Kurzemes Vārds

05:07 Trešdiena, 21. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Re, kā gadījās

Sajust – kā atnāk svētki

Ja Ziemassvētku laikā nevienā Liepājas puses ievērības cienīgā sarīkojumā neieraudzījāt vienmēr atraktīvo pasākumu vadītāju Maiju Kalniņu un jau sākāt bažīties, vai tikai enerģisko būtni nav pieveicis kāds vīruss vai nolaupījusi kāda bagātāka pilsēta, varat būt mierīgi – viņa nekur nav pazudusi. "Arī es vēlējos būt cilvēks, kas redz, kā palēnām un prātīgi atnāk Ziemassvētki un Jaunais gads. Jau bija piemirsies, kā tas notiek," iemeslu pazušanai no ļaužu pūļa svētku laikā pamatoja Maija. Sev piešķirtās brīvdienas viņa izmantojusi, lai kopā ar bērniņiem sarūpētu eglīti un to skaisti izdaiļotu, uzrakstītu rūķiem vēstules un godam uzņemtu Salaveci, parunātos ar savām atvasēm un izlasītu grāmatas, kas jau sen gaidīja savu kārtu. Bet drīz Maija atkal būs kaujas gatavībā izklaidēt balliniekus – gadumijā viņa iejutīsies popprinceses ādā un Latvijas 1.rokkafejnīcā un mūzikas klubā "Pablo" vadīs "Jaungada burziņu roka pilsētā".

Kaut nu kafijas biezumi nemelotu!

Gadumija ir laiks, kad cilvēki grib ieskatīties nākotnē. Ir daudzi un dažādi paņēmieni, lai redzētu, kas labs gaidāms nākamajā gadā. Bērnu un jauniešu centra direktore Mārīte Tarziera ar zīlnieces pareģojumu ir ļoti apmierināta un cer, ka tas piepildīsies. Jo viedā nākotnes pareģe kafijas biezumos saskatījusi, ka Mārītei 2008.gads solās būt ražens un darbīgs, bet galvenais, ka gaidāma jauna mājvieta. Jo zīlēšanas materiālā skaidri varēts redzēt nama aprises, kas līdzīgas topošajai sporta hallei, kurā apsolīts patvērums arī darbīgajiem Bērnu un jauniešu centra bērniem un viņu pedagogiem. Tāpēc direktore priecīga skatās rītdienas virzienā, cerot, ka pareģojums nepaliks kafijas biezumos.

Kas tu īstenībā esi?

Cirka studijas "Beztemata" vadītāju Solvitu Sudmali apkārtnes māju bērni labi pazīst un zina arī par viņas nodarbošanos. Tāpēc zēnus un meitenes jau sen vairs nepārsteidz kaimiņienes te klauna maska, te mīma skumjais vaigs. Taču pagājušajās brīvdienās viņai izdevies pārsteigt pat pie visa pieradušos mazos kaimiņus. Jo pasākumi un dažāda veida sarīkojumi ritēja kā karuselī, un tērpus, maskas, grimu nācies nomainīt bezmaz ik pa stundai. Tā viens no kaimiņu bērniem filozofiski uzrunājis cirka mākslinieci Solvitu Sudmali: "Kas tad tu īstenībā esi? Klauns vai mīms? Ziemassvētku vecītis vai Rūķis? Bet varbūt, ka tu esi spoks?"