts, ka Ziemassvētku siltumu sajutīs ikviens. Ziemassvētkos mēs visi būsim viena liela ģimene," sola dziedātājs A.Ērglis.

Koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas no mūzikas izdevniecības "Platforma Records" izdotā jaunā Ziemassvētku albuma, bet otrās daļas pamatā būs Ziemassvētku melodijas no iepriekšējos gados izdotām izlasēm. Tā ir latviešu komponistu Ziemassvētku oriģinālmūzika, dziesmas, kuras jau kļuvušas par latviešu tautas dziedātām katros Ziemassvētkos. Koncerta nobeigumā skanēs "Klusa nakts, svēta nakts", kad visi koncerta dalībnieki kopā vienotā melodijā klausītāju sirdīs ielies Ziemassvētku mūzikas gaismu.

Savukārt 31.decembrī A.Ērgli varēs redzēt uzstājamies hallē "Arēna Rīga", kur notiks koncertuzvedums "Gada pārvērtību nakts". Pēc sarīkojuma rīkotāju novērtētā, grandiozākajā Jaunā gada sagaidīšanas šovā Latvijā vēl uz skatuves kāps valstī populārākā un pieprasītākā grupa "Prāta vētra", apvienības "Cosmos", "Melo–M", "Keksi", solisti Marija Naumova, Linda Leen, Jolanta Gulbe, Lauris Reiniks, kā arī piedalīsies koris un dejotāji. Scenogrāfija kopā ar specefektiem, pirotehniku, gaismām un video noformējumu veidos īpašu gaisotni.

A.Ērglis "Kurzemes Vārdam" arī piebilda, ka Vecgada vakarā viņu varēs redzēt arī svētku koncertos, ko skatītājiem piedāvās kanāli "LTV" un "TV3".

Ivo Fomins pastāstīja, ka rīt akustisko koncertu, kurā būs iekļautas Ziemassvētku dziesmas, piedāvās Latvijas 1.rokkafejnīcas apmeklētājiem. Bet pašus Ziemassvētkus, kā jau ierasti, pavadīs ģimenes lokā, bet pēc tiem – brīvdienās – spēlēs privātos pasākumos gan tepat Liepājā, gan Tukuma pusē. Bet Jauno gadu sagaidīs ar Ventspils iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, jo kopā ar grupu uzstāsies pilsētas centrā, kur paredzēta arī krāšņa uguņošana. Tur mūziķis piedāvās savas popularitāti iemantojušās dziesmas un arī no jauna tapušos skaņdarbus, kurus liepājnieki, visticamāk, izdzirdēt tikai nākamajā gadā.

Arī Tomass Kleins Ziemassvētku vakaru pavadīs ģimenes lokā, bet pirms un pēc tam svētku gaisotni ar savu spēlēto mūziku radīs dažādos privātos pasākumos. 31.decembrī arī viņu varēs sastapt Ventspilī, kur mūziķis uzstāsies atpūtas un izklaides centrā "Klondaika".

Tie, kas secinājuši, ka klātienē ilgāku laiku nav dzirdējuši grupu "Tumsa" un ka būtu vērtīgi to izdarīt, mazliet jāapbēdina, jo vienīgais publiskais koncerts, kas grupai paredzēts šā mēneša nogalē, notiks 28.decembrī. Lielākajiem apvienības faniem nāksies mērot ceļu uz Madonas Kultūras namu, lai atkal satiktos ar saviem mīluļiem.

Ja lielākā daļa Liepājas mūziķu svētku koncertus sniegs ārpus pilsētas, tad duets "Noris un Viktors" paliks uzticīgs vēju pilsētai. 24.decembrī koncertu Ziemassvētku noskaņās piedāvās Latvijas 1.rokkafejnīcā, bet 25.decembrī – izklaides un atpūtas centrā "Klondaika". Tur abi mūziķi, tāpat kā pērn, būs sastopami arī 31.decembrī.

Gintu un Uldi Meļķus un Alanu Jaunzemu jeb apvienību "Stendera ielas zēni" varēs redzēt pēc Ziemassvētkiem – 29.decembrī Latvijas 1.rokkafejnīcā, kur viņi piedāvās akustisko roku. Brāļi Meļķi, kuri pārstāv arī grupu "Nasty Smile", rokkafejnīcas viesus ar savu spēlēto mūziku priecēs arī Jaungada nakts pasākumā.

