Kurzemes Vārds

00:44 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Mēneša sportists
Romāns Miloslavskis, Liepājas Kompleksās sporta skolas peldētājs

Pagājušajā mēnesī "Kurzemes Vārds" uzsāka jaunu rubriku "Mēneša sportists", un par pirmo laureātu mūsu skatījumā kļuva Zelta zivtiņa – Romāns Miloslavskis. Jau tobrīd bija pamats cerēt, ka Latvijas labākais peldētājs sezonas laikā jaunajā rubrikā nebūs rets viesis. Ilgi nebija jāgaida – arī decembrī mums par viņu šaubu neradās.

Ja novembrī Miloslavskis mēneša sportista laurus izpelnījās, pirmo reizi izcīnot uzvaru kādā no pasaules kausa posmiem, tad šoreiz viņš mūsu atzinību ieguvis, pateicoties sasniegtajam Latvijas rekordam, ko liepājnieks paveica Nīderlandes atklātajā čempionātā Eindhovenā. Pēc divu gadu pārtraukuma Romānam izdevies labot iepriekšējo rekordu – 1:49,19 – 200 metru brīvā stila peldējumā, kas 2005.gada vasarā tika sasniegts pasaules čempionātā Monreālā. Tagad mūsu peldētāja labākais varējums savā kroņdistancē garajā celiņā ir viena minūte un 48,85 sekundes. Maskavā un Eindhovenā bija ļoti veselīga konkurence, un šādu startu vērtīgas pieredzes gūšanai varētu būt vairāk, taču finansiālu iemeslu dēļ to nav iespējams īstenot. Nīderlandē finālpeldējumā Miloslavskis sacentās ar tādiem sportistiem kā Pīters van den Hogenbands un Brents Haidens, pēdējo no viņiem Latvijas labākajam peldētājam arī izdevās apsteigt, kas kopvērtējumā deva otro vietu.

Nīderlandē tika gūta patiešām vērtīga pieredze pirms atbildīgā starta Eiropas čempionātā Ungārijā, kur liepājnieks 200 metru brīvā stila distancē izcīnīja 11.vietu. Jā, klusībā bijām cerējuši uz ko vairāk, un arī Romāns pēc starta atzina, ka iekļūšana labāko astoņniekā bijusi reāla, tomēr, pēc viņa teiktā, Debrecenē rezultāti netika uzlaboti, taču tie nebija peļami. Iespējams, kā vienu no mīnusiem šajā situācijā var minēt smagos pārbraucienus, jo pēc sacensībām Nīderlandē Miloslavskis bija spiests atgriezties Latvijā un uzreiz pēc tam atkal doties uz Ungāriju. Jebkurā gadījumā ar šīs sezonas sākumu liepājnieks var būt apmierināts un, ja negadīsies neparedzēti starpgadījumi, Romānam ir visas iespējas vēl vairāk uzlabot savus rekordus.


Gada nobeigums labāko statusā
Andris Sudmalis

Vakar ledushallē notika tradicionālais SK "Liepājas metalurgs" Leona Valinska jaunatnes futbola centra gada nobeiguma pasākums.

Kuplajā kopā sanākšanas reizē tika godināti Latvijas bērnu un jaunatnes čempionāta medaļnieki un medaļnieces, bet virslīgas dublieru komandu turnīra čempionu kausu un medaļas saņēma tie puiši, kas stāv vistuvāk "Liepājas metalurga" meistarkomandai. Savukārt vecākās grupas futbolisti no sporta skolas "Daugava" direktora Andra Valdmaņa saņēma apliecības par mācību iestādes absolvēšanu, un pirmo reizi šajā dokumentā norādīts, ka līdz ar šās mācību iestādes beigšanu jaunieši ir ieguvuši profesiju "Futbolists", kas ļauj strādāt par trenera palīgu.

Neiztika arī bez svētku atmosfērai atbilstošām runām. SK "Liepājas metalurgs" direktors Aleksandrs Rogoza uzsvēra kluba lomu Latvijas jaunatnes futbolā – mūsu pilsētā kājbumbas iemaņas apgūst 420 bērnu un jauniešu, bet, kā jau vēstījām, nupat šis skaitlis ir noapaļots līdz pieciem simtiem, jo metalurgu saimei ir pievienojušies 80 jauno futbolistu no Rīgas futbola kluba "71.vsk.". Vēl lielāku prieku A.Rogoza pauda par desmit gadu laikā izveidoto infrastruktūru, kurā ietilpst astoņi futbola laukumi – šā rādītāja ziņā liepājnieki ne tikai atrodas vadošajās pozīcijās Latvijā, bet arī ne katrs pārējās Eiropas klubs var palepoties ar tik daudziem laukumiem.

Protams, ka neizpaliek arī augstvērtīgi rezultāti, kas, neskatoties uz to, ka ne visas kluba sistēmā esošās komandas ir izpildījušas sezonas uzdevumus, ļauj saukt "Liepājas metalurgu" par futbola līderiem Latvijā.

Līdzīgās domās bija arī kluba sporta direktors un "Liepājas metalurga" virslīgas komandas galvenais treneris Jurijs Andrejevs, kurš piekrita, ka, izcīnot piecas pirmās vietas deviņās vecuma grupās un vēl pieskaitot dublieru zelta medaļas, aizejošo gadu var nosaukt par ļoti veiksmīgu, bet metalurgu sporta skolu – par labāko Latvijā. "Taču ar to ir par maz," piebilda J.Andrejevs. "Ir jāpanāk, lai mūsu sporta skola regulāri piegādātu lielajai komandai spēlētājus, kas spēlētu Latvijas virslīgā, UEFA kausa izcīņā un arī valsts izlasē." Pašlaik viss liecina, ka jaunieši atrodas tuvāk virslīgas komandai – vairāki spēlētāji jau trenējas kopā ar lielajiem, turklāt nākamgad kluba sistēmā parādīsies vēl viens starpposms ceļā no jauniešu uz pieaugušo futbolu, proti, komanda, kas spēlēs Latvijas čempionāta pirmajā līgā.