Kurzemes Vārds

05:10 Otrdiena, 17. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Starp svētkiem

Ja šorīt vēders vēl tā kā nedaudz protestē pret visiem pārbaudījumiem, ko jūs, lasītāji, tam pagājušajās brīvdienās esat likuši pārciest, ja mēles galiņš vēl sajūt piparkūku pikanto dzelonīti, ja gaisā vēl virmo sveču, skuju un citu aromātu kokteilis, tad zināt: ir pirmā darbadiena pēc Ziemassvētkiem un vēl tikai piecas dienas jāpaciešas, līdz varēs uzšķirt kalendāru, kuru rotās skaitlis no četriem visai apaļīgiem cipariem – 2008.

Kāds no jums, lasītāji, droši vien skumst, ka tik ilgi gaidītie Ziemassvētki tik ātri aizgāja. Ka brīdis, kad svecīšu gaismiņā mazo cilvēciņu ačteles mirdz divtik spoži, bija tik īss. Ka klusumu un mieru ģimenes lokā tagad atkal laupīs ikdienas nevaļa un steidzami darbi. Ticu, ka vairums no jums svētkus pavadīja mierīgu sirdi un jūs nebijāt starp tiem, kas bija spiesti sēdēt kādā no Īrijas vai Anglijas lidostām, gaidot slikto laika apstākļu dēļ atcelto reisu uz mājām. Bet bija liepājnieki, kas šos ziemas saulgriežus izvēlējās sagaidīt īpaši. Īpaši pēc savas saprašanas. Kāds krietni apreibinājies, sasēdinot mašīnā vēl trīs pasažierus, nogrāva autobusu pieturu O.Kalpaka ielā, cits pirms svētkiem uzņēmās ļoti smagu nastu – laupīja cilvēkam dzīvību. Neko nevar darīt – nav mūsu spēkos apstādināt ikdienas drūmās puses ritējumu. Tai ir savs kalendārs, kurā nav iezīmētu svētku datumu.

Esam starp svētkiem. Tuvojas vēl vieni – vecā gada pavadīšana un jaunā sagaidīšana. Tie, kam prāts allaž vairāk uz trakulībām nesas, iespējams, 31.decembri gaida pat vairāk nekā skaitīja dienas līdz nu jau pagājušajiem Ziemassvētkiem. Interesanti, ka divi viens otram sekojošie svētki ir tik atšķirīgi pēc savas būtības un sūtības. Tiem patiesībā ir maz kopīga un tie kaut kādā mērā pat ir pretstatāmi: klusie Ziemassvētki un trokšņainā gadumija, Ziemassvētki ģimenes lokā un Jaunā gada sagaidīšana draugu pulkā.

Kaut līdz Jaungadam vēl nedaudz jāpaciešas, vienu novēlējumu gribu jums, lasītāji, izteikt jau šodien. Atlikušajās šā gada divās darba dienās un trīs brīvdienās padarīt to, ko vēl nepaspējāt, bet ļoti vajadzētu gan. Tad varēsit ar mierīgāku prātu paukšķināt šampanieti un mesties līksmībā.

Ints Grasis