Kurzemes Vārds

23:51 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

No kūts izzog tehniku

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka laikā no 15. līdz 27. decembrim Priekules pagastā no piemājas kūts izzagta tehnika. Nozagts motocikls "IŽ 7107" zaļā krāsā, mopēds "Gauja" tumši sarkanā krāsā, kā arī no automašīnas "Opel Omega" nozagtas numura zīmes "AD–4415". Saimnieks likumsargiem norādījis, ka viņam nodarīts materiāls zaudējums 200 latu apmērā.

Nedod ceļu autobusam

27.decembrī ap pulksten 11.30, izbraucot no pagalma O.Kalpaka ielā 92, automašīnas "Mitsubishi Galant" vadītāja bija ignorējusi zīmes prasību un nav devusi ceļu diviem transportlīdzekļiem – autobusam "Volvo B10" un automašīnai "BMW".

Sabrauc stirnu

27.decembrī ap pusčetriem dienā Tadaiķu pagastā, uz Durbes – Tadaiķu – Bunkas – Priekules autoceļa automašīna "VW Caddy" uzbraukusi stirnai, kas pēkšņi izskrējusi uz brauktuves. Dzīvnieks gājis bojā.

Atstāj bez diskiem

Policijā ar iesniegumu vērsies kāds automašīnas "Škoda Fabia" saimnieks, kurš 27.decembrī stundu pirms pusnakts konstatējis, ka Ūdens ielā novietotajai automašīnai pazuduši dekoratīvie riteņu diski.

Pie durvīm piesien svešu suni

27.decembrī īsi pirms pulksten pieciem dienā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Toma ielu 7. Policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka tur pie viena dzīvokļa durvīm bijis piesiets suns. Aptaujājot kaimiņus, likumsargi noskaidrojuši, ka dzīvnieks nepieder nevienam no mājas iedzīvotājiem. Suns nogādāts dzīvnieku stacionārā, Ezermalas ielā 11.

Uguns dzēš sievietes dzīvību

27.decembrī ap pulksten 18 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Nīcas pagastu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka degusi gulta vienstāva dzīvojamā mājā Pērkonē 12.

Kaut gan ugunsgrēks nav bijis plašs, tas paņēmis 65 gadus vecās dzīvokļa saimnieces dzīvību. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Liepājas Tiesu medicīnisko ekspertīzi, informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess. J.Knīse uzsvēra, ka uguns plosīšanās iemesls, visticamāk, bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni.

Glābēji nelaimes vietā gan guvuši pretrunīgu informāciju. Pirms ugunsgrēka istabā esot iegājusi mazmeita, lai, ar šķiltavu apgaismojot telpu, atrastu kaķeni. Meitene izskrējusi un teikusi, ka istaba deg. Kamēr meitene ar vienaudzi devušās pie kaimiņiem saukt glābējus, saimniece iegājusi degošajā istabā un nav vairs iznākusi. Glābēji pieļauj, ka aizdegšanās iemesls vienlīdz labi var būt gan bērnu rotaļas ar uguni, gan neuzmanība smēķējot.

Atrod mirušos

22.decembrī mūsu pilsētā atrasti divi miruši cilvēki. Ap trijiem naktī Dorupes ielā koplietošanas telpās atrasts 1980.gadā dzimuša vīrieša līķis bez ārēji redzamām vardarbības pazīmēm. Ap pusseptiņiem no rīta Siļķu ielā atrasts pagaidām nezināma 60 līdz 65 gadus veca vīrieša līķis bez vardarbīgas nāves pazīmēm.

23.decembrī ap pulksten 11.30 metāla garāžā, Kuršu ielā 16, atrasts 1966.gadā dzimuša vīrieša līķis bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm.

Divi miruši cilvēki atrasti 24.decembrī. Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Klaipēdas ielu, kur dzīvoklī, iespējams, atrodoties līķis. Likuma kalpus sagaidīja kaimiņi, kuri paskaidroja, ka 80 gadu vecā sieviete never vaļā durvis un neatbild uz telefona zvaniem. Pēc durvju uzlaušanas tika konstatēts, ka sieviete tiešām mirusi. Līdzīga situācija bija kādā dzīvoklī Jūrmalas ielā.

Mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi. Nāves cēloņus noskaidros uzsākto kriminālprocesu gaitā.

Pārgriež pudeles brālim vaigu

23.decembrī ap vieniem dienā Dunikas pagasta Sikšņos, "Mētrās – 13", kādam kungam kopējas alkohola lietošanas laikā 1964.gadā dzimis vīrietis ar nazi virspusēji iegriezis vaigā.

Notver zagļus

25.decembrī ap pusčetriem naktī Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Pīlādžu ielu. Iedzīvotāji bija ievērojuši, ka divi jaunieši izsituši logu mājai, bet paši aizbēguši. Mājas saimniece paskaidrojusi, ka pazudis televizors. Apsekojot tuvāko apkārtni, aizturēti divi jaunieši, no kuriem vienam bija asiņaina brūce uz rokas. Abi aizturētie nodoti Valsts policijas darbiniekiem notikušā izmeklēšanai.

Tās pašas dienas vakarā, ap pulksten 22, notverti arī auto apzadzēji. Likumsargi saņēmuši izsaukumu uz Tirgus un Baseina ielas krustojumu, kur jaunieši ložņājot pa mašīnām. Vienā no automašīnām aizturēti 1993. un 1996. gadā dzimuši pusaudži. Arī viņi nodoti kolēģiem no Valsts policijas.