Kurzemes Vārds

13:15 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Pēdējais solis pirms finiša
Edgars Lūsēns

Šā mēneša notikumu apskata fabula paredz, ka gadumija iezīmē savu robežu notikumu kaleidoskopā. Un, kaut arī uz visām norisēm to nevar attiecināt, jo, šķiet, Jaungada salūts varētu visai maz ietekmēt Latvijas un Liepājas politiķu uzvedību vai inflācijas riksi, tomēr daļai sabiedrības labpatīkas ar jaunu gadu sākt jaunu dzīvi. Un tāpēc ir īstais laiks palūkoties, ko sarūpējis decembris.

Pie lielākā kalibra darbiem visupirms jāmin jaunas valdības apstiprināšana. Lai jau Rīgas plašsaziņas līdzekļiem paliek ķīviņi par to, vai Ivars Godmanis spēs vēlreiz iekāpt smagas reformas veikuša premjera ampluā, vai arī tā būs tikai politisko dekorāciju maiņa, kuras pamatfonā vēži paliks tie paši vecie tajos pašos piesutušajos maisos. Ja lūkojam no lokālā Liepājas skatpunkta, šķiet, būtiskas pārmaiņas nav gaidāmas. Varu saglabājusi tā pati koalīcija, ar kuras atbalstu mūsu pilsēta pēdējo trīs gadu garumā tikusi dāsni nostrēbties pie valsts resursu siles, un, dod Dievs, ka pie tās varēs stutēties vēl kādu laiku. Turklāt pilsētai aktuāliem projektiem bez materiālā atbalsta svarīgs ir arī politiskais. Jo vai gan bez tā, piemēram, lidostai būtu vērts veltīt krietni vairāk nekā pusmiljonu latu pašvaldības naudas, kas tagad, domājams, kritīs auglīgā augsnē.

Taču ne jau visos projektos pašvaldība var gozēties gluži kā pamatskolas teicamnieks pie Ziemassvētku vecīša dāvanu maisa, jo ikdienas raitajā darbu plūdumā bez rozēm gadās arī ērkšķi. Kā viens no indīgākajiem durstekļiem Rožu ielas tautas kalpiem varētu būt atgādinājums par grandiozā akvaparka tuvošanos tam fiasko, kuram pesimisti došanos pa skuju taku iezīmēja jau kur tas laiks. Protams, var jau notikt brīnums un aizjūras kombinatori pāris mēnešu laikā atrod tos miljonus, kurus nevarēja sameklēt vairāku gadu garumā. Un var jau arī samiernieciski pieņemt, ka pa lielo pilsēta neko daudz no šās pašvaldības čammāšanās nezaudē, jo domes vadītāji apgalvo, ka juridiski zeme ir lielākā drošībā kā seifs Šveices bankā. Tomēr vienkāršajiem mirstīgajiem nudien netop skaidrs, kāpēc ar šādiem savdabīgiem īpatņiem jāceremonējas kā ar kaprīzām primadonnām, ja reiz zeme ir tik izdevīgā vietā, ka tai naudīgu gribētāju, visticamāk, taču netrūktu.

Par laimi, ne jau tikai neizprotamas kombinācijas vajāja decembri – bija arī liepājnieku sirdis īsteni sildošas lietas. Jau vairākus gadus varam lepoties, ka Ziemassvētku laikā mums ir viena no visjaukāk sapostajām pilsētām Latvijā, un, šķiet, šogad par spīti pelēcīgajiem laika apstākļiem centrs padevies īpaši krāšņs. Būtu vērts piebilst, ka šis efekts panākts lai arī ne pavisam pieticīgiem, tomēr, salīdzinot ar citām lielākajām pilsētām, samērā korektiem tēriņiem.

Visbeidzot decembris bija robežu krišanas laiks Austrumeiropā. Un Liepājā, kuras dienvidos Lietuva ir teju ar roku sasniedzama, šis fakts ielīksmoja daudzu sirdis, kam ceļš uz Palangu un Klaipēdu tagad šķitīs krietni īsāks. Nemaz jau nerunājot par ceļot kārajiem, kas tagad šausmu stāstus par, piemēram, Lietuvas un Polijas vai Polijas un Vācijas robežas šķērsošanu un stundām garo nīkšanu varēs atstāt vēstures eposu rūgtākajām sadzīves lappusēm.

Decembra aktuālākie notikumi "Kurzemes Vārda" skatījumā:

1. Krīt robežas Austrumeiropā, un liepājnieki kaimiņpilsētu Klaipēdu varēs sasniegt bez papildu pārbaudēm.
2. Arvien izteiktāki agonē grandiozais atrakciju parka projekts.
3. Saeima akceptē Liepājas pašvaldībai tīkamu valdību.
4. Pilsētas centra krāšņie rotājumi.
5. Pašvaldība lidostai sola vairāk nekā pusmiljonu latu investīcijas.