Kurzemes Vārds

16:58 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 28. decembrī

1927.
Jaunu namu par 24 tūkstošiem latu šajās dienās ieguvusi Liepājas apriņķa valde Vakzāles ielā 11. Mājai jāveic liels remonts. Paredzēts, ka uz to pārcelsies arī Liepājas – Aizputes apriņķa priekšnieks ar savu kanceleju.

Dzelzceļa virsvalde aizrāda, ka "ir bijuši gadījumi, kad darbinieki svētkos griežas pie firmām ar ziedojumu listēm naudas balvu vākšanai. Šāda rīcība ir aizliegta, jo atrodas pretrunā ar dienesta ētiku. Lai sekmīgāk izskaustu šo nevēlamo parādību, virsvalde lūdz dzelzceļa klientus izrādīt atsaucību arī no savas puses un nepasniegt nekādus dāvinājumus, bet noskaidrot šo darbinieku personības un paziņot par tām".

1937.
Liepājas spirta kopdedzinātava aizvedusi uz Rīgas valsts spirta monopola noliktavām pirmo sūtījumu – apmēram 15000 litru spirta, kas sapildīts mucās. Šis daudzums izstrādāts nepilnās divās nedēļās. Darbs kopdedzinātavā norit bez traucējumiem, un jaunais kooperatīvais pasākums ieguvis sabiedrības uzticību. Par biedriem tajā iestājas arī to pagastu pašvaldības, kuras sākumā nogaidīja. Pēdējās dienās ar 1000 latiem paju iestājusies Virgas pagasta pašvaldība. Kartupeļu pievedumi bijuši tik lieli, ka pagaidām tie nedaudz jāsamazina. Daudz tuvējo iedzīvotāju, kā arī pilsētnieki ik dienas ierodas kopdedzinātavā pēc brāgas, kas ir lēts un labs lopbarības līdzeklis.

Bernātu ielas 31.nama iedzīvotāji atrod bez samaņas Jāni Lanku ar sievu Maigu. Dzīvoklī stipra tvana smaka. Ar ātrās palīdzības mašīnu abus aizved uz slimnīcu. Dzīvību abiem izdodas glābt.

1947.
Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskā teātra telpās atklāta izstāde, kas veltīta drāmas 40 gadu jubilejai un operas 25 gadu jubilejai. To sagatavojis un iekārtojis Valsts Liepājas Vēstures muzeja direktors Jānis Sudmalis. Izstādē daudz interesantu fotoattēlu un dokumentu.