"28.decembrī sniegsim koncertu respektējamā Latvijas džeza mūzikas skatuvē, kas atrodas "Europa City Hotel" telpās, Rīgā. 30.decembrī koncertēsim tepat Liepājā – klubā "Fontaine Palace". Šis koncerts būs interesants ar to, ka tas būs tematisks, proti, "The Briefing plays Jazz". Tātad spēlēsim džeza standartus mūsu aranžējumos. Koncertā esam ieplānojuši pāris patīkamu pārsteigumu. Uz pasākumu vēlamies uzaicināt arī viesmāksliniekus. Būs interesanti! 31.decembrī savukārt piedāvāsim elegantu un smalku džeza programmu viesnīcas "Promenade Hotel" restorānā "Piano"," pastāstīja grupas "The Briefing" dalībnieks Raimonds Dobelis.

Jāapbēdina tie, kuri svētkos labprāt būtu klausījušies Liepājas jauno grupu sniegumu. Daļa jauno grupu nav iecerējušas sniegt nekādus publiskus koncertus vai arī posīsies uz ārzemēm. Pie pēdējiem pieder jaunie mūziķi Uģis Jēkabsons ("Full House"), Uldis Veigurs ("Da Capo), Kristaps Liepa, Aleksandrs Krasavins ("Da Capo", "Habemus") un Edgars Šmiukšis ("Da Capo"), kuri gada nogalē koncertēs Anglijā.

Svētku jampadrači izklaides vietās...

23.decembrī pulksten 16 uz sarīkojumu "Kids Disco" Ziemassvētku noskaņās bērnus gaidīs mūzikas klubs "Fontaine Palace". Mazuļiem būs sarūpētas rūķu darbnīcas un būs iespēja iemācīties, kā pašu rociņām izgatavot dāvanas. Ziemassvētku vecītis priecēs bērnus arī 27.decembrī pulksten 15, kad notiks Ziemassvētku uzvedums un rotaļas pasaku valstībā.

24.decembrī klubā notiks sarīkojums "Cafe Ganja Christmas Night". Savukārt Vecgada vakarā paredzēts ļoti skaļš pasākums, par ko parūpēsies garage rock pārstāvji no Somijas un Dānijas. Traku un enerģisku šovu solās piedāvāt "Knucklebone Oscar" no Somijas, kas šobrīd ceļo pa Vāciju un sniedz tur koncertus. Šos mūziķus tāpat kā apvienību no Dānijas "Highway Child", kas arī Vecgada vakarā kāps uz kluba skatuves, liepājniekiem jau bija iespēja novērtēt Fonteina rīkotajā festivālā. Grupa "Highway Child" ir uzstājusies vairākos vērienīgos koncertos un festivālos Eiropā, pēc kuriem vienmēr izpelnījusies apmeklētāju mīlestību un preses pārstāvju uzslavas. Šī grupa pie sirds ies klasiskās rokmūzikas cienītājiem. Biļetes uz šo tusiņu iepriekšpārdošanā maksā septiņus latus, bet norises dienā – desmit.

Latvijas 1.rokkafejnīcā un mūzikas klubā "Pablo" 31.decembra vakarā sāksies muzikāls sarīkojums "Burziņš roka stilā", ko vadīs roka princese Maija Kalniņa. Rokkafejnīcas galvenie viesi būs eksliepājnieki, vienmēr gaidītā grupa "The Hobos", kā arī jau minētie grupas "Nasty Smile" dalībnieki Gints un Uldis. Klubā savukārt ballīti "Electro Disco City" viesiem būs sarūpējis "European Hit Radio" pārstāvis dīdžejs Roberts Lejasmeijers. Par mūzikas daudzveidību gādās arī mūzikas licēji LoWe un iMix.

Ieejas maksa ar vietu rezervēšanu pie galdiņa mūzikas klubā "Pablo", sākot no septiņiem latiem, bet rokkafejnīcā – no divpadsmit.

Liepājas Latviešu biedrības namā 31.decembrī lielajā Vecgada ballē spēlēs grupa "Buččča" un "Ogres blūza brāļi". Sarīkojuma organizētāji sola jauku deju mūziku, izklaides šovu, basu trio, brīnišķīgu svētku uguņošanu un šampanieti. Ieeja uz šo pasākumu ir četrdesmit latu.

Izklaides centrs "Big 7" Ziemassvētkus aicina sagaidīt kopā ar apvienību "Mitrohins Master Band". Zālē "Disco Dance Floor" būs ballīte "Christmas Night Winter Hits". Viesus priecēs arī pasākums "Show & Beauty "Midnight Topless"". Savukārt Jaungada nakts sarīkojums piedāvā būt kopā ar Salaveci un Sniegbaltīti, dejot dīdžeju Alex Moor un Andrew Stone sarūpētās mūzikas pavadījumā. Vēl balliniekus priecēs jaunā dziedātāja Marij–ja, būs šova programmas, dažādi pārsteigumi un konkursi. Ieejas biļete uz svētku ballītēm – sākot no trijiem latiem.