Kurzemes Vārds

22:48 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Svētki, kas vairo ticību
Aizvadītās nedēļas notikumus izvērtē SIA " Edo Consult" projektu vadītāja Ieva Leimane

Šā nedēļa aizritēja Ziemassvētku brīnumainajā zīmē. Tās bija dienas, kad cilvēkiem iekšēja pamudinājuma iespaidā gribas atlikt vissteidzamākos darbus, lai izbaudītu kopābūšanu ar tuviniekiem, lai dāvinātu un darītu citiem labu. Cik nu tas ir mūsu katra iespējās. Turklāt, sekojot televīzijai un radio, nebija grūti secināt, ka ļaudis to cenšas paveikt bez izrādīšanās un reklāmas, bet cik vien iespējams klusi un nemanāmi, gluži kā kautrējoties par savu labo rīcību. Spilgti tas izpaudās sarīkojumā "Latvijas lepnums", kurā godināja cilvēkus, kas bijuši neparasti dāsni savā sirds mīlestībā, kā arī konkursā "Zini vai mini", kura gaitā tikām iepazīstināti ar darbīgo un garā neparasti stipro Lāču ģimeni no Gulbenes rajona Ozolkalna pagasta, kurai dāvana bija pati šī iespēja satikties televīzijas studijā. Man šķiet, ka tādi raidījumi ir skatītājiem vajadzīgi un daudz vairāk gaidīti nekā skaļie šovi un šausmu stāsti. Tāpēc gribu novēlēt, lai Jaunajā gadā nepaliktu nepamanīts neviens cilvēku labais darbiņš.

Bet pārdomas viesa ziņa, ka 2009.gadā paredzēts atcelt vīzu režīmu ar ASV. Tātad jau pēc gada varēsim brīvi kā putni lidot uz aizokeāna lielvalsti, bet cilvēki no turienes tikpat netraucēti mēros ceļu pie mums. Tas tiek pasniegts kā liels sasniegums valstu savstarpējo attiecību nostiprināšanā. Tomēr es nedomāju, ka pēc bezvīzu režīma ieviešanas sagaidāmas būtiskas izmaiņas. Piekrītu, ka palielināsies Latvijas starptautiskais prestižs, jo ne jau katrai valstij šādas privilēģijas ir dotas. Tāpat tas varētu atvieglot tūrisma attīstību un biznesa attiecību pilnveidošanos. Tomēr vienlaikus jaunie ceļošanas apstākļi var veicināt gudru prātu aizbraukšanu, kas valsts attīstībai neko labu nesola. Arī prognozētā tūrisma plūsmas palielināšanās, iespējams, saistīta ar problēmām, kuru risināšanai varam izrādīties pilnīgi nesagatavojušies.

Daudzajās brīvdienās, kad mazāk citu aktualitāšu, uzmanību pievērsu notikumiem NBA regulārajā čempionātā. Prieks bija uzzināt par mūsu basketbolista Andra Biedriņa pārstāvētā kluba "Warriors" sekmēm. Man patīk komentētāju prasme personificēt sporta klubus, kuros spēlē mūsējie, izceļot sportistu nopelnus panākumos. Tas ir lieliski, jo rada jauniešiem pamudinājumu censties, rada ticību, ka, kaut arī Latvija ir maza, talantīgu cilvēku tajā netrūkst.