Kurzemes Vārds

11:47 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstule no redakcijas

Biedē ar virsmaksājumiem
Kirils Bobrovs

Pienāca vēstule no manas mīļotās namu pārvaldes "Jaunliepāja". Tās darbinieku vietā es nesūtītu šādus paziņojumus žurnālistiem. Mums taču uz katru vārdu atbildei radīsies desmit citu. Mūsu brālība pastāvīgi atradīs, pie kā pieķerties. Starp citu, namu pārvaldēm savas domas vienalga nenoslēpt, jo vēstules saražotas entos eksemplāru.

Visas nelaimes pie mums rodas tikai naudas trūkuma dēļ. Jāpaaugstina maksa par namu apsaimniekošanu. Tad kādēļ to nepaaugstināja tādā apjomā, kādā objektīvi nepieciešams? Stop, man saka namu pārvaldē, mēs taču vērsāmies ar lūgumu pie Sabiedrisko pakalpojumu regulatora, gribējām, bet mūs tur neatbalstīja. Un kādēļ ne? Droši vien pārāk liela apetīte. Lai noskaidrotu šo paradoksu, nācās sazināties tieši ar prasīgo Sabiedrisko pakalpojumu regulatoru. Bet tur saka, ka neesot varējuši piekrist apgalvojumiem, kas izzīsti no pirksta. Tā kā tarifu projekti bija saistīti ar zināmām adresēm, tad bija nepieciešamas paredzamo izdevumu tāmes konkrētajos namos, bet to nebija. Toties tur jau sen pamanīja administratīvo izdevumu pieaugumu. Un atkal tomēr, ja nama bilance ir negatīva, tad būtu vēlams redzēt, kā tā radusies, kādi lieli darbi jau paveikti. Vārdu sakot, vajadzīga argumentācija. Jo vairāk tādēļ, ka pierakstījumu esamība vairs neizraisa nekādas šaubas. Piemēru ir atliku likām.

Vēstulē piedāvāts, lai katrs dzīvokļa īpašnieks rakstiski izsaka savus priekšlikumus, kas pieņemami lielākajai nama iedzīvotāju daļai attiecībā uz veicamajiem remontdarbiem (it kā namu pārvaldē to nezinātu un nevarētu paziņot sapulcē). Bet, ja nebūs nekādu citu risinājuma variantu, tad SIA "Jaunliepāja" uzskatīs to par piekrišanu, lai izdevumus par remontdarbiem iekļautu ikmēneša maksājumu rēķinos vienreizējo mērķa maksājumu veidā.

Lūk, cik šerpi! Un kādēļ tad vajadzīga maksa par apsaimniekošanu? Pašlaik vismaz Sabiedrisko pakalpojumu regulators kaut ko izskata, bet pretējā gadījumā iegādāsies dārgā veikalā dārgus materiālus, un maksā ragā. Katrs zina, cik grūti piedabūt mūsdienu inerto pilsoni rakstīt priekšlikumus, jo vairāk tādēļ, ka viņa rīcībā nav nekādas juridiskās vai tehniskās pamatinformācijas. Tas nozīmē, ka atsauksmju nebūs un varēs darīt visu, kas ienāk prātā. Ceļš atvērts.

Bet tā taču ir nelikumība! Kaut gan, gods kam gods, administrācija piestrādājusi pamatīgi. Vēstulē minēta vesela virkne punktu no vairākiem likumdošanas aktiem. Jā, tie prasa, lai mēs uzturētu savu īpašumu kārtībā, taču nevienā no šīm atsaucēm nav minēts, ka var iekasēt jebkuru naudu par visu, ko vien iedomājas un kad iedomājas. Šajā sakarībā konsultāciju sniedza jurists Viktors Zīverts. Vienas vai vairāku personu atteikums nosūtīt savus priekšlikumus namu pārvaldei nav uzskatāms par piekrišanu jebkurai maksai. Ir jāsasauc sapulce, jāpanāk reāla piekrišana. Runa pagaidām var būt tikai par priekšlikumu. Ņemot vērā vēl vienu taču – jāuzrāda tāme gaidāmajiem darbiem. Jo no namu pārvaldes "Jaunliepāja" saņemtajā vēstulē ir standarta teksts – visiem namiem vienāds. Bet situācija tajos ir dažāda, līdzekļu kopums arī atšķiras un mīnusi bilancēs dažādi – kādam tūkstošos, bet vēl kādam simtos. Bez tam vēl nesen palielināja maksu par uzturēšanu no 24 līdz 30 santīmiem. Bet kaut kur, iespējams, parādniekus sākumam pienācīgi jāsapurina.

Starp citu, tāmēm iedzīvotāji piekritīs pēc rūpīgas izdevumu pārbaudes. Viņu neticību izraisījuši paši namu pārvaldes darbinieki. Nebūtu rakstījuši nama rēķinā atvesto melnzemi, ja nav teritorijas, kur to izlietot, nebūtu remontējuši pagrabu, kura vispār nav, nebūtu regulējuši siltummezglu, kuru no montētājiem pieņēma ar garantiju, nebūtu piešķīruši līdzekļus tiem, kuri saņem cietu atalgojumu par pagrabtelpu vai instalācijas apskati. Raksta daždažādas nekaunīgas blēņas un vēl grib, lai viņiem izrāda pienācīgu cieņu. Nekas nesanāks.