Kurzemes Vārds

14:15 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Piekvēpina Liepājas centru

Ceturtdien ap pulksten 11.30 liepājniekus un pilsētas viesus satrauca biezi dūmi pilsētas centrā un ugunsdzēsēju mašīnas, kas, sirēnām kaucot un bākugunīm mirgojot, steidza uz Pasta ielu. "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka satraukums bijis lielāks nekā nelaime. Pasta ielā 2, vārtrūmē blakus kafejnīcai "AmmPelmenis", deguši sadzīves atkritumi un tara 10 kvadrātmetru platībā. Glābēju darbu apgrūtinājis tas, ka privātīpašuma vārti bija slēgti. Bija nepieciešams papildu laiks, līdz ugunsdzēsēji vārtus atlauza un varēja nodzēst liesmas.

Taranē mikroautobusu, cieš pasažieri

25.decembrī ap pulksten 23 satiksmes negadījums noticis Liepājā pie Tirdzniecības kanāla. 1987.gadā dzimusi automašīnas "Mercedes Benz" vadītāja, braucot pa Jūras ielu, krustojumā ar Lielo ielu bija ignorējusi zīmi "Dodiet ceļu", izraisot sadursmi ar maršruta mikroautobusu "MB Sprinter", pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Sadursmē viegli cietuši divi mikroautobusa pasažieri.

Neatceras, kā guvis traumas

26.decembrī ap pusdeviņiem no rīta Valsts policijas darbinieki saņēmuši informāciju no Liepājas Reģionālās slimnīcas, ka stacionārā ievietots 1975.gadā dzimis vīrietis, kuram mediķi konstatējuši vēdera dobuma sasitumus un plaušu kontūziju. Vīrietis apgalvo, ka traumas guvis Peldu ielā, pie kafejnīcas "Pasaciņa", taču vairāk neko neatceras.

Autobusā braukušie nav cietuši

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 23.decembrī dažas minūtes pēc pulksten vieniem dienā satiksmes negadījums notika uz Rīgas – Liepājas šosejas. Mikroautobuss "VW Caravella" sadūrās ar maršruta autobusu. Policija precizē, ka cietuši trīs cilvēki, kas brauca mikroautobusā.

Dzer un brauc

Ceļu policijas darbinieki laikā no 21. līdz 26. decembrim pārbaudījuši 441 vadītāju. 10 šoferi pieķerti, auto stūrējam dzērumā, divi no dzērājšoferiem izraisījuši avārijas. Satiksmes negadījumos ievainoti astoņi cilvēki, bojāgājušo nav. Svētku dienās sodīti 11 gājēji, 14 vadītāji pārsnieguši atļauto ātrumu.

Bojā sev svētkus

No 21. līdz 26. decembrim Pašvaldības policija konstatējusi 160 pārkāpumu, sastādīti 155 protokoli, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Policijas dežūrdaļā saņemti un apkalpoti 237 izsaukumi, īslaicīgās aizturēšanas telpās pārmēru stipra dzēruma izgulēšanai ievietotas 39 personas. Vairums pārkāpumu izdarīti vēl pirmssvētku dienās – 21. un 22. decembrī, kad reģistrēti 102 pārkāpumi un 107 izsaukumi.

Notver spridzinātāju

26.decembrī dažas minūtes pirms pulksten diviem dienā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Rīgas un Esperanto ielas krustojumu, ka tur kāds jaunietis spridzinot petardes. 1991.gadā dzimušais pusaudzis aizturēts, viņam sastādīts protokols par pirotehnikas izmantošanu sabiedriskā vietā.

Dūmvads izraisa nelaimi

23.decembrī piecas minūtes pirms pusnakts ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz vienstāva dzīvojamo māju Kuldīgas ielā 13. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka apkures telpā deguši griesti un jumts 15 kvadrātmetru platībā. Glābēji vēl precizē, vai mājas dūmvads bijis nepareizi izbūvēts, vai arī bojāts.

Deg "DG Terminālā"

25.decembrī pēc pulksten četriem dienā ugunsnelaime piemeklējusi uzņēmumu "DG Termināls". Grīzupes ielā 6/8 esošajā angārā aizdegušies plastmasas maisi. Izdegusi 15 kvadrātmetru plaša teritorija. Uguns izcelšanās iemeslu noskaidro Valsts policija.

Nemaksā par taksi

25.decembrī pusstundu pirms pusnakts Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Stendera ielu, kur 1979.gadā dzimušais Jānis bija atteicies taksometra vadītājam par sniegto pakalpojumu samaksāt 50,16 latu.

200 latu par nelikumīgu mācīšanu braukt

Kāds vīrietis sodīts par to, ka viņam, apmācot sievu vadīt automašīnu, nebija vajadzīgā stāža, lai to darītu. Vīrietis uzskata, ka sodīts nepamatoti.

Novembrī Ēriks ar automašīnu "BMW 525" apmācījis praktiskajā braukšanā savu sievu. Braukuši pa vietējās nozīmes ceļu Otaņķu pagastā, kad viņus apturējusi Ceļu policijas ekipāža. Viņš stāsta, ka sievai, kura sēdējusi pie stūres, bijusi mācību braukšanas atļauja, taču policisti viņu, kura ir stāvoklī, sodījuši it kā par braukšanu bez tiesībām. Paskaidrots vienīgi tas, ka Ēriks, kuram vadītāja stāžs ir vairāk nekā divi gadi, nav tiesīgs apmācīt kādu citu braukšanā. Uzlikts 200 latu liels naudassods. Ēriks sakās, ka viņi to policijā pārsūdzējuši, taču arī atkārtotajā materiāla izskatīšanā sods nav samazināts. "Es šādu sodu nemaksāšu," ir iecirties vīrietis. Viņš uzskata, ka piemērotais sods ir par lielu: "Varētu būt 20, bet ne 200 latu. Pārsūdzēšu lēmumu Rīgā, bet, ja tur neko nepanākšu, iešu uz tiesu."

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieka vietnieks Ingus Ukstiņš šo gadījumu labi atceras. Viņš skaidro, ka apmācīt otru personu vadīt auto nedrīkst šoferis, kura vadītāja stāžs nav trīs gadi. "Ja vadītāja stāžs ir mazāks, nekāda apmācīšana nevar notikt, un tiek uzskatīts, ka pie stūres sēdējis cilvēks bez tiesībām," norāda I.Ukstiņš. Viņš atgādina, ka jau kopš 2004.gada vasaras ir spēkā noteikumi, kas par šādu pārkāpumu paredz naudassodu no 200 līdz 300 latiem. Amatpersona arī paskaidro, ka 20 latu liels sods piemērojams par daudz niecīgāku pārkāpumu – gadījumā, ja kursantam, kuram ir mācību atļauja, blakus sēž šoferis, kura braukšanas stāžs ir vismaz trīs gadi, bet spēkrats nav atbilstoši aprīkots – tam nav uzlīmes ar burtu "M".