Kurzemes Vārds

19:42 Ceturtdiena, 20. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Būs, kas strādās, būs, kas atpūtīsies
Valdis Kleinšmits, SIA "Tranzīts L" direktors

Jau pašās pirmajās 1.janvāra stundās būs cilvēki, kas vāks gružus, ko pilsētas centrā atstājuši Jaunā gada sagaidītāji. Pirms pulksten sešiem darbā dosies vēl viena brigāde, lai tīrītu pilsētas centru. Arī pats braukšu un vērošu, kā norit tīrīšana. Jā, kā jau svētkos, būs, kas priecāsies, un būs, kas strādās, kad vairums atpūtīsies.

Runājot par pilsētas sakopšanu pēc svētkiem, manuprāt, šogad gaidāma tāda pati aina kā iepriekšējos gados, proti, gruži, plastmasas trauki un tukšās pudeles mētāsies zemē, neskatoties uz to, ka centrā daudzviet papildus izvietos atkritumu konteinerus. Tur, kur daudz cilvēku un valda līksmība, gruži bijuši un būs vienmēr. Var apelēt pie svinētāju jūtām un saprāta, aicinot nemest atkritumus, kur pagadās, bet ir svinētāji, kuri šos aicinājumus nav spējīgi sadzirdēt. Viņi redz tikai sevi, savu labsajūtu un savas ērtības. Pērn Jaungada svinībās pats redzēju ainu, kad pēc salūta Rožu laukumā bariņš ļaužu tukšoja šampanieša pudeles un tukšo taru vienkārši meta pār plecu, pat nepievēršot uzmanību, kur pudeles nokrīt, vai tās nevar savainot citus cilvēkus. Manuprāt, apzinīgie un neapzinīgie svinētāji dalāmi līdzīgi – puse pret pusi. Taču skumji kļūst tad, kad viens otrs izjūt tādu kā pārākumu, svētkos tīšām cūkojoties, skaidri apzinoties, ka ir taču cilvēki, kuru pienākums visu sakopt. Tā ir necieņa pret sevi un citiem cilvēkiem.

Jau tagad varu prognozēt, ka pilsētas centra ielās mētāsies daudz tukšo pudeļu un arī tīši vai netīši saplēstas. Arī tādēļ jau drīz pēc pusnakts ielas slaucīs speciālais transports. Cilvēki strādās, lai 1.janvāra rīts pienāktu sakoptā pilsētā. Mana uzņēmuma darbinieki Liepājas centru pēc salūta tīrīs ne jau pirmo gadu, sākotnēji ne vienam vien bija grūti pieņemt, ka jāstrādā tad, kad citi atpūšas. Taču tā tas bijis vienmēr.