Kurzemes Vārds

23:49 Piektdiena, 24. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Nav gatavi svētkiem un ziemas ceļam
Madars Kleinbergs, Liepājas PRPP Ceļu policijas priekšnieks

Kopumā Ziemassvētki un garās brīvdienas mūspusē, tāpat kā visā valstī, aizritējušas samērā mierīgi – nav notikušas traģiskas avārijas. Satiksmes negadījumu skaits bijis neliels, un tiem par iemeslu galvenokārt bijusi braucēju vieglprātība.

Vairāku avāriju iemesls bija migla un pāris grādu sals 24.decembrī no rīta un vakarā. Gan no Rīgas – Liepājas šosejas, gan Aizputes ceļa un Liepājas – Klaipēdas autoceļa grāvī iebrauca mašīnas. Šoferi neuzmanīgi izturējās pret satiksmes noteikumiem, nepārliecinājās par to, kādā stāvoklī ir ceļa segums, kādēļ arī notika negadījumi.

No trim avārijām ar cietušajiem divas izraisīja iereibuši vadītāji. Atkal pierādījies, ka ir ļaudis, kuri nerespektē noteikumus un sēžas pie stūres pēc alkohola lietošanas. Atliek secināt, ka neprotam svinēt svētkus, uzvedamies tāpat, kā Jāņos. Ļaudis nespēj sevi piebremzēt. Tā vietā lai ģimenes lokā skaisti aizvadītu Ziemassvētkus, lieto alkoholu un sastrādā sliktas lietas.

Bīstamākais negadījums notika vēl pirms Ziemassvētkiem, tūlīt pēc pusnakts naktī uz 24.decembri, kad iereibis puisis ar vieglo automašīnu ietriecās autobusu pieturā O.Kalpaka ielā. Laime nelaimē, ka pieturā tobrīd nestāvēja cilvēki. Bail pat iedomāties, kādas tad varēja būt sekas. Un ceru, ka pašvaldība un pieturvietas apsaimniekotājs prasīs atlīdzināt nodarīto skādi. Vismaz citiem tad varbūt būs mācība.

Tas nav pirmais gadījums, kad šoferi, nevarēdami novaldīt spēkratus, ietriecas autobusu pieturās. Pietura O.Kalpaka ielā cietusi jau otrreiz. Pirms vairākiem gadiem līdzīgi tika sagrauta pietura Šukterkalnā, blakus Rīgas – Liepājas šosejai.

Var jau būt, ka ļaudis šajos Ziemassvētkos pastiprināti nemierīgus darīja pilnmēness. Tūlīt būs nākamie svētki, nākamās brīvdienas. Gribu aicināt cilvēkus būt saprātīgākiem, nesēsties dzērumā pie stūres. Savukārt pārējos aicinu apturēt savus tuviniekus, ja tie lietojuši ko stiprāku. Nesabojāsim svētkus, sagaidīsim Jauno gadu pilnā sastāvā!