Kurzemes Vārds

07:58 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Satiksmes ierobežojumi gadumijā

31.decembrī Liepājas centrā paredzēti gan transporta, gan iedzīvotāju kustības ierobežojumi. Pirotehnikas izstrādājumu izvietošanas nolūkos 31.decembrī no pulksten 14 līdz 21 daļēji ierobežos iedzīvotāju kustību skvērā pie Pedagoģijas akadēmijas, kur pašlaik atrodas piparkūku namiņi. No pulksten 21 līdz 1.30 šī teritorija būs pilnīgi slēgta.

No 31.decembra pulksten 8 rītā līdz 1.janvāra rītam tiks slēgtas autostāvvietas pie Rožu laukuma, arī gar Zivju un A.Pumpura ielām. Satiksmei būs slēgta Zivju iela no Latviešu biedrības nama līdz viesnīcai "Līva", tāpat no pulksten 8 rītā nebūs iespējams novietot automašīnas stāvvietā pie Pedagoģijas akadēmijas posmā no F.Brīvzemnieka līdz Lielajai ielai.

Naktī no 31.decembra pulksten 23.50 līdz 1.janvāra 0.30 Lielajā ielā uz īsu brīdi tiks apturēta gan tramvaja kustība (tas kursēs līdz pulksten 1), gan no 31.decembra pulksten 23.30 līdz 1.janvāra 0.30 – automašīnu kustība Lielajā ielā posmā no Baznīcas līdz Kungu ielai.

Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu rīkotāji aicina liepājniekus ievērot savu un citu cilvēku drošību, pasākumu norises vietās nelietot pirotehnikas izstrādājumus vai asus priekšmetus, kā arī ievērot drošību sargājošo dienestu norobežojumus ap teritorijām, kurās izvietotas pirotehniskās iekārtas. Šajā teritorijā ietilpst Rožu laukums, Zivju, Lielā, Graudu iela, laukums pie Pedagoģijas akadēmijas un veikala "Drogas", kur sarīkojumu laikā atradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde un Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta brigāde. Minēto aizliegumu pastiprināti kontrolēs policijas darbinieki.

Krājbankai vēl viena minibanka

Latvijas Krājbanka atvērusi vēl vienu minibanku Liepājā, Dienvidrietumu mikrorajonā – Klaipēdas ielā 104. Pirms tam tādu atvēra pie Pētertirgus un O.Kalpaka ielā, bet Liepājas rajonā – Rucavā un Pāvilostā. Minibankas ir nelieli kioski, kuros strādā viens operators, piedāvājot visus bankas pakalpojumus, kā arī visu diennakti pieejams bankomāts. Latvijas Krājbankas Liepājas Klientu apkalpošanas centra vadītājs Raimonds Ķervis pastāstīja, ka nākamā gada sākumā vēl vienu minibanku paredzēts atvērt Zaļajā birzī, bet izpētes procesā ir Grobiņa un Aizpute.

Visvairāk lasa M.Runguļa un A.Vallikas darbus

Raiņa 6.vidusskolas bibliotekāre Anita Atteka informēja, ka Bērnu literatūras centra piedāvātā Valsts kultūrkapitāla fonda kultūras programma "Bērnu žūrija – lasīšanas veicināšanas programma" ļāvusi bibliotēkai iegūt 28 lieliskas grāmatas 84,34 latu vērtībā. Piedalīšanās programmā bibliotēkai dod iespēju papildināt fondus, bet bērniem – lasīt, izteikt savu viedokli un piedalīties daudzos lieliskos pasākumos. 5.–7. klašu lasītāji par labāko grāmatu izraudzījušies Māra Runguļa 'Maksi Taksi". Par Runguli mūsu bērniem saglabājušās lieliskas atmiņas no pavasara tikšanās. Viņa grāmatas joprojām ir vienas no visvairāk lasītajām, it īpaši tās, kurās rakstīts par Liepāju. 8.– 9. klašu lasītāji īpaši iecienījuši igauņu rakstnieces Aidi Vallikas darbu "Ko darīt, Anna?". Skolēni piedalījās A.Lindgrēnei un R.Blaumanim veltītajos sacerējumu konkursos, kā arī 'Baltā Vilka" konkursā, kurā ieguva iespēju piedalīties jauno literātu nometnē Ventspilī.

Ievēlē Bāriņtiesas locekli

Lai nodrošinātu pašvaldības pienākumu izpildi par tiesībām kārtot aizgādnības, aizbildnības un adopcijas lietas un lai nodrošinātu Bāriņtiesas darbu, uz laiku par Bāriņtiesas locekli Līgas Taurēnas vietā ievēlēta Zane Bogdanova. Šāds lēmums pieņemts Liepājas domes sēdē.

Lai atjaunotu baznīcas pulksteni

Lai varētu atjaunot vienu no četrām Sv.Annas baznīcas pulksteņa ciparnīcām, Liepājas dome no rezerves fonda piešķīrusi 1329,86 latus. Par to varēs restaurēt ciparnīcu, izmantojot kultūrvēsturisko objektu uzraudzības institūciju ieteiktos materiālus un tehnoloģijas. Draudze bija lūgusi pašvaldību sniegt finansiālu atbalstu laikrāža remontam, jo pēc aplūkošanas konstatēts, ka pulksteņa elementi visās četrās torņa pusēs ir sarūsējuši un mehāniski bojāti. Svētās Annas baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tās pulkstenis ir nozīmīgs laika orientieris ne tikai tirgus un Kuršu laukuma apmeklētājiem, bet ir labi saskatāms arī no tālākām pilsētas vietām.

Divi vienā

Ir pabeigta divu pilsētā pazīstamu akciju sabiedrību – "Līvas viesnīca" un "Mēs Liepājai" apvienošana. Reorganizācija notikusi pēc akcionāru sapulcēm, pirmajai struktūrai iekļaujoties otrajā. Oficiāls paziņojums par to šajās dienās abu sabiedrību vārdā bija publicēts laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Tas saistīts arī ar iespējamajām kreditoru prasībām, kuriem paredzēts mēnesis laika. Apvienotā uzņēmuma juridiskā adrese ir Lielajā ielā 13.

Attīstībā ieguldīs 2,5 miljonus latu

SIA "Liepājas enerģija" dibinātāju sapulcē apstiprināts uzņēmuma budžets un investīciju plāns 2008.gadam. Valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs pastāstīja, ka tagad jāiekļaujas normālu uzņēmumu skaitā, ar to saprotot pāreju uz darbu bez zaudējumiem. Nākamajā gadā ražošanas attīstībā ieguldīs apmēram 2,5 miljonus latu. Šo līdzekļu lielākā daļa jānovirza savu mūžu nokalpojušo siltumtrašu nomaiņai. Pašlaik jau veido plānu pa objektiem starpsezonu posmam ar visiem vajadzīgajiem saskaņojumiem. Lielākie darbi būs jāveic Piltenes, Grīzupes un Klaipēdas ielā. Izvirzīts uzdevums, lai karstā ūdens piegādes pārtraukums patērētājiem nepārsniegtu nedēļu. Izstrādā arī ilgtermiņa attīstības programmu – 5 līdz 10 gadiem. Dibinātāji ar to vēlas iepazīties februārī.

Atbalsta savējos

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā beigusies Informācijas un sabiedrisko attiecību daļas izsludinātā akcija "Palīdzi savējiem!". Tās laikā saziedoti 330 latu. Ar tiem varēs segt daļu 2. semestra studiju maksas diviem studiju programmas "Iestādes un uzņēmuma vadība" studentiem. Akcijas laikā studenti, mācībspēki un darbinieki bija aicināti ziedot, lai palīdzētu finansiālās grūtībās nonākušiem studentiem segt ar studijām saistītos izdevumus. Labdariem Informācijas un sabiedrisko attiecību daļa kā pateicību par atsaucību dāvināja dažādus prezentācijas priekšmetus ar akadēmijas simboliku.

Apstrīdēts domes atteikums

Biedrība "Kultūras un informācijas centrs "[email protected]"" Administratīvajā rajona tiesā apstrīdējusi Liepājas domes atteikumu ļaut privatizēt centra izmantoto ēku Karostā, Katedrāles ielā 2. Ziņu aģentūra LETA informēja, ka "[email protected]" lūdzis pašvaldībai vienu no tam iznomātajām ēkām privatizēt, taču Liepājas dome norādījusi, ka īpašums atrodas Liepājas Speciālajā ekonomiskajā zonā, tādēļ tas nav privatizējams objekts. Biedrība 6.decembrī vērsās tiesā, lūdzot atcelt pašvaldības izdoto administratīvo aktu par privatizācijas atteikumu un uzdot domei pieņemt jaunu aktu, kas to atļautu. Kopā ar pieteikumu centrs lūdzis tiesu noteikt pagaidu noregulējumu, aizliedzot pašvaldībai un Liepājas SEZ atsavināt, ieķīlāt vai citādi apgrūtināt īpašumu līdz brīdim, kamēr spēkā būs stājies spriedums šajā administratīvajā lietā. Pagaidām vēl nav noteikts, kad tiesa pēc būtības izskatīs centra "[email protected]" un pašvaldības strīdu. Liepājas domei līdz 2008.gada 11.janvārim atvēlēts laiks paskaidrojumu sniegšanai. Pēc to saņemšanas paredzēts noteikt lietas izskatīšanas datumu.

"[email protected]" dibināts 2000.gadā, lai attīstītu to par starptautiskas nozīmes kultūras un informācijas apmaiņas centru. Septiņu gadu laikā biedrība piecu no pašvaldības nomāto ēku sakārtošanā ieguldījusi vairāk nekā 300 tūkstošus latu. "[email protected]" pērn saņēma Kultūras ministrijas gada balvu kultūrā "Trīs brāļi" nominācijā "Kultūra valsts izaugsmei". Biedrības vadītājs ir Valsts kultūrkapitāla fonda filmu mākslas nozares eksperts, režisors Karls Bjoršmarks.

Autocentru pabeigs jūlijā

2,3 miljonus latu vērto "Skandi Auto" autocentru plāno pabeigt 2008.gada vasarā, informēja Liepājas autocentra nekustamo īpašumu attīstības projekta vadītājs Arnis Ronis. "Mitsubishi" automašīnu oficiālā dīlera Latvijā "Skandi Auto" autocentra atklāšana paredzēta 2008.gada jūlija beigās vai augustā. Autocentra platība ir 2326 kvadrātmetri. "Skandi Auto" ir autocentrs Rīgā, bet auto tirdzniecība norit arī pie sadarbības partnera "Jēkabpils Autocentrs" Jēkabpilī, kā arī "Revo Auto" Cēsīs